Zobacz jaki jest efekt wtorkowego spotkania związkowców pielęgniarek i położnych z minister zdrowia Ewą Kopacz. A w Bielsku-Białej padają ze strony dyrekcji pierwsze od rozpoczęcia protestu propozycje podwyżek (dla wszystkich pracowników szpitala). Najmniejsze dla . . . pielęgniarek i położnych. 6 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościStrajk pielęgniarek i położnych na Podbeskidziu.

Zaproszenie dla związkowców na wieczorne spotkanie złożyła minister zdrowia.

Propozycja dyrekcji szpitala w Bielsku – Białej to przez najbliższe pół roku 10 % miesięczna premia. Dla pielęgniarek będzie to, niewiele ponad 200 zł brutto, natomiast dla innych pracowników od 800 do tysiąca złotych, wypłacana z tzw. nadwykonań. Strajkujący proponują ryczałt w wysokości 700 złotych brutto dla każdej pielęgniarki i położnej.

Mariusz Mielcarek

24 lutego 2010 roku – jaki był efekt wtorkowych rozmów związkowców z ministerem zdrowia?

Opinia związkowców:

"Minister zaproponowała pewne rozwiązania. Czekamy aż przedstawi je na piśmie".

Stanowisko strony rządowej:

 

MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 23 lutego 2010 r.

We wtorek dnia 23 lutego 2010 roku w godzinach wieczornych zakończyło się spotkanie Minister Ewy Kopacz z przedstawicielkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pod przewodnictwem p. Doroty Gardias.
W trakcie spotkania wymieniono się informacjami i omawiano sytuację w podbeskidzkich szpitalach. W dwóch z nich jest blisko porozumienia protestujących pielęgniarek z dyrektorami szpitali.
W pozostałych dwóch szpitalach rozmowy i negocjacje trwają.
Przedstawicielki pielęgniarek zostały też zaproszone do konsultacji pakietu ustaw, jakie w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Zdrowia, m.in. Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Uczestnicy spotkania wyrazili gotowość do dalszych rozmów i współpracy.

/-/ Piotr Olechno
Rzecznik Prasowy

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze