Zobacz co minister zdrowia powiedziała w sejmie o "minimalnym wynagrodzeniu" pielęgniarek i położnych. 5 KOMENTARZY.

Minimalne wynagrodzenie pielęgniarek i położnych.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz:

"Jeśli chodzi o minimalne wynagrodzenie. Każdy z nas tu siedzących powinien znać akt prawny najwyższej rangi, czyli konstytucję. Nie może być dwóch minimalnych wynagrodzeń. W gospodarce określone jest jedno wynagrodzenie minimalne. Jeśli teraz w każdym resorcie będziemy sobie ustalać minimalne wynagrodzenie, to będzie totalny bałagan. Tak więc albo zmieniamy konstytucję, albo przestrzegamy prawa, które teraz obowiązuje.

    Jedno jest pewne: powinno się zabezpieczyć tę grupę, mówię o pielęgniarkach, która najmniej skorzystała na tzw. ustawie wedlowskiej, bo 40% zapisane w tej ustawie było nierówno dzielone między lekarzy, pielęgniarki i pozostałą część załogi. Obecnie toczą się rozmowy z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Będziemy określać, jak zabezpieczyć wynagrodzenia pielęgniarek, nie nazywając tego minimalnym wynagrodzeniem."

19 marca 2009 roku

źródło informacji: strona internetowa Sejmu RP

 

Zobacz również:

Pod koniec kwietnia spotkanie przedstawicieli pielęgniarek i położnych z minister zdrowia. Temat: nowelizacja ustawy o zawodach. Pielęgniarki i położne: chcemy ustalenia płacy minimalnej, wcześniejszych emerytur, specjalnych dodatków - za specjalizację, studia. 53 KOMENTARZE.