Piszcie do ministerstwa zdrowia przeciw likwidacji specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego!

Wykaz kursów i specjalizacj dla pielęgniarek i położnych.

 

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

.

Dane osobowe

 Pan
Bartosz Arłukowicz
Minister Zdrowia

Propozycja połączenia specjalizacji  w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego ze specjalizacją  w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego proponowana w nowym projekcie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia jest niekorzystna.
Dotychczasowa forma kształcenia podyplomowego pielęgniarek operacyjnych, w postaci  specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego umożliwia przygotowanie profesjonalnej kadry pielęgniarek operacyjnych w bloku operacyjnym. Ograniczenie tej formy tylko do modułu w ramach kursu  kwalifikacyjnego wpłynie negatywnie na jakość kształcenia pielęgniarek operacyjnych.
Profesjonalnie wyszkolony personel pielęgniarek operacyjnych jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających prawidłowe funkcjonowanie, organizację pracy bloków operacyjnych oraz bezpieczeństwo operowanemu pacjentowi.

Z poważaniem

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Projekt zmian w wykazie specjalizacji i kursów dla pielęgniarek i położnych. PONAD 400 KOMENTARZY!

.