Pielęgniarstwo środowiskowo - rodzinne. Kto i gdzie to powiedział? "Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia powinny być nazwane imieniem Marka Twardowskiego. To powinniście napisać na tabliczce – Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia imienia Marka Twardowskiego". 4 KOMENTARZE.

Pielęgniarstwo - praktyka zawodowa.

"Ja mam również specjalizację lekarza rodzinnego, chociaż pracuję w specjalistyce. Wiem, że praca lekarza rodzinnego jest bardzo trudna i odpowiedzialna. I dobrze, że tyle pieniędzy na ten cel dajecie, ale niech będą zachowane proporcje, dawajcie również na specjalistykę i na lecznictwo szpitalne. Powiem w związku z tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia powinny być nazwane imieniem Marka Twardowskiego. To powinniście napisać na tabliczce – Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia imienia Marka Twardowskiego. Ja bym chciał mieć takiego wiceministra, który tak samo biłby się o specjalistykę, lecznictwo zamknięte, refundację leków, gospodarkę lekami i inne rodzaje świadczeń. Powtarzam, że te pieniądze lekarzom rodzinnym się należą, bo to jest trudna i odpowiedzialna praca, ale zachowujmy proporcje.

(...)

A o nadaniu imienia Marka Twardowskiego mówiłem z podziwem i bez żadnych podtekstów, bo uważam –chociaż możemy tutaj polemizować – ma on niewyobrażalnie wysoką skuteczność."

Słowa te wypowiedział poseł Czesław Hoc podczas obrad sejmowej komisji zdrowia w dniu 27 sierpnia 2009 roku.

Z materiałów opublikowanych na sejmowych stronach internetowych wybrał

Mariusz Mielcarek