Pielęgniarki i pielęgniarstwo - coponiedziałkowy subiektywny przegląd internetu. Ile płacą warszawskiej pielęgniarce na kontrakcie? Protest pielęgniarek anestezjologicznych. Grypa A/N1N1 - pielęgniarki grożą odejściem od łożek w ... w Kalifornii. Pielęgniarki atakowane przez pacjentów. (Nie)szczepienia pielęgniarek w Wielkiej Brytanii na grypę. 13 KOMENTARZY.

Pielęgniarstwo w sieci.

Częstochowa – w szpitalu 25 pielęgniarek anestezjologicznych (z 130 osobowego zespołu) poszło na zwolnienie lekarskie. Podłożem tej sytuacji są  podobno o premie uznaniowe, których nie wypłacono. Pracodawca zmuszony został do odwołania zabiegów operacyjnych. O sytuacji donosi dodatek częstochowski  Gazety Wyborczej.

Warszawa – w jednym ze szpitali dyrekcja zaproponowała pielęgniarkom przejście na kontrakty czyli założenie własnej firmy. Wynagrodzenie 29 zł. za godzinę pracy. Część pielęgniarek się zgodziła. Część nie. Kontraktowcy mają pracować miesięcznie 220 godzin a etatowcy 160. Obecnie sytuacja jest taka, ze te osoby które nie przeszły na kontrakt pracodawca chce przenieść na inne oddziały lub do przychodni, bo podobno po wprowadzeniu kontraktów jest za dużo pielęgniarek. Pielęgniarki etatowe uważają, że groźba oddelegowania na inne oddziały to szantaż polegający na zmuszeniu do przejścia na samozatrudnienie. O sprawie donosi stołeczny dodatek Gazety Wyborczej.

Kalifornia – pielęgniarki zagroziły odejściem od łóżek pacjentów, żądając konkretnych działań prewencyjnych przeciwko wirusowi A/H1N1 oraz obowiązku kontrolowania warunków bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pielęgniarki podpisały wstępne porozumienie z pracodawcą  (szpitale systemu Katolickiej Opieki Zdrowotnej Zachodniego Wybrzeża - CHW), który zatrudnia w 36 szpitalach ponad 60 tys. pracowników. O sprawie informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Kutno – pijany pacjent z nożem gonił pielęgniarkę po szpitalnym oddziale. Instytut Medycyny pracy zapytał między innymi pielęgniarki czy miały do czynienia z agresją i mobbingiem w miejscu pracy.  Badanie wykazało, że najdrastyczniejsza forma agresji bezpośredniej, czyli atak lub uderzenie, dotknęła co czwartą pielęgniarkę, co dziesiątą położną. Sprawą zajął się Dziennik Łódzki.

Siemiatycze – prokuratura zarzuca dwóm chirurgom i pielęgniarce instrumentariuszce, że w trakcie zabiegu operacyjnego zaszyli pacjentowi w brzuchu chustę operacyjną. Prokuratura uważa, że obowiązkiem chirurga jest dokładne sprawdzenie jamy brzusznej po operacji, z kolei obowiązkiem asystującej pielęgniarki jest dokładne przeliczenie używanych w czasie operacji narzędzi i materiałów.

Lwów – pielęgniarka zmarła na na grypę A/H1N1.

Wielka Brytania – 1/3 pielęgniarek odmawia szczepienia na grypę A/H1N1.

 

Zebrał Mariusz Mielcarek

Zobacz poprzednie coponiedziałkowe subiektywne przeglądy sieci . .

2 listopada 2009 roku - 3 KOMENTARZE

26 października 2009 roku - 21 KOMENTARZY

 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje o pielęgniarkach i pielęgniarstwie na swoją skrzynkę pocztową? Zapisz się tutaj.