Posłów pogaduchy o pielęgniarkach ..... Czy posłowie się przygotowali do dyskusji?

................................................................

Na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia w dniu 26 czerwca 2014 roku omawiano kwestie związane z wydłużeniem czasu pracy takich pracowników ochrony zdrowia jak: radiolodzy, technicy radiologii, medycyny nuklearnej, zakładów radioterapii, zakładów fizykoterapii, patomorfologii, cytodiagnostyki, medycyny sądowej i prosektoriów. Mają on pracować od dnia 1 lipca br. w wymiarze 7 godzin 35 minut, czyli tak jak pozostali pracownicy ochrony zdrowia.

Podczas przedmiotowej dyskusji posłowie wspominali o naszej profesji:

.

Poseł:

"Trzeba w końcu skończyć z tą demagogią, że nie może technik zarabiać o 50% więcej niż pielęgniarka za ten sam czas pracy, bo ja rozumiem, że ustały w tej chwili czynniki decydujące o tym, że czas pracy był skrócony. Teraz czas pracy będzie wynosił 7.35, tak jak pozostałych wszystkich pracowników w zakładzie pracy. Nie widzę, dlaczego inni pracownicy mieliby zarabiać mniej, dlatego, że te funkcje, czy lekarze radiolodzy, wchodzą na ten czas pracy."

Poseł:

"Po pierwsze, w mojej ocenie, według mojej wiedzy, technik nie zarabia więcej niż pielęgniarka. To jest po pierwsze. A po drugie, to nie jest istotne, czy pielęgniarka…

To pielęgniarce proszę podwyższyć pensję.

I druga sprawa… To już może później."

Poseł:

"Co do wynagrodzeń, pani poseł, z wielkim szacunkiem, ale technicy zarabiają mniej niż pielęgniarki i nawet gdyby dostali wyrównanie, będą zarabiali tyle co pielęgniarki, co wydaje mi się powinno być słuszne, bo odpowiedzialność technika jest bardzo duża."

Zobacz komentarze na facebooku

Ze stenogramu posiedzenia komisji

wybrał Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także: List redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych do posłów, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

.