Rozmowa z pielegniarką, którą dyrektor szpitala zwolnił z pracy. Powód zwolnienia? Zdaniem dyrektora strajk był nielegalny.

Protesty pielęgniarek.

 

Szczegóły . . .

 

Zobacz także:

Łodź: dyrektor szpitala dyscyplinarnie zwolnił z pracy czteroosobowy zarząd zakładowej organizacji pielęgniarek. Powód? "Nielegalny strajk w 2008 roku". "To jest skandal, co z nami robią!" mówi przewodnicząca związków. Podkreśla, że to sąd może ostatecznie roztrzynąć czy strajk był legalny.

Cztery pielęgniarki, które zorganizowały nielegalny strajk w łódzkim szpitalu im. Barlickiego, mają już prokuratorskie zarzuty. Ale ich kłopoty dopiero się zaczynają. Dyrektor chce, by odeszły z pracy.

Dyrektor łódzkiego szpitala: - Pielęgniarki muszą zapłacić milion złotych, które szpital stracił przez ich strajk. Zapowiada, że pieniądze da pracownikom. Ale tym, którzy nie protestowali.

Prokuratura: ubiegłoroczny strajk pielęgniarek w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi był nielegalny

Łódź - Pielęgniarki strajkowały. Dyrektor złożył doniesienie do prokuratury w zakresie legalności strajku. Teraz sprawę bada prokuratura.

 

Zobacz także:

Aktualaności według działów - wynagrodzenia pielęgniarek / protesty

Interpelacje posłów i senatorów według działów - Warunki pracy i płacy

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006/2007/2008 i latach następnych – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

Obserwator: Wykształcenie pielęgniarskie a zakres wykonywania czynności zawodowych i wysokość uposażenia.