Minister zdrowia Ewa Kopacz została uznana w sondzie przeprowadzonej wśrod posłów RP za najgorszego ministra obecnego rządu. Mnie ten fakt nie dziwi, skoro podpisała porozumienie z paniami w czepkach i nie dotrzymła jego zapisów. Minister zdrowia. Minister kraju w UE.

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach.

.

MZ i Departament Pielęgniarek i Położnych w dniu 15 czerwca 2010 roku, zaproponowało aby "w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmowała opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów".

Taka propozycja uregulowania kwestii obsady pielegniarskiej w szpitalach wywołała sprzeciw środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej uznała powyższą propozycję MZ za ogromny wkład w rozwój właściwie nie tylko polskiego, ale światowego pielęgniarstwa! Natomiast użytkownicy Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej w konkursie na nazwę dnia 15 czerwca, dnia w którym  MZ zaproponowało aby "w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmowała opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów, dzień ten ogłosili - DNIEM OPIEKI EKSPERYMENTALNEJ

Natomiast w Porozumieniu Kopacz - panie w czepkach zapisano, że "Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia, zmieniającego rozporządzenie  w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (z dnia 14 czerwca 2010 roku) zostanie przez Ministra Zdrowia, zweryfikowany i zmieniony dla zapewnienia wysokiego poziomu opieki szpitalnej nad pacjentami. Przedmiotowa zmiana rozporządzenia wejdzie w życie w sierpniu 2010 roku."

Dziś jest 20 grudnia 2010 roku. Zmiana rozporządzenie nie nastąpiła.

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie dotrzymuje podpisanego porozumienia. 

Wnioski nasuwają sie same . . . 

Zastanawiający ale jakże znamienny jest jeszcze jeden fakt, w powyższej sprawie strona internetowa OZZPiP . . . milczy.

Ale od początku na Portalu pisałem, że  w tym porozumieniu nie najważniejsza jest treść, merytoryczny jego poziom, ale czas podpisania oraz zdjęcia z uroczystości podpisania. Nacieszmy się jeszcze nimi raz . . .

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

Norma 1:20

15 czerwca - Dzień Opieki Eksperymentalnej 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.12.21 08:50:21 ~ewa

I kiedy ktoś zareaguje w końcu na te reklamy z pielęgniarkami które tak strasznie nas poniżają

#2  2011.01.03 12:17:54 ~gosc

Pani Kopacz nie interesuja sprawy pielegniaraek jej zdaniem najlepiej dac samodzielnosc dyrektorom placowek, zwiazkom zawodowym dopilonowanie ustaw , efektem tego jest brak godziwych zarobkow w srodowisku pielegniarek w panstwie nalezacym do UNII, w kazdej ustawie pani KOPACZ uwzglednia bardzo wyraznie ze to zwiazki maja dopilnowac spraw a dyrektorzy i tak robia swoje, w majstacie prawa lamie sie prawo i prawa czlowieka do godziwego wynagrodzenia za prace i wyksztalceenie

#3  2011.01.06 15:55:28 ~reńka

KOPACZ od kopania pielęgniarek i głaskania lekarzy.MINISTER LEKARZY I SWOJEJ CORCI TEŻ ! TAKŻE CÓRCIA NIM ZOSTAŁA. PO WIELOKROTNYCH POPRAWKACH EGZAMINACYJNYCH !

Dodaj komentarz