Ministerstwo zdrowia ogłosiło, które uczelnie będą prowadzić dofinansowane studia pomostowe. Studia dofinansowane w 2010 roku rozpocznie 8140 pielęgniarek oraz 1010 położnych. Studia te będzie prowadzić 56 uczelni na 70 posiadających uprawnienia do kształcenia pielęgniarek i położnych. Zobacz wykaz uczelni i liczbę studentów, którzy będą studiować na bezpłatnych studiach. Dobra wiadomość - studenci studiów dofinansowanych nie zapłacą za czesne ani jednej złotówki!

Dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych 2010.

 

WKRÓTCE OTWARCIE!

.

Zobacz wykaz uczelni . . .

 

Pielęgniarko! Pamiętaj, jeśli jesteś absolwentem pięcioletniego liceum medycznego to Twoje studia pomostowe, rozpoczynające się w roku akademickim 2010/2011 powinny trwać "dwa semestry lub 1.150 godzin". Prawo dopuszcza, że studia te mogą trwać dłużej, gdyż zapisano w rozporządzeniu: czas kształcenia "nie może być krótszy niż". Wobec powyższego podpisując umowę z uczelnią sprawdź na jakie studia się zapisujesz: na dwusemestralne czy dłuższe. Gdyby okazało się inaczej to użyj następującej argumentacji:

W warunkach prowadzenia dofinansowanych studiów pomostowych rozpoczynających się w 2010 roku zapisano, że "liczba semestrów kształcenia pielęgniarek i położnych nie może być większa niż minimum wynikające z ww. rozporządzenia Ministra Zdrowia".

 

.

Pozdrawiam i życzę rozpoczynającym w październiku studia powodzenia a tym, którzy w tym roku się nie załapali  na dofinansowane studia życzę realizacji planów w naborze wiosennym lub jesiennym w roku 2011.

Mariusz Mielcarek

P.S.

W dniu dzisiejszym tj. 17 września, pod wpływem komentarza nr 1, rozmawiałem z ZZPPMZ, organizatorem przetargu dla uczelni. Odpowiedź jest jednoznaczna. Dodatkowe opłaty dla studentów dofinansowanych studiów pomostowych - są NIELEGALNE!

Autorka komentarza nr 1 ma rację. Na stronie UZ pojawił się poniższy komunikat:

"Informujemy, że Uniwersytet Zielonogórski otrzymał dofinansowanie  z Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie studiów pomostowych na kierunku Pielęgniarstwo w roku akademickim 2010/2011 na kształcenie 105 studentów pierwszego roku.

Kwota dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia wynosi 1 900 zł na semestr, na osobę. Dopłaty studenta do pełnej opłaty semestralnej wynoszą:
    - 190 zł - w przypadku jednorazowej wpłaty z góry,
    - 150 zł i 106 zł - w systemie 2 rat,
    - 4 razy po 75 zł - w systemie 4 rat".

.

Proszę o zamieszczanie informacji z innych uczelni w sprawie dodatkowych opłat w komentarzach pod artykułem. Sprawę będę monitorować. Autorce komentarza nr 1 BARDZO DZIĘKUJĘ.

Mariusz Mielcarek