Minister zdrowia w sejmie o strajku pielęgniarek i położnych w Radomiu: "600 pielęgniarek zatrudnionych w tym szpitalu do obsługi pacjentów . . . ". Pani minister: obsługa jest w barze! 4 KOMENTARZE.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Wypowiedź minister Ewy Kopacz na plenarnym posiedzeniu sejmu w dniu 10 września 2009 roku:

"(...) W związku z tym powiem o Radomiu, bo to jest bardzo dobry przykład. Proszę państwa, 600 łóżek, łóżka wykorzystane w 50%, a więc kontrakt wykonywany na zdecydowanie niższym poziomie, 600 pielęgniarek zatrudnionych w tym szpitalu do obsługi pacjentów, generalnie zatrudnionych 1480 osób, koszty personalne na poziomie 80%. Proszę mi powiedzieć: Które przedsiębiorstwo wytrzyma, kiedy płacimy tylko za to, że ktoś jest obecny w pracy?

(...)

Chciałabym się odnieść do wypowiedzi mojego kolegi z Radomia. Powiem tak, panie pośle, mam tu wykaz. Na umowę o pracę w radomskim szpitalu jest zatrudnionych 607 pielęgniarek, na umowę o pracę jest zatrudnionych też ponad 100 położnych. To już mamy 700. Pan mówił, że tam są poradnie. Chciałabym również przypomnieć, i to usłyszałam od ludzi, którzy rozmawiali podczas tego protestu, że oprócz tych 700 pielęgniarek, z położnymi, organ założycielski, bardzo troszczący się o radomskich pacjentów, miał okazję w bardzo krótkim czasie zatrudnić na umowy zlecenia na 3 miesiące, na krótko, ponad 100 pielęgniarek. Jeśli pan powie, że to jest mało na liczbę pacjentów w radomskim szpitalu, to życzę powodzenia. Ten szpital jest świetny. Dyżurowałam tam 20 lat. Ten szpital wymagał nakładów finansowych. Pochyliłam się nad tym szpitalem w sposób szczególny. Wiedziałam, że te niszczejące mury, jeśli nikt w nie nie zainwestuje, za chwilę nie będą służyć jako pawilon. Pan jako człowiek, który pracował w komisji zdrowia, pamiętam pana jako radnego, powinien pamiętać jak to właśnie ja, a nie pan, broniłam przed prywatyzacją ginekologii i położnictwa w tym szpitalu. Dzisiaj pan występuje jako osoba, która straszy polskich pacjentów. Tak nie można, tak jest nieładnie. Oceńmy wiarygodnie, co kto zrobił. Jedna deklaracja z mojej strony, nie boję się tego powiedzieć jako minister zdrowia: nie ma przyzwolenia na odchodzenie od łóżek pacjentów. Nie ma przyzwolenia ani politycznego, ani etycznego, mówię to również jako lekarz. Pacjent nie może być kartą przetargową w jakichkolwiek roszczeniach finansowych, tym bardziej że właśnie w tym szpitalu średnia płaca pielęgniarek wynosi 3360. Nie ma przyzwolenia na odchodzenie od łóżek."

na podstawie stenogramów sejmowych

zebrał Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Wideoinformacje ze strajku w Radomiu

"Judaszowe pielęgniarki". Dyrektor szpitala w Radomiu, w którym trwał strajk pielęgniarek i położnych dał ogłoszenie o pracę dla pielęgniarek i położnych. Jego prawo. Szokiem jest informacja, że udało mu się zatrudnić 30 "nowych". JUDASZÓW. "Nowe" w swoim CV koniecznie powinny podkreślić szczególna rolę jaką odegrały w proteście i we współczesnym polskim pielęgniarstwie. 15 KOMENTARZY.

Pielęgniarki w Radomiu PODDAŁY SIĘ. Komentarze na Portalu: "Po prostu żenada"; "Cała Polska się będzie śmiała". Zamiast żądanych podwyżek przyjęły propozycję dyrektora szpitala - (wirtualnego) dodatku do pensji. Wirtualnego, gdyż jego wypłacenie uzależnione jest od wypłaty środków finansowych za tzw. nadwykonania przez NFZ. Przewodnicząca strajkujących: "Nie było sensu kontynuować protestu, który nie rokował na inne rozwiązania". 62 KOMENTARZE.

Na stronach internetowych izb pielęgniarek i położnych bojkot informacji z protestu pielęgniarek i położnych w Radomiu? 11 KOMENTARZY.

Przez cały czas strajku pielęgniarek i położnych w Radomiu pisaliście komentarze. Obecnie piszecie o sytuacji, która ma miejsce w związku z zakończeniem protestu. 264 KOMENTARZE!!!

OBCIACH? KLĘSKA? WSTYD! Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski! W pikiecie brało udział około 500 (tylko???) pielęgniarek i położnych z Radomia oraz różnych regionów kraju. Warto wiedzieć, że tylko w radomskiej izbie pip zarejestrowanych jest prawie 5000 pielęgniarek i położnych. 30 KOMENTARZY.

Gdzie jest Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych? Czy nie powinna być w Radomiu? 20 KOMENTARZY.

W sprawie Radomia i innych . . . Obserwatora kilka uwag. 35 KOMENTARZY.  

 

 

 

Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i PołożnychCry?

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanieSmile!

Zamów teraz wysyłkę najpopularniejszych artykułów na Portalu. Redakcja Portalu będzie Tobie przesyłać poniedziałkowe i środowe oraz w piątek wekendowe wydanie Serwisu Informacyjnego na Twoją skrzynkę pocztową.

 

 Teraz tutaj Zamów