Anglia szuka pielęgniarek „na gwałt”, także spoza Europy. Australii, Indii i Filipin. Rocznie przybywa ich około tysiąca.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Coraz więcej pielęgniarek z krajów spoza Europy

.

Rada NMC podała do wiadomości, że łagodzi przepisy dla pielęgniarek przybywających spoza Unii, objęte dotychczas programem Overseas Nurses Programme (ONP). Chodzi o łatanie wielkich niedoborów pielęgniarek. Wielu pracodawców szuka „na gwałt” pielęgniarek z zagranicy (szczególnie po opublikowaniu w zeszłym roku słynnego raportu dotyczącego skandalu w szpitalu Mid Staffordshire, kiedy znaczna liczba pacjentów zmarła na skutek rażąco niskiego poziomu zatrudnienia personelu pielęgniarskiego). 

W miejsce dotychczasowego testu językowego i obowiązkowej praktyki, trwającej od 3 do 12 miesięcy, pielęgniarki spoza Europy od października będą przechodzić tylko jednorazowy egzamin, częściowo w formie testu wielokrotnego wyboru. Jak zapewnia Jackie Smith z NMC, testy te są “rygorystyczne” i odpowiadają “międzynarodowym standardom”.

BBC podaje liczbę pielęgniarek i położnych zarejestrowanych w NMC, które ukończyły swoją edukację poza Europą: to 67 tysięcy osób. Ostatnio przybywa ich rocznie około tysiąca – głównie z Australii, Indii i Filipin.

Opracowanie na podstawie: Daily MailThe TelegraphMirrorBBC, NMC.

.

.

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Pielęgniarki w Anglii

.