Gdzie jest Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych? Czy nie powinna być w Radomiu? 20 KOMENTARZY.

Strajk pielęgniarek i położnych w Radomiu.

 

W obliczu coraz trudniejszej sytuacji w zakresie konfliktu w radomskim szpitalu, moim zdaniem Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych powiniena udać sie do Radomia. Jego zadaniem oraz rzecznika prasowego samorządu powinno być prowadzenie w Radomiu kampanii informacyjnej o sytuacji zawodowej polskich pielęgniarek i położnych. W mediach  konflikt radomski coraz częściej jest przedstawiany jako protest osób "oderwanych od rzeczywistości", którego głównym powodem są płace, a nawet małe dzieci wiedzą, że jest kryzys! W mediach nie są eksponowane inne postulaty strajkujących: uregulowanie zasad wynagradzania i norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Te postulaty dotyczą każdego szpitala w Polsce. Dlaczego koszty transformacji w systemie ochrony zdrowia mają ponosić tylko pielęgniarki i położne, natomiast niewspółmiernie wysokie uposażenia i kolejne powyżki dotyczą tylko grupy zawodowej lekarzy? Dlaczego pielęgniarki i położne maja pokornie ponosić konsekwencje nieudolnego zarządzania zakładami opieki zdrowotnej, które są "państwem w państwie" i pozostawione bez należytego nadzoru  ze strony organów założycielskich, także w zakresie polityki płacowej?

Jakie jest wasze zdanie w kwestii obecności Prezesa NIPiP w Radomu? Dlaczego samorząd zawodowy dopiero w szóstym dniu strajku generalnego zajął stanowisko w sprawie obecnego protestu?

Zapraszam do dyskusji.  

 

Mariusz Mielcarek  

11 sierpnia 2009 roku - godz. 11.55

 

Poprzez umieszczanie komentarzy wesprzyjmy strajkujących w Radomiu! Pokażmy strajkującym, że popieramy ich działania w słusznej sprawie! Naszej wspólnej sprawie! Nie bądź obojetny.

Zobacz także:

Kadra zarządzającą polskimi szpitalami. "Państwo w państwie?" Gorzów - tonący w długach szpital funduje dyrektorowi studia za 22 tys. zł; Świecie - prezes szpitala dostaje premię 250 tys. zł; Wadowice - roczny zarobek ordynatora to 275 tys. zł; Kłodzko - ta sama osoba pełni funkcję dyrektora i ordynatora oddziału; Rybnik - chirurg musiał wozić do pracy żonę swojego szefa, odbierać jego dzieci ze szkoły.