Wiceminister zdrowia na FB: "Bardzo bym chciał, by pielęgniarki zarabiały jak najwięcej", "za punkt honoru przyjąłem przeprowadzenie podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek", "od września chociaż trochę podwyższymy zarobki pielęgniarek".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

Wiceminister zdrowia odpowiedzialny za zapowiedziane tzw. podwyżki w wysokości 1 zł netto/godz. ma konto na FB. Umieszcza tam relacje ze spotkań w szpitalach. Pielęgniarko! Położno! Zamieść swój komentarz pod postami wiceministra.

Oto niektóre wpisy wiceministra zdrowia na FB:

 

11 sierpnia 2015 roku

Spotkanie z pielęgniarkami pracującymi w szpitalu w Bielsku Podlaskim to kolejny przykład na to, jak ważny jest bezpośredni kontakt, słuchanie ludzi i rozmowa z nimi. Oczywiście najważniejszym tematem była sprawa przygotowywanych przez nas podwyżek - w jakiej wysokości, dla kogo, kto będzie dzielił pieniądze i jak oraz dlaczego tylko 300 złotych. Bardzo bym chciał, by pielęgniarki zarabiały jak najwięcej, bo naprawdę na to zasługują, ale w tej chwili z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia możemy wygospodarować jedynie taką kwotę. Trzeba jednak dodać, że to pierwsza od kilku lat taka podwyżka, i to już od 1 września. Planujemy też następną - kolejne 300 zł od 1 stycznia 2017 roku.

9 sierpnia 2015 roku

Jak wspomniałem, dyskusja była gorąca, bo panie tam pracujące miały wiele konkretnych pytań, ale też zastrzeżeń wobec rządzących za wieloletnie zaniedbania w traktowaniu tej grupy zawodowej, zwłaszcza w kwestii zarobków. Właśnie dlatego za punkt honoru przyjąłem przeprowadzenie podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek. Takie spotkanie było kolejną okazją do zaprezentowania stanu prac nad rozporządzeniem oraz nad innymi pracami ministerstwa zdrowia, np. wpisaniem zajęć pielęgniarek do systemu ochrony zdrowia. Co to da? Chociażby to, że będzie ustalone minimum pielęgniarek pracujących na oddziale.

3 sierpnia 2015 

Piątkowe (31 lipca) spotkanie z pielęgniarkami Szpitala Ogólnego w Grajewie, z udziałem dyrektora Grzegorza Dembskiego to była świetna okazja do przedstawienia stanu prac nad rozporządzeniem wprowadzającym podwyżki dla tej grupy zawodowej oraz szykowanymi przez rząd zmianami, m.in. wpisującymi status zawodu pielęgniarki w system ochrony zdrowia. Oczywiście najwięcej emocji wzbudziła sprawa przygotowywanych podwyżek. Mam nadzieję, że już wkrótce negocjacje się zakończą i od września chociaż trochę podwyższymy zarobki pielęgniarek. Wiele zmian już udało się wprowadzić, chociażby w piątek 24 lipca, kiedy Sejm znowelizował ustawę o samorządzie pielęgniarek i położnych. Takie spotkania są najlepszą okazją do zaprezentowania osiągnięć i planów nad ułatwieniem warunków pracy dla tej grupy zawodowej. 

 

Wejdź na https://www.facebook.com/pages/Cezary-Cie%C5%9Blukowski/717952008275611 i zamieść swój komentarz pod postami wiceministra!


Mielcarek Mariusz