Zobacz jak w jednym ze szpitali w imieniu pielęgniarek związek negocjował sprawę "raportów pielęgniarskich".

Pielęgniarstwo 2014.

..........................................................

W protokole z negocjacji pomiędzy dyrekcją z związkiem zawodowym zapisano między innymi:

"Rozliczanie czasu pracy przeznaczonego na raporty pielęgniarskie jako nadgodziny - propozycja Pracodawcy jest nie do zaakceptowania przez Pracowników.

Pielęgniarka obejmująca dyżur musi brać udział w raporcie, żeby objąć dyżur musi przecież zapoznać się ze stanem pacjentów. Raport pielęgniarski jest formą obowiązkowego, oficjalnego przekazywania przez pielęgniarki kończące swoją zmianę (dyżur) informacji o stanie zdrowia pacjentów kolejnej zmianie rozpoczynającej dyżur. Jest to podstawowy warunek ciągłości opieki nad chorymi. Raport składa się z dwóch części: ogólnej - statystycznej i szczegółowej. W części szczegółowej znajduje się charakterystyka sytuacji zdrowotnej wybranych pacjentów.

Kryterium wyboru jest ich stan, tj. ciężko chory, umierający, nowo przyjęty, po inwazyjnych badaniach diagnostycznych, zabiegach operacyjnych itp. Treść informacji skupiona jest na istotnych zmianach w stanie zdrowia pacjentów, do jakich doszło w trakcie trwania dyżuru, odzwierciedla sytuacje zdrowotną opisywanego pacjenta poprzez pryzmat zgłaszanych objawów, dolegliwości, problemów lub niezaspokojonych potrzeb oraz zastosowane działania pielęgniarskie z opisem ich skuteczności, a także wskazówki co do dalszego postępowania.

Propozycje Związku:

-  Wliczanie do czasu pracy wg czytnika rejestrującego czasu pracy i wypłata nadgodzin lub
oddanie godzin w wymiarze określonym przepisami Kodeksu Pracy za nadgodziny,
-  Ustalenie  rekompensaty   za  czas  na raportówki  w   formie  oddania  godzin  w  ilości odpowiadającej czasowi, który stanowi uzupełnienie czasu pełnych dyżurów do nominału wynikającego w okresie rozliczeniowym.

Strona związkowa utrzymuje, iż zachowanie postulatów jest niezbędne do zachowania godności zawodu i prawidłowości przebiegu prawidłowego procesu opieki nad pacjentami".

.

Zobacz także:

[Czytano prawie 100 000 razy, prawie 200 KOMENTARZY]

Aktualności według działów - Raporty pielęgniarskie

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.09.09 19:55:39 ~misio

Może czas skończyć z płowym dyskursem. Pielęgniarka obecnie jest nikim, a z.z, czy samorząd to skorumoowany tworek ludzików własnych intetesów. Samorząd lekarski wydaje dyrektywy , a MZ przed Nim drży. Nasze mimozy od 2 kadencji do Ministra nie mogą się dostać. Chore ! .

#2  2014.09.09 22:06:39 ~młoda

Dzięki za namiary ! Spieprzajmy z tąd. Polskim pacjentem niech się zajmą Izbianki. He, he, he ! .

#3  2014.09.09 22:21:05 ~doświadcz

No cóż ,posadka izbowa za nic nie robienie ,cudna sprawa A środowisko płaci ,płaci i będzie płacić dalej pokorne by nie narazić się paniom wybranym!

#4  2014.09.09 22:38:41 ~oświecona

Poznałam już realia obłudy i chamstwa w pracy pielęgniarki. Pracujemy na darmozjadów lekarzy - zarabiających po 15-20 tyś. Przychodzących się wyspać,a odpowiedzialność za pacjęta i powjkłania pooperacyjne zmęczonego dr na nas . S T O P ! Stop też Naszym Władzom Samorządkwy. Samolubnym i egoistycznym. Drodzy Państwo. One nie mają pojęcia , co się dzieje w Szpitalach. To rzeczywiście mimozy !

#5  2014.09.10 10:46:19 ~do 4 i 2

Mam nadzieję, że jesteś bardzo zmęczona po ciężkim dyżurze pisząc "pacjęta",podobnie"młoda"-z tąd,toż to kłuje w oczy i nie można przeczytać.Wiem, wiem, nie o to chodzi w tym wszystkim.Kto ma naprawdę DOBRY I SKUTECZNY POMYSŁ aby zreformować nasz system ochrony zdrowia i poprawić sytuację.Dla nas i pacjentów-a nie wysyłać nas za granicę ,gdzie u nas jest również dużo pracy.Pielęgniarki ciągną po 2-3 etaty dlatego nasze środowisko nie może się "skrzyknąć"i skutecznie zrobić rewoltę.Jesteśmy zmęczone i wypalone.I błędne koło trwa.

#6  2014.09.11 20:38:06 ~jagoda

Potraficie tylko narzekac a nie robicie nic zeby cokolwiek zmienic.wyjezdzajcie.za granica pielegniarki nie maja kompeksow.ja wyjechalam ,i jest to jedna z lepszych decyzji jaka podjelam.

#7  2014.09.11 20:38:06 ~jagoda

Potraficie tylko narzekac a nie robicie nic zeby cokolwiek zmienic.wyjezdzajcie.za granica pielegniarki nie maja kompeksow.ja wyjechalam ,i jest to jedna z lepszych decyzji jaka podjelam.

#8  2014.12.29 00:59:28 ~jolka

Zacznijcie od szacunku dla siebie:1 NIE PRZECHODZIĆ NA TY Z LEKARZAMI, 2 NIE WYRĘCZAĆ -DZWONIĆ I INFORMOWAĆ O STANIE ZDROWIA CHORYCH O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY.ZAPISYWAĆ WSZYSTKO W RAPORTACH !

Dodaj komentarz