To brzmi jak KIEPSKI żart! Porozumienie Zielonogórskie napisało: "Zawsze docenialiśmy i będziemy doceniać rolę pielęgniarek i położnych". I poparli protest naszej grupy zawodowej.

Pielęgniarstwo 2015.

 

W związku z zapowiadanym przez pielęgniarki i położne strajkiem ostrzegawczym w dniu 12 maja br., lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie wystosowali do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych list, w którym popierają ich protest.


– Zawsze docenialiśmy i będziemy doceniać rolę pielęgniarek i położnych w procesie terapii. To właśnie Wy, realizując nasze - lekarskie zalecenia, Jesteście najbliżej pacjentów. Wasza ciężka praca jest niezbędnym elementem systemu ochrony zdrowia – napisał Jacek Krajewski – Prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.
Pielęgniarki domagają się poprawy warunków pracy i lepszych wynagrodzeń. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia przewiduje pierwsze podwyżki w 2016 roku.
– Jesteśmy zdania, iż prestiż Waszego zawodu powinien zostać doceniony i słusznie domagacie się godnych warunków pracy.  Parafrazując jednego z aforystów, który twierdził, że „Pielęgniarka to też lekarstwo”, uważamy, że nie należy oszczędzać na lekach – zakończył list Jacek Krajewski.

 

Powyższy tekst pochodzi ze strony internetowej Porozumienia Zielonogórskiego

 

Zobacz komentarze na facebooku