Pielęgniarki w Anglii ukarano wyrejestrowaniem z NMC za: "aktywne nakłanianie personelu do kłamstw". Ukarane odwołały się do Sądu Najwyższego. Zobacz komentarze angielskich internautów.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

AKTYWNE NAKŁANIANIE

PERSONELU DO KŁAMSTW

.

Gazeta Nursing Times opisuje sprawę dwóch byłych pielęgniarek ze szpitali Mid Staffordshire Foundation Trust w hrabstwie Staffordshire, które zostały wykreślone z rejestru za niewłaściwy poziom opieki nad pacjentem, zastraszanie podwładnych i nieuczciwość w sprawowaniu kierownictwa izby przyjęć. Sharon Turner i Tracy White postanowiły odwołać się do Sądu Najwyższego twierdząc, że „padły ofiarą nagonki medialnej i posłużyły za kozły ofiarne” – pisze gazeta. Zostały ukarane m.in. o fałszowanie informacji o czasie przybycia pacjentów i aktywne nakłanianie personelu do kłamstw – w celu ukrycia zbyt długich okresów oczekiwania w izbie przyjęć.

Pod artykułem na stronie Nursing Times pojawiają się różne komentarze. Jedni bronią pielęgniarek: zostały oskarżone na podstawie pomówień, poza tym nie one ponoszą odpowiedzialność, lecz dyrekcja szpitala. Anonim pisze: „przecież nie fałszowały informacji dotyczących ich osobiście, lecz pracy szpitala”. Są też głosy przeciwne: splamiły honor zawodu i bardzo dobrze, że zostały ukarane. Inny post mówi: „powinny były podnieść alarm. Ich obowiązkiem było robić to, co dobre dla pacjentów, a nie dla dyrekcji szpitala. Niestety system jest przeciwko ludziom i póki wszyscy solidarnie się nie zbuntują, nic się nie poprawi”. Ktoś inny pisze, że niestety są dowody ich winy, każdy może przeczytać zeznania licznych pacjentów. Pojawiają się też głosy o tym, że „nie wiemy wszystkiego, tylko to, co nam podają media”.

Opracowanie na podstawie: Nursing Times (8.02.2014).

.

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania - nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

Pielęgniarka w Anglii musi potwierdzić swoją zdolność do wykonywania zawodu co 3 lata.

155 funtów na godzinę. PIELĘGNIARKA! W Anglii.

Angielskie czasopisma dla ogółu pielęgniarek (1).

ZDZIWISZ SIĘ I POZAZDROŚCISZ - specjalistyczne czasopisma dla pielęgniarek w Wielkiej Brytanii (2).

Anglia - kontrowersje w kwestii bieżącego informowania przez szpitale "jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie, a jaka powinna być".

CZY TO MOŻLIWE W POLSCE? Wielka Brytania - była dyrektor ds. pielęgniarstwa ukarana ..... wykreśleniem z krajowego rejestru pielęgniarek!

Anglia - legalna pielęgniarek drzemka na nockach.

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ..... komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy wynaleźli „bezbólowe” igły.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.