Ile skarg składają pacjenci na pielęgniarki w Anglii. Około stu .... dziennie.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Liczba skarg na pielęgniarki

'

Rządowe centrum informacji o służbie zdrowia (HSCIC) opublikowało aktualne dane dotyczące ilości skarg na pracowników angielskiej służby zdrowia, jakie napływają do centrali NHS.

Rocznie jest to prawie 175 tysięcy pisemnych skarg, co można przeliczyć na liczbę 480 skarg dziennie. Blisko połowa z nich dotyczyła pracy lekarzy (45,6%), a kolejne 21,7% - opieki pielęgniarek (w tym tzw. health visitors) oraz położnych. Kolejne miejsca w tej statystyce zajęli pracownicy administracyjni, ratownicy medyczni i inni.

Gazeta Nursing Times komentuje te wyniki: „NHS otrzymuje wyraźnie więcej zażaleń na personel medyczny, inny niż pielęgniarki, pomimo ich większej liczby”.

Przedmiotem skarg był najczęściej całokształt świadczonej opieki (46%), postawa personelu (13%), sposób komunikowania się z pacjentem i udzielenia informacji (11%) oraz opóźnienie bądź odwołanie wizyty (9%).

Równocześnie Anna Bradley, przewodnicząca urzędu kontrolującego NHS, Healthwatch England, stwierdziła, iż raport HSCIC nie ukazuje pełni problemu opieki świadczonej na złym poziomie. Powołuje się na wyniki badań, według których 61% osób mających powody do zażaleń nie składa ich na piśmie do organów NHS. „To tylko wierzchołek góry lodowej”, a „opublikowane liczby nie ukazują rzeczywistej liczby przypadków opieki świadczonej w sposób mierny”. Według Bradley zachodzi pilna potrzeba zmiany systemu składania skarg.

Tymczasem HSCIC przeprowadza konsultacje społeczne właśnie na temat usprawnienia funkcjonowania tego systemu.

 

Opracowanie na podstawie: Health and Social Care Information Centre (28.08.2014), Nursing Times (1.09.2014).

.

.

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Pielęgniarki w Anglii

.