Zobacz jaki jest efekt wtorkowego spotkania związkowców pielęgniarek i położnych z minister zdrowia Ewą Kopacz. A w Bielsku-Białej padają ze strony dyrekcji pierwsze od rozpoczęcia protestu propozycje podwyżek (dla wszystkich pracowników szpitala). Najmniejsze dla . . . pielęgniarek i położnych. 6 KOMENTARZY.

Protesty pielęgniarek i położnych.

Zaproszenie dla związkowców na wieczorne spotkanie złożyła minister zdrowia.

Propozycja dyrekcji szpitala w Bielsku - Białej to przez najbliższe pół roku 10 % miesięczna premia. Dla pielęgniarek będzie to, niewiele ponad 200 zł brutto, natomiast dla innych pracowników od 800 do tysiąca złotych, wypłacana z tzw. nadwykonań. Strajkujący proponują ryczałt w wysokości 700 złotych brutto dla każdej pielęgniarki i położnej.

Mariusz Mielcarek

24 lutego 2010 roku - jaki był efekt wtorkowych rozmów związkowców z ministerem zdrowia?

Opinia związkowców:

"Minister zaproponowała pewne rozwiązania. Czekamy aż przedstawi je na piśmie".

Stanowisko strony rządowej:

 

MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 23 lutego 2010 r.

We wtorek dnia 23 lutego 2010 roku w godzinach wieczornych zakończyło się spotkanie Minister Ewy Kopacz z przedstawicielkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pod przewodnictwem p. Doroty Gardias.
W trakcie spotkania wymieniono się informacjami i omawiano sytuację w podbeskidzkich szpitalach. W dwóch z nich jest blisko porozumienia protestujących pielęgniarek z dyrektorami szpitali.
W pozostałych dwóch szpitalach rozmowy i negocjacje trwają.
Przedstawicielki pielęgniarek zostały też zaproszone do konsultacji pakietu ustaw, jakie w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Zdrowia, m.in. Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Uczestnicy spotkania wyrazili gotowość do dalszych rozmów i współpracy.

/-/ Piotr Olechno
Rzecznik Prasowy

Mariusz Mielcarek