Izby pielęgniarskie odmawiały przyjmowania wniosków o rejestrację indywidualnych praktyk pielęgniarek i położnych zatrudnionych na kontraktach w szpitalach. Interweniowało Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych. MZ: izba pip nie ma podstaw do nieprzyjmowania przedmiotowych wniosków!!!

Pielęgniarka i położna na kontrakcie w szpitalu.

..

 

Ustawa o działalności leczniczej wprowadziła możliwość wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w oparciu o umowy kontraktowe w szpitalach. Pielęgniarka lub położna musi tylko taką praktykę zarejestrować w okręgowej izbie pielęgniarek i położnych. W tym celu musi wystąpić ze stosownym wnioskiem do izby. Po wejściu w życie ustawy o działalności leczniczej pielęgniarki i położne występowały ze stosownymi wnioskami do izb, lecz te w niektórych przypadkach odmawiały przyjmowania przedmiotowych wniosków. Wobec powyższego Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych interweniowało w tej sprawie w resorcie zdrowia. W opinii ministerstwa izby pip nie mają podstaw prawnych do odmowy przyjmowania wniosków o wpis do rejestru praktyk wykonywanych w szpitalach. Zobacz przedmiotową opinię.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Jakie obowiązkowe ubezpieczenie OC będzie musiła wykupić od 1 stycznia 2012 roku pielęgniarka lub położna, pracująca na kontrakcie np. w szpitalu.

Komentarze użytkowników

#1  2011.09.09 20:56:09 ~xyz

Jak zwykle - nic nowego. Jest to kolejny dowód na zupełną ignorancję i nie kompetencyjność osób zajmujących stanowiska funkcyjne w izbach piel.Niestety, pobierają olbrzymie jak na pensje pielęgniarek wynagrodzenia, nie wykazując się przy tym podstawową wiedzą, a co jest w tym najbardziej niemoralne to, to, że ich postępowanie jest zupełnie bezkarne. Na każdym innym stanowisku pracy za brak wiedzy jest się w różny sposób karanym, a tam zupełna beztroska i bezkarność. Zgroza i hańba!

#2  2011.09.10 20:57:15 ~maria

Nie rozumiem postawy izb pielęgniarskich . Sama też miałam taki problem jak zakładałam indywidualną długoterminową. TYLE ZE U NAS SZEFOWĄ IZB JEST PIELĘGNIARKA KTÓRA JEST KIEROWNIKIEM W CARITASIE , A TO PRZECIEŻ KONKURENCJA.Każdy pilnuje swojego interesu jak widać.

#3  2011.09.11 20:31:33 ~Hm

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że aktów wykonawczych NIE NAPISAŁO.BRAK JEST uregulowań prawnych (FORMALNYCH).Uniemożliwia to działanie zgodne z literą prawa.Prezentowane pismo jest domysłem jakiegoś urzędnika.

#4  2012.02.23 07:59:37 ~Pielęg

Musze powiedzieć, że ostatnio kilkakrotnie spotkałam się z brakiem kompetencji Pań, które są w Izbach, Wydaje im się, że są bezkarne i mogą wszystko. Na niektórych wszelki rodzaj władzy źle wpływa. W mojej Izbie Przewodnicząca łączy funkcję Pielegniarki Naczelnej, pracuje na Uczelni i jescze jest Przewodniczącą Izby. Na domiar szykanuje swoje pielęgniarki i wprowadziła w Regulaminie zakaz szkolenia poza województwem. W przeciwnym razie nie dofinansuje szkolenia. Cz y tak MOŻNA ?

#5  2012.02.29 11:51:32 ~~PIEL~

Czy można wystąpić z izb pielegniarskich? nasze kieleckie wycofują się z dofinansowania do kursów. Co sie dzieje z naszymi składakami?

Dodaj komentarz