Położna: sposób wypłaty dodatków uważam za niesprawiedliwy.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Położna pisze o dodatkach za COVID-19

Witam szanowną redakcję,

Czytam zawsze z zainteresowaniem państwa artykuły i zachęcona w jednym z nich do zgłaszania sytuacji w danej placówce, postanowiłam do Państwa napisać.

Jestem położną. W okresie pandemii i ciągłego wzrostu zachorowań COVID-19, także w moim szpitalu powstał oddział covidowy. Tyle czyta się o dodatkach za pracę na właśnie takim oddziale (100%), i jak najbardziej popieram z racji warunków z jakimi się to wiąże, jednak co z nami pielęgniarkami i położnymi pracującymi na „zwykłym” oddziale, gdzie także pojawiają się pacjenci COVID-19 lub z podejrzeniem, co zmusza nas do zabezpieczania się i pracę w specjalnym kombinezonie. Ja sama odbierając dziecko po urodzeniu matki COVID-19 musiałam ubrać się stosownie do procedury, ale dlaczego nie idzie za tym dla nas żadna pomoc finansowa? Nie oczekujemy tego samego co pielęgniarka tzw. covidowa, ale jednak kontakt nawet sporadyczny, a kto wie czy nie częstszy nie zmusi nas do podobnej pracy. Jako pielęgniarki nie mające wsparcia w tej kwestii swoich przełożonych, nie mówiąc już o pracodawcy, który sam powinien zadbać o motywację swojego pracownika, zwracam się do Państwa z pomocą. Wiem że w naszym kraju kwestie finansowe to jakaś paranoja, ale każdy ma prawo do walki o siebie i swoje dobro (tutaj, finansowe).  Uważam to wysoce za niesprawiedliwe że tylko oddział covidowy może liczyć na dodatek (nawet dałabym im więcej!), ale my też mamy rodziny, pracujemy po 24h, i musząc liczyć się z tym, że takich pacjentów może być więcej, chcemy także zostać docenione i wsparte dodatkiem.

Dane autora do wiadomości redakcji

Wybrała: Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.