Zobacz jak w jednym ze szpitali w imieniu pielęgniarek związek negocjował sprawę "raportów pielęgniarskich".

1 min czytania
AktualnościRaport pielęgniarski.
Zobacz jak w jednym ze szpitali w imieniu pielęgniarek związek negocjował sprawę "raportów pielęgniarskich".

………………………………………………….

W protokole z negocjacji pomiędzy dyrekcją z związkiem zawodowym zapisano między innymi:

"Rozliczanie czasu pracy przeznaczonego na raporty pielęgniarskie jako nadgodziny – propozycja Pracodawcy jest nie do zaakceptowania przez Pracowników.

Pielęgniarka obejmująca dyżur musi brać udział w raporcie, żeby objąć dyżur musi przecież zapoznać się ze stanem pacjentów. Raport pielęgniarski jest formą obowiązkowego, oficjalnego przekazywania przez pielęgniarki kończące swoją zmianę (dyżur) informacji o stanie zdrowia pacjentów kolejnej zmianie rozpoczynającej dyżur. Jest to podstawowy warunek ciągłości opieki nad chorymi. Raport składa się z dwóch części: ogólnej – statystycznej i szczegółowej. W części szczegółowej znajduje się charakterystyka sytuacji zdrowotnej wybranych pacjentów.

Kryterium wyboru jest ich stan, tj. ciężko chory, umierający, nowo przyjęty, po inwazyjnych badaniach diagnostycznych, zabiegach operacyjnych itp. Treść informacji skupiona jest na istotnych zmianach w stanie zdrowia pacjentów, do jakich doszło w trakcie trwania dyżuru, odzwierciedla sytuacje zdrowotną opisywanego pacjenta poprzez pryzmat zgłaszanych objawów, dolegliwości, problemów lub niezaspokojonych potrzeb oraz zastosowane działania pielęgniarskie z opisem ich skuteczności, a także wskazówki co do dalszego postępowania.

Propozycje Związku:

–  Wliczanie do czasu pracy wg czytnika rejestrującego czasu pracy i wypłata nadgodzin lub
oddanie godzin w wymiarze określonym przepisami Kodeksu Pracy za nadgodziny,
–  Ustalenie  rekompensaty   za  czas  na raportówki  w   formie  oddania  godzin  w  ilości odpowiadającej czasowi, który stanowi uzupełnienie czasu pełnych dyżurów do nominału wynikającego w okresie rozliczeniowym.

Strona związkowa utrzymuje, iż zachowanie postulatów jest niezbędne do zachowania godności zawodu i prawidłowości przebiegu prawidłowego procesu opieki nad pacjentami".

.

Zobacz także:

[Czytano prawie 100 000 razy, prawie 200 KOMENTARZY]

Aktualności według działów – Raporty pielęgniarskie

.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Kobiety w ciąży pokrzywdzone przemocą domową i wyzwania przed nimi stojące u progu macierzyństwa.

5 min czytania
Przemoc domowa wobec kobiet ciężarnych jest obecnie problemem zarówno medycznym, jak i społecznym. Kobiety pokrzywdzone przemocą wymagają objęcia wsparciem na wielu płaszczyznach….
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
Komentarze