Dlaczego minister Ewa Kopacz wydała na konferencji prasowej polecenie prezes Naczelnej Izby PiP? Czyżby minister zdrowia, który jest lekarzem był poirytowany sytuacją, kiedy "stawia mu się pielęgniarka"? Czy takie polecenie wykonała pani Dorota Gardias?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

.

PAP w depeszy z dnia 2 lipca 2010 roku donosi.

"W dniu 2 lipca na konferencji prasowej posłowie PiS i przedstawiciele związków zawodowych skrytykowali minister zdrowia Ewę Kopacz za to, że podpisała porozumienie z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. To są obietnice bez pokrycia - argumentowali. Nie przeszkadzajcie - apelowała w odpowiedzi Kopacz."

PAP w depeszy pisze dalej:

"Kopacz powiedziała też, że jest jej przykro, iż przedstawicielka samorządu pielęgniarskiego - Elżbieta Buczkowska - "nie staje po stronie pielęgniarek, a po stronie sztabu Kaczyńskiego". "Wiem, że to nie pani z nami rozmawiała, że to nie pani może sobie przypisać ten sukces. Ten sukces, czyli wyrównanie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w Polsce, to sukces wszystkich polskich pielęgniarek. Niech się pani pod tym podpisze, pani też jest pielęgniarką" - apelowała minister. Zapewniła też, że ona i jej ministerstwo będą ciągle bronić polskich pielęgniarek i położnych."

Tyle depesza PAP

Należy zadać sobie pytania. Dlaczego minister Ewa Kopacz wydaje polecenie prezes Naczelnej Izby PiP? Dlaczego wykazuje irytację, że Elżbieta Buczkowska nie podpisał porozumienia? Czy przyczyną zachowania ministra zdrowia jest fakt, że pani Elżbieta Buczkowska jest pielęgniarką, a minister zdrowia lekarzem? 

Czy Ewa Kopacz w ten sam sposób wypowiadałaby się do np. Krzysztofa Bukiela - lekarza?

Czy polecenie podpisania przedmiotowego porozumienia wydano pani Dorocie Gardias?

 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach . 

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.07.04 23:52:22 ~BP

Takie wywieranie presji na Panią prezes Elżbietę Buczkowską jest ewidentnym skanadalem. Skoro podpisane porozumienie ma być sukcesem polskich pielegniarek dlaczego czuję się upokorzona i mam świadomość że znowu ktoś chece decydować za Naszą grupę zawodową. Przykro mi, ale nie czuję żadnego wsaprcia i pomocy Rządu, a w obietnice bez pokrycia nie wierzę.

#2  2010.07.05 07:57:19 ~wściekła

Panie Mariuszu -wściekła to jestem! ja! kiedy przedstawicielka mojej korporacji uzasadnia odrzucenie porozumienia, nawet jeśli to tylko obietnica wyborcza ,że pielegniarki i położne nie mogą być " wyróżnione", bo to nieładnie wobec innych pracowników.Od lat słyszę ten argument w swoim szpitalu kiedy chcemy podwyżek dla naszej grupy.Nie przypominam sobie ,żeby IZBY zadbały o moje wynagrodzenie chyba ,że chcą ode mnie składkę, wtedy i owszem interesują się wysokością mojego wynagrodzenia.

#3  2010.07.05 10:18:13 ~Komorek

Kopacz powiedziała… …sukces, czyli wyrównanie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w Polsce… Interpretując literalnie, Kopaczowa zabierze część tym lepiej zarabiającym i dołoży pokrzywdzonym. Konkludując, w ramach tej samej puli pieniędzy wyrówna wynagrodzenia wszystkim pielęgniarkom w Polsce… Pierwszy cud zmaterializowany. Widzicie, jaki piękny gest p. kopacz&hellip? Przeczytajcie z uwagą a zauważycie ze to gest Kozakiewicza! Bucha cha cha! Wyjatkowo tanio kupiła dyktaturę&hellip:P:P:P

#4  2010.07.05 13:38:36 ~zenia

Wszyscy niedługo zapłacimy za głupie decyzje rządu .

#5  2010.07.05 20:09:41 ~Ewpiel

JEST NASZĄ SZEFOWĄ, A NABIERA SIĘ NA TAK EWIDENTNIE TANIE SZTUCZKI PRZEDWYBORCZE. KOMU ZABIERZE, ŻEBY KOMU DOŁOŻYĆ? BZDURA BZDURĘ GONI, PIELĘGNIARSTWO SPADA W POLSCE NA PSY.NIESTETY!

#6  2010.07.05 21:23:35 ~margoo

Od kiedy powstały Izby ani razu nie widziałam żeby kiedykolwiek "te" pielęgniarki protestowały,blokowały lub w jakikolwiek inny sposób postawiły się Dyrektorom lub władzy.Bo tylko tak jakieś pieniądze można wywalczyć.Gadaniem nic się nie zrobi.Buczkowska się obraża a co zrobiła do tej pory? Ile złotych wywalczyła dla pielęgniarek?

#7  2010.07.06 22:37:29 ~BP

Moja propozycja.Proszę umiejętnie oddzielić , jaka jest rola Naczelnej Rady Pielegniarek i Położnych , której przdstawicielką jest Pani Buczkowska / moim zdaniem z własnej roli wywiązuje się/ , a jaka jest rola OZZPiP , której przedstawicielką jest Pani Gardias / te działania moim zdaniem budzą wiele kontrowersji/

#8  2010.07.07 16:21:01 ~ja

Skoro mają byc wyrównane zarobki pielegniarek i położnych to ja chce zarabiać tyle samo co panie w Izbach.

#9  2010.07.07 17:59:15 ~justa

Popieram " ja". Też chcę zarapiać tyle co panie w Izbach!

#10  2011.02.15 13:50:45 ~LOLA

WŁAŚNIE NIECH ZRÓWNAJĄ PENSJE Z PANIAMI W IZBACH!

Dodaj komentarz