Brytyjskie studentki pielęgniarstwa chcą pracować za granicą ...

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Brytyjskie studentki pielęgniarstwa chcą pracować za granicą ...

.

„Tocząca się nagonka rządu na płace w NHS (Narodowej Służbie Zdrowia) sprawia, że większość studentów pielęgniarstwa czuje się niedoceniona jeszcze przez uzyskaniem kwalifikacji, co stwarza ryzyko odpływu absolwentów poszukujących sprawiedliwszego wynagrodzenia poza NHS” – pisze na swej stronie internetowej związek zawodowy pielęgniarek Royal College of Nursing (RCN).

Organizacja podaje wyniki ankiety przeprowadzonej po ogłoszeniu decyzji rządu o pozostaniu przy obecnie obowiązującym systemie płac pielęgniarek.

Z badania wynika, że 64% ankietowanych studentów rozważa pracę w zawodzie za granicą, dla 53% decyzja rządu była impulsem do „ponownego zastanowienia się” nad planami kariery w NHS, a 90% czuje się niedocenione.

Szef RCN, Peter Carter stwierdził: „Sondaż pokazuje przygnębiające i niepokojące efekty obecnego ataku na wynagrodzenia pielęgniarek. Odmawiając podwyżki związanej z rosnącymi kosztami utrzymania, rząd sam sobie sporządza rózgę”. Dodał też, że „w czasie, gdy bardziej niż kiedykolwiek potrzeba pielęgniarek, a szpitale borykają się z rekrutacjami, pielęgniarki przyszłości są zmuszane do zastanawiania się, czy mogą sobie pozwolić na pracę w NHS”.

Zobacz komentarze na facebooku

Opracowanie na podstawie: Royal College of Nursing (7.10.2014).

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Pielęgniarki w Anglii

.