Minister zdrowia tłumaczy jakie pielęgniarki obejmuje lub nie obejmuje przyznanie dodatku - średnio 300 zł brutto od 1 września 2015 roku.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Stanowisko Ministra Zdrowia 
w sprawie § 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1400).

Świadczeniodawcy mający umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, z wyłączeniem umowy w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna oraz umowy w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne, przekazują informacje do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ o liczbie pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia opieki zdrowotnej i wykonujących, u tego świadczeniodawcy, zawód w rozumieniu art. 19 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej oraz w formie indywidualnej praktyki pielęgniarki i położnej wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego albo indywidualnej specjalistycznej praktyki pielęgniarki i położnej wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego, w przeliczeniu na liczbę etatów.


I. Przekazując tę informację świadczeniodawca uwzględnia, że § 2 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej:
1)
nie obejmuje pielęgniarek i położnych wykonujących zawód u podwykonawcy; 
2) obejmuje pielęgniarki i położne przebywające na zwolnieniach chorobowych i na zasiłkach rehabilitacyjnych;
3) obejmuje pielęgniarki i położne przebywające na urlopach macierzyńskich, urlopach rodzicielskich albo osoby zatrudnione na zastępstwo tych osób;
4) obejmuje wyłącznie osoby zatrudnione na zastępstwo pielęgniarek i położnych przebywających na urlopach wychowawczych i na urlopach bezpłatnych;
5) obejmuje osoby oddelegowane zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 12 oraz art. 5 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej;
6) obejmuje także pielęgniarki i położne wykonujące zawód w podmiocie leczniczym w komórkach organizacyjnych, których zakres zadań stanowi element udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, np. na bloku operacyjnym, w pracowniach diagnostycznych, w sterylizatorni, w punkcie pobrań, a także pielęgniarki epidemiologiczne oraz pielęgniarki i położne kierujące i zarządzające zespołami pielęgniarek i położnych.


II. Przekazując ww. informację świadczeniodawca uwzględnia także, że:
1) w sytuacji wykonywania przez świadczeniodawcę więcej niż jednej umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z NFZ, w ramach których świadczenia są realizowane przez tę samą pielęgniarkę albo położną, świadczeniodawca decyduje w których umowach zostanie ona zgłoszona do NFZ w wymiarze proporcjonalnym do czasu pracy tej pielęgniarki albo położnej przeznaczonym na realizację danej umowy – w przypadku trudności świadczeniodawca wskazuje jedną umowę w wymiarze odpowiadającym czasowi pracy pielęgniarki albo położnej; świadczeniodawca powinien uwzględnić wyłącznie czas pracy przeznaczony na realizację świadczeń wynikających z umowy z NFZ;
2) w przypadku wykazywania pielęgniarki albo położnej, która udziela świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie innej niż stosunek pracy (umowa zlecenia, umowa o dzieło, kontrakt), świadczeniodawca wskazuje równoważnik etatu, przeliczając liczbę godzin pracy pielęgniarki w stosunku do ustawowego wymiaru czasu pracy na etacie;
3)  w przypadku, gdy nie można wykazać liczby godzin na dzień 15 września  2015 r., tak by ustalić równoważnik etatu w sposób określony w ww. pkt 2, przyjmuje się średni czas udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z miesiąca poprzedzającego przekazanie informacji.

III. Obowiązujące rozporządzenie nie przewiduje zgłoszenia dodatkowej liczby osób po dniu 15 września  2015 r. 

IV. Podział środków przeznaczonych na podwyżki dla pielęgniarek i położnych, wynika z porozumienia albo sposobu podziału pozytywnie zaopiniowanego, zgodnie z § 2 ust. 4 ww. rozporządzenia, albo jest dokonywany zgodnie z § 2 ust. 5 ww. rozporządzenia.

Powyższe stanowisko opublikowano na stronie mz w dniu 23 września 2015 roku 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.23 18:35:16 ~kaku

A cóż to za bełkot? Tak napiasali aby nikt nic nie mogl zrozumiec. Oddzialiwr dostana reszta wara od zloba?

#2  2015.09.23 19:41:17 ~Pigułek

Myślałem, że Mz chce zachęcić społeczeństwo do zawodu PIP aby zmniejszyć deficyt w kadrach lecz z zapisem że nie obowiązuje osób po 15 września, czyli jest to zamknięcie ust PIP nic szczególnego nie wnoszą. W dziwny sposób Mz rozwiązuje problematykę tego zawodu

#3  2015.09.23 20:06:52 ~lili

Nie ma wzrostu wynagrodzeń! Pieniądze będą wypłacane w formie dodatków od września br do września kolejnego roku w ciągu 4 lat sumując się, kryteria ich rozdziału zależą tylko od ustaleń pomiędzy zz a dyrekcją. Kolejna awantura gotowa. Nie wiem dlaczego Pani D. mówi o wzroście podstawy wynagradzania?

#4  2015.09.23 20:32:45 ~Iwona B

Może ktoś się lepiej orientuje i mi wytłumaczy czy pielęgniarce pracującej na kardiochirurgicznym oddziale pooperacyjnym w myśl tego co w tym artykule jest napisane ta jak na razie wirtualna podwyżka się należy czy nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#5  2015.09.23 20:48:11 Redakcja Portalu

Odpowiedź prawidłowa brzmi: jeśli klinika ma kontrakt z NFZ. To tak. Jeśli nie to nie! Ale podwyżka nie należy się pielęgniarce ale NFZ przekaże na 1 pielęgniarkę - cały etat - 300 zł brutto. A czy dana pielęgniarka w ogóle dostanie dodatek to zdecydują związki pip (proponuję ładnie chociaż się uśmiechać ( wazeliny nie zaszkodzi! troszkę zastosować). Może dostać lub wcale nie dostać. Takie jest prawo! Zembali.

#6  2015.09.23 21:21:38 ~anna

Czy wg tej ustawy6 pielęgniarka pracująca w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej jest gorsza bo ją ta "nagroda " nie obejmuje!

#7  2015.09.23 21:36:20 ~Tzn?

Tzn.że kontraktowe jako podwykonacy są wykluczone z podwyżek?

#8  2015.09.23 21:48:28 ~lilka

35 lat w szpitalu na bloku operacyjnym specjalizacja i 1760pln oh jaka ja jestem szczęsliwa ze mogę odejść na pomostówkę to był mój wymarzony zawód a dzisiaj lepiej nie mówić,te podwyżki jak zwykle doprowadzą do kłótni w naszym środowisku,a moim skromnym zdaniem każda z nas wykonuje tą ciężką prace tak samo i powinno być po równo;)))no cóż komunistyczne myślenie;))ale wtedy w tamtych latach mogłam się SAMA utrzymać a dziś jestem utrzymanką męża

#9  2015.09.23 21:55:04 ~Jaga

Jestem zatrudniona w opiece długoterminowej na cały etat. Czy mój pracodawca otrzyma od NFZ pieniądze na podwyżkę dla mnie.Świadczymy usługi pielęgniarskie w ramach kontraktu z NFZ. Nie wiem czy dobrze rozumiem czy wyczytałam to co chciałabym usłyszeć.

#10  2015.09.23 22:02:57 ~DoJaga

Tak.Kontrakt z NFZ będzie większy o Twoją podwyżkę.

#11  2015.09.23 22:14:54 Redakcja Portalu

Do Jaga, nie dostaniesz dodatku o którym mowa powyżej. Bo tam wpisano tylko pielęgniarki szpitale. Długotermin. ma dostać od stycznia. Ale co, to wie Zembala i władze związku pip, które podpisały porozumienie i je utajniły do poniedziałku. W takiej są komitywie!

#12  2015.09.23 23:04:56 ~Pytanie

Czyli że co, w końcu ini przyznali dodatki czy podwyżki do podstawy? Bo jak dodatki rozłożone na 4x400złbrutto, to bedzie ze po czterech latach dodatek sie skonczy. Bo podwyżka sie sumuje i jak np, ma sie podstawy 2000zł brutto, to gdyby podwyzka byla 4x400zł to po czterech latach miałbym podstawe 2000+1600=3600 brutto. A jak dodatek to nadal podstawa 2000 plus co roku odnawiane 300zł brutto. Czyli w sumie, 4 lata bez niektórych miesięcy do tego co mam 170zł na ręke wiecej a nie w podstawie sumujące się podwyżki 800na reke wiecej na stale. NIC z tego nie kumam. NIe wierze ze cos dostaniemy my w niby szpitalach NZOZ co niby z NFZ nam płąca.

#13  2015.09.24 00:01:50 ~xxx

Umiecie czytać tępe dzidy ? To jest rozporządzenie z 8 września, rozporządzenie można zmieniać zwłaszcza w świetle ustaleń z nocy 22/23 września. Proponuję nie spekulować tylko poczekać do poniedziałku. Czekałyśmy 8 lat - poczekamy jeszcze 4 dni i wszystko będzie wiadomo.

#14  2015.09.24 06:29:26 ~poz

To doprowadzcie do tego żeby każda pielęgniarka dostała tą pseudo podwyżkę bez znaczenia czy pracuje w szpitalu czy w póz. Do płacenia składek na izby to nas nie dzielicie każda płaci tą samą sumę.

#15  2015.09.24 08:16:09 ~pieleg dps

Przykre jest to że tylko niektóre pielęgniarki otrzymają co kolwiek. Pracuje w dps, jestem sama na dyżurze i zarabiam 1300 z groszami i nam nie należy się nic. Tak samo skończyłam szkołę i tak samo place składki na pip, więc w czym jestem gorsza?

#16  2015.09.24 08:34:07 ~piel dps 2

Do pieleg dps bo my, pielęgniarki w dps-ach nie jesteśmy pielęgniarkami :( Jesteśmy salowymi, opiekunkami, sprzątaczkami, kelnerkami a na końcu pielęgniarkami. Co się dziwisz, przecież pracujemy w soboty, niedziele, święta, w nocy bez dodatków, bez premii. Pensje jak w serwisie sprzątającym w markecie. Rzucam te goowna i ćwiczę machanie mopem.

#17  2015.09.24 10:34:58 ~ RCKIK

Witam a co z pielęgniarkami pracującymi w krwiodawstwach ? czy to nie pielęgniarka ? tak samo opłacamy składki do izb pielęgniarskich tak samo pracujemy w nocy święta przygotowując preparaty dla szpitali dla pacjentów i dlatego że nie jesteśmy pod NFZ tylko pod MZ nie otrzymamy podwyżek ? nie jesteśmy pielęgniarkami ?

#18  2015.09.24 11:42:30 ~piel RCKiK

Popieram cię koleżanko z RCKiK, mamy głodowe stawki, pracujemy na akcjach bez jedzenia i picia, nie należymy pod NFZ i to znaczy, iż nasze koleżanki z Izb znowu o nas zapomniały, że są jeszcze inne struktury zatrudnienia?

#19  2015.09.24 12:06:44 ~Piel15lat

Znalazłam artykuł tego szpitala z wielkiej brytanii http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,93416,18748561,polish.html

#20  2015.09.24 12:26:02 ~piel. DPS

.bo pielęgniarki dps są tylko od płacenia składek do pip.a może się zbuntować i nie płacić.może wtedy nas zauważą.

#21  2015.09.24 20:12:22 ~aga-piel

Jak tam sytuacja zpielęgniarkami poz niestety ale my rowniez duzo pracujemy a najwięcej słuchamy obelg przekleństw żyjemy za grosze jak tak dalej pójdzie niestety ale pójdziemy do pracy do szpitala w poradni beda pracowac panie rejestratorki a to lekarz będzie pobierał krew robił ekg i zastrzyki panie pielęgniarki będę szukać innej pracy która zapewni im życie na normalnym poziomie bez wyrzeczeń zamiast spedzania po godzinach pracy czasu w dom pacjenta skoro jestesmy gorszym gatunkiem personelu tylko ja sie pytam na co pip wydal wszystkie moje skladki i jeszcze beszczelnie mowia ze jak jej nieoplacisz to niemozesz pracowac w zawodzie

#22  2015.09.24 23:08:36 ~Gosia 73

Pracuje na umowę o pracę w szpitalu i na umowę zlecenie w długoterminówce czy podwyżki obejmą mnie z jednej umowy czy dwóch?

#23  2015.09.24 23:17:23 ~obserwator

Wam, nawet ochłapy wystarczą!

#24  2015.09.25 09:54:55 ~ppppp

A czy cos wiadomo o pielegniarkach pracujacych w systemie ratownictwa medycznego? i czy na drugim etacie dostane tez podwyzke? zbyt wiele pytan a za malo odpowiedzi!

#25  2015.09.25 21:03:50 ~systemowa

Mam też pytanko a jak się ma to rozporządzenie do pielęgniarek i pielegniarzy pracujących w systemie ratownictwa medycznego. Za zakontraktowane karetki płaci wojewoda natomiast kontrakt podpisuje nfz więc się należy czy nie. Domyślam się ze nowe rozporządzenie będzie brzmiało podobnie więc co z nami?

#26  2015.09.28 20:49:03 ~piguła

K.a znów te p. nas oszukały .

#27  2015.09.30 18:42:20 ~Pielegnia

W tym roku obronilo się na mojej uczelni 42 osoby. Cześć zaczęła prace z dniem 1 września a cześć w drugiej połowie czy tak jak ja 23wrzesnia. Jaka to jest sprawiedliwość ze cześć osób dostanie "400" zł a cześć nie cjociaz tez skończyło uczelnie. Minister powinien odwołać się do izb dlaczego na tak duże województwo jaki jest mazosieckie na 3 uczelnie izby mają tylko jedno posiedzenie w miesiącu na którym wydają 120 praw zawodu. Bardzo przykra sprawa ze są osoby kończące w tym samym roku a cześć ma 400 zl a cześć nie ma ;(((

#28  2015.10.01 11:24:51 ~piguła

A kiedy tak naprawdę dostaniemy tą kasę iczy to dodatek czy do podstawy

#29  2015.10.07 08:21:10 ~www

Nie będzie podwyżki będzie dodatek i to na osobnym kwitku ale jaja ale was związki zrobiły nie ma co hehe a w świat poszło ze dostaną podwyżkę 4x400 nie no jak by nie patrzeć to jakaś podwyżka na jeden miesiąc jest powiem tak albo wasze związki nie wiedzą co podpisywały albo to największy wałek jaki widziałem w życiu nie no gratuluję to co z powrotem do Warszawy tym razem o co strajkować hahahahaahaha

#30  2015.10.07 19:48:17 ~marta

A co z podwyżkami dla pielegniarek pracujacych u podwykonawcy szpitala

#31  2015.10.07 19:48:17 ~marta

A co z podwyżkami dla pielegniarek pracujacych u podwykonawcy szpitala

#32  2015.10.09 13:07:11 ~keruj

W podwyżkach pominięto pielęgniarki i położne prowadzące praktyki indywidualne w ramach umowy z NFZ. Dlaczego ?

#33  2015.10.10 23:04:59 ~aaaaaaaa

Mam pytanie w kwesti podwyżek.Jestem zatrudniona u dwóch pracodawców ,jeden caly etat a u drugiego umowa zlecenie .czy obejmie mnie podwyzka bo slysze komentarze ze nie.ze należy się tylko osobom pracującym na jednym etacie.

#34  2015.10.18 09:40:49 ~Aga

Jestem pielegniarką ratunkową,jestem zatrudniona na pełnym etacie w szpitalu ,który jest podwykonawcą.Taki system wymusiło rozporzadzenie.mój pracodawca nie mógł podpisać umowy z NFZ ponieważ kontrakty mogą być zawarte tylko z dysponentami "dużych" rejonów operacyjnych.Jak to możliwe,ze pielegniarki zatrudnione u dysponenta ,który zawarł umowę z NFZ dostaną podwyżki a my.zatrudnione u podwykonawcy,pracujące w ramach tego samego kontraktu nie.to jest dopiero skandal i dyskryminacja!

#35  2015.10.28 09:48:11 ~warszawa

Ja pracuję na kontrakcie w szpitalu bródnowskim w warszawie. Szpital od NFZ pieniądze na poje stanowisko dostał. Ja już dodatku niestety nie. Pieniądze, które otrzymał szpital podzielił wyłącznie na pracowników zatrudnionym na umowie o pracę. 33 pielęgniarki z którymi szpital ma podpisany kontrakt zostały tego dodatku POZBAWIONE na korzyść pozostałej grupy zawodowej. PROSZĘ zatem nie pisać, że pieniądze należą się każdej pielęgniarce zatrudnionej w szpitalu. Pieniądze należą się temu komu władze uznają, że się należą!

#36  2015.11.09 21:16:39 ~gosia

Ja zmieniłam prace 27 września i teraz okazuje się ze nie dostane wcale podwyżki przez caly rok i nie wiadomo co będzie potem

#37  2015.11.12 17:31:26 ~mmmmmm

Ja zmieniłam pracę 5 października i teraz dla nfz nie istnieje , dla dyrekcji też nie dla poprzedniego pracodawcy też nie .To gdzie ja jestem i gdzie są moje pieniądze?

#38  2015.11.20 11:34:31 ~Krystyna

Płacić składki do Izb Pielęgniarskich -to wszyscy,chcesz czy nie chcesz-haracz ściągną,ale jak już mowa o podwyżkach -to oczywiście dla wybranych-taniej i można przy okazji skłócić środowisko pielęgniarskie.jak zwykle korzystają na tym nie te osoby ,co powinny.Jeszcze chwila a zabrzmi hasło "pacjencie opiekuj się sam sobą".Szkoły likwidowane,chętnych do nich coraz mniej,a jak już to tylko po to,aby lepiej wystartować.za granicą. Do czego to ma prowadzić? Żądania coraz większe,papierologia rośnie w tempie zatrważającym,a wszystko to najlepiej jakbyśmy robili ZA DARMO.Ważne,żeby tym na stołkach nie ubywało,ale przybywało! Krystyna

#39  2015.11.24 18:53:11 ~Asia-kch

Witam! ja jestem na zwolnieniu lekarskim i nasz szpital nie wypłacił pieniędzy osobom na zwolnieniu lekarskim i na urlopach macierzyńskich bo nie należą się nam te pieniądze. Jak jest w Waszych szpitalach?

#40  2015.12.10 20:09:34 ~ciekawska

Czyli zgodnie z tym co przeczytałam nalezy mi sie podwyzka mimo ze od maja jestem na l4 (ciąza)? chyba ze zle to wszystko rozumuje!

#41  2015.12.11 08:30:00 ~mimi

Ja przebywam na urlopie macierzyńskim i też podwyżki nie dostałam, bi podobno nie realizuję w tym czasie świadczeń pomimo, że w ustawie jest napisane , że się należy. Oczywistym jest przecież, że osoba przebywająca na macieżyńskim świadczeń w tym czasie nie realizuje

#42  2015.12.14 12:54:54 ~Ewa

Ja również nie dostałam obiecanych pieniędzy, ponieważ jestem na urlopie rodzicielskim! To jest po prostu skandal. Nie zamierzam tego tak zostawić i będę walczyć o to co mi się należy

#43  2015.12.28 15:36:05 ~pie

A co z pielęgniarkami praktyki w poz czemu nas skreślono z listy do podwyżek kto podpisywał porozumienie kto ma nam dać podwyżki bo wszyscy się wykręcają skandal w służbie zdrowia opamiętajcie się

#44  2016.01.08 11:59:35 ~Kaja

Jestem na macierzynskim i uslyszalam ze mi sie nie nalezy ale jest wpisane w ustawie macierzynskie wiec jak wkoncu jest?

#45  2016.01.19 13:08:32 ~Magda

Ja również jestem na urlopie macierzyńskim i dostałem informacje że na urlopie macierzyńskim i wychowawczym nie wypłacają podwyżki Pracuje w szpitalu publicznym Czy jest to zgodne ustawą ?

#46  2016.01.23 11:47:39 ~l4 ciaza

Czy są pielęgniarki które dostały podwyżkę czyli ten dodatek na l4 ciaza?

#47  2016.02.08 09:17:47 ~Konstancja

Mam pytanie - co z pielęgniarkami zatrudnionymi na etacie funkcjonariusza?

#48  2016.02.15 09:28:12 ~M

Byłem na urlopie bezpłatnym i jak wróciłem to okazało się że nie należy mi się.

#49  2016.03.04 12:01:27 ~Aa

Byłam zatrudniona w placówce, gdzie byłam wykazana na liście, przechodząc do innego szpitala w grudniu pieniądze mi się nie należą,bo szpital mnie nie wykazał na nowej liście. Natomiast moje pieniądze otrzymuje pielegniarka która przyjęli za mnie do pracy. Skandal! Czy istnieje jakiś rzecznik praw? Gdzie można sie zgłosić? Nadmieniam,że dzwoniłam już do Nfz,byłam u dyrekcji szpitala. oni tłumaczą mi tylko dlaczego nie dostanę pieniędzy,a Noe pomagają w rozwiązaniu sprawy

#50  2016.03.10 07:56:33 ~ABC

Jestem w takiej samej sytuacji jak autorka komentarza wyżej. Też byłam u dyrekcji szpitala w którym aktualnie pracuję. Prace zmieniłam w grudniu. Jedyną różnica jest to, że w Poprzednim szpitalu nie jest zatrudniony za mnie nikt. Więc mój dodatek zawisł w powietrzu.

#51  2016.05.31 15:39:10 ~L.U

Jestem pielęgniarką zatrudniają na etacie,jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim,czy pracodawca powinien mi wypłacić dodatek Ministerialny.Bardzo proszę o odpowiedż lub odpowiedż gdzie to sprawdzić.

#52  2016.08.03 00:54:48 ~Klaudia

Dodatek wynegocjowany należy się każdej pielęgniarce na etacie o również kontraktowym w przeliczeniu na etat.Jeżeli pracodawca inaczej rozdysponował kwotę to jest to niezgodne z ustaleniami.Trzeba to zaskarżyć.

#53  2016.08.09 08:22:46 ~warszawa

Nie prawda Klaudia. Dodatek należy się pracodawcy na każdą pielęgniarkę lub jej równoważnik etatu. Komu pracodawca wypłaci ten otrzymany dodatek zależy od niego i związków zawodowych. A jeżeli chodzi już o ten podział to uwierz mi.niesprawiedliwość jest szalenie duża. Pielęgniarka jedna drugiej by z gardła wyrwała ostatnią złotówkę gdy tylko koleżanka dostanie więcej. Idealnym przykładem są związki zawodowe w Bródnowskim. Paniusie równo z miesiąca na miesiąc oszukują pielęgniarki kontraktowe i to od pierwszego miesiąca istnienia dodatku.

#54  2016.08.30 21:36:00 ~kropka

Pytanie dot. 6) obejmuje także pielęgniarki i położne wykonujące zawód w podmiocie leczniczym w komórkach organizacyjnych, których zakres zadań stanowi element udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, np. na bloku operacyjnym, w pracowniach diagnostycznych, w sterylizatorni, w punkcie pobrań, a także pielęgniarki epidemiologiczne oraz pielęgniarki i położne kierujące i zarządzające zespołami pielęgniarek i położnych. Czy w takim razie Zastępcy Dyrektora ZOZ-u, pod którą podlegają m.in. pielęgniarki koordynujące też należałby się dodatek?

#55  2016.09.04 13:38:45 ~pielegniar

Dzień dobry ,jestem pielęgniarką zatrudnioną w placówce opiekuńczo-wychowawczej.Proszę o pomoc w zrozumieniu, dlaczego otrzymałam w tym roku 70 zł podwyżki -brutto. Jestem jedyną pielęgniarką w placówce a moja praca jest bardzo ciężka , w szczególnych warunkach .Ale to nikogo nie obchodzi .

#56  2016.09.08 20:52:23 ~-DIDI

Dla mnie wszystko to jest niepojęte.Jak można tak różnicować pensje pielęgniarek i nie mówię tu o licencjatach studiach czy specjalizacji.Mówię tu o różnicowaniu pensji pielęgniarek w różnych szpitalach.Chodzi tu o duże kwoty.Różnica wynagrodzenia wynosi ok 500 zł.Praca przy łóżku chorego w szpitalach jest jednakowo ciężka i odpowiedzialna.

#57  2016.09.08 21:00:41 ~-DIDI

NFZ wypłaca podwyżki w/g ustawy natomiast dyrektorzy płacą różne sumy podwyżek .Jedne pielęgniarki otrzymują podwyżkę do podstawy lub jej część a inne mają wypłacany dodatek do pensji obok.W związku z tym czuję się pokrzywdzona.Pracując na zmiany nocne dyżury świąteczne właściwie nic z tego nie mam.

#58  2016.09.08 21:03:16 ~-CD

Proszę o zainteresowanie się tym problemem myślę że powinny to zrobić Izby Pielęgniarskie

#59  2016.09.20 20:05:59 ~EP

Witam , czy zmieniając miejsce pracy w tym roku nie otrzymam podwyżki przewidzianej w tym roku?

#60  2016.09.29 21:07:31 ~anonim

Okazuje sie ze nie, nam tez wmawiają ze nie dostaniemy ale bedziemy walczyc o nasze pieniadze

#61  2016.10.22 20:20:22 ~matka

A co w sytuacji gdy w tym roku wrócìlam do pracy po macierzyńskim i 2 miesiącach urlopu zaległego. Nie dostałam dodatku ani za macierzyński (jestem w stanie zrozumieć bo było za mnie zastępstwo) , ani za wypoczynkowy ani teraz gdy już pracuje bo nie uwzględnili mnie w zeszłym roku na listach? Ktoś był w podobnej sytuacji? Wie coś?

#62  2016.10.30 00:11:14 ~Ala

Mam pytanie ,czy pielegniarka podejmujaca prace w szpitalu zaraz po studiach licencjackich otrzyma podwyzke 400 zl.brutto brutto? Prace podjelam od 17 sierpnia 2016,chcialam od 1 sierpnia,lecz czekalam na prawo wyk.zawodu wydawanego p.IPiP w Lodzi.Otrzymuje tylko pensje podstawowa bez ustawowej podwyzki od 1 wrzesnia 400 brutto brutto.W kadrach Szpitala im.Kopernika w Lodzi poinformowano mnie ze podwyzki nie otrzymam bo za pozno zostalam zatrudniona.Kolezanki w innych szpitalach ,nawet pozniej zatrudnione niz ja podwyzke te otrzymaly,poprostu szpital wystapil o pieniadze dla nich.Pozdrawiam.

#63  2016.11.04 08:26:25 ~K.P

DZIEŃ DOBRY MAM PYTANIE CZY PIELĘGNIARKI ZATRUDNIONE W ZOZIE W WARSZAWIE I PRACUJĄCE W SZKOLNYCH GABINETACH PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ PRZYSŁUGUJE TA PODWYŻKA.

#64  2017.01.04 12:36:36 ~mala

A co wkoncu z pielegniarkami pracujacymi w gab zabiegowych i punktach szczepien .Dlaczwgo NFZ nie zada oswiadczen od lekarzy ile przekazali dla nas podwyzki jak w przypadku piel. srodowiskowych .Jak dlugo bedziemy wykorzystywane.

#65  2017.02.02 14:01:28 ~dilo

Podwyżka powinna należeć sie kazdej pielegniarce tak jak mówiono ,że wszystkie pielęgniarki otrzymaja a w rezultacie teraz słyszymy komu sie należą, kto dostał ile dostał ,naboga co za brednie. Miały otrzymac wszystkie pielęgniarki i finał .Uważam ,ze jeśli nasze władze miałyby choć troche wyobrażni to nie byłoby juz tego problemu ,ale czy któraś z pielegniarek wie ile zarabiają nasze władze- wiec po co będą sie dla nas wysilać.

#66  2017.02.02 14:01:31 ~dilo

Podwyżka powinna należeć sie kazdej pielegniarce tak jak mówiono ,że wszystkie pielęgniarki otrzymaja a w rezultacie teraz słyszymy komu sie należą, kto dostał ile dostał ,naboga co za brednie. Miały otrzymac wszystkie pielęgniarki i finał .Uważam ,ze jeśli nasze władze miałyby choć troche wyobrażni to nie byłoby juz tego problemu ,ale czy któraś z pielegniarek wie ile zarabiają nasze władze- wiec po co będą sie dla nas wysilać.

#67  2017.03.04 15:29:03 ~ala

Prawda jest taka,że nikt naszej pracy nie docenia z tych na stołkach,bo nie mają zielonego pojęcia na czym ta praca polega.To nie tylko praca fizyczna ale i potężny wysiłek psychiczny w kontakcie z pacjentem i jego rodziną. Cóż znaczy zawód pielęgniarki w środowisku ministrów,którzy myślą,że będzie ich stać na wykwlifikowany personel jak zachorują,a kiedyś zachorują. Rzetelny personel trzeba umieć sobie stworzyć,zmotywować,a teraz to kto przychodzi do pracy,każdy nastawiony na duże wynagrodzenie .Ten dodatek to jest pewna motywacja ale bardzo niesprawiedliwa,więc więcej zrobiła szumu niż pożytku. Ludzie myślą,że dostałyśmy dodatku 1500 zł na rękę od początku,znowu nagonka na służbę zdrowia,bo tyle dostali co oni jeszcze chcą. Może jakiś minister walnie się w głowę i zrobi z tym porządek. I pielęgniarka zacznie być doceniana i szanowana. Sama pracuję w zawodzie prawie 20 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie było,że byśmy były gonione jak psy przez lekarzy,bo nie dość,że za nich prawie wszystko robimy to wszystko szybko ,bo każdy musi jechać do dodatkowej pracy. Masakra.

#68  2017.06.06 19:53:27 ~Prosze

Pielegniarka zatrudniona na umowę zlecenie i podlegająca tylko składce zdrowotnej czy dodatke pielegniarski bedzie poglegał tylko składce zdrowtnej?

#69  2017.06.07 12:05:05 ~kadry

Jak to jest z dodatkami dla pielęgniarek, które zatrudniane są np. w ciągu roku np. w czerwcu 2017? czy ich dodatki są uwzględniane od września 2017 w listach aktualizacyjnych?

#70  2017.06.18 01:15:48 ~Renia

Mój starz pracy 12lat .8 lat OITM,2 lata chirurgi dziecięcej i od 2 lat zmusiła mnie sytuacja zdrowotna pracuję w DPS.Ciągłe szkolenia ,kursy .Tyle mi przyszło 0 podwyszki.Czym jestem gorsza od innych koleżanek po fachu.Gdzie mamy izby od czego one są,chyba po to aby nas broniły .

#71  2017.08.04 12:06:07 ~pielegniar

Do matka: Jestem w podobnej sytuacji jak pani. W 2015r w lipcu poszłam na l4 z powodu ciąży, dodatku nie otrzymałam, na urlopie macierzyńskim również nie należał mi się. Po mimo tego,że nikt mnie nie zastepował na moim oddziale, pieniądze zostały na mój etat przydzielone. Co miesiąc dostawałam kwitek z podwyżką i potrąceniem za l4, apóźniej za macierzyński- czyli nie dostawałam na konto nic. Napisałam pismo do Izb i otrzymałam odpowiedź,że pieniadze należa się. Gdy poszłam na rozmowe do dyrektora szpitala to odeszłam z kwitkiem, bo zaargumentowane zostało to,że moja podwyżk była płacona osobie która mnie zastępowała- czyli kom? Ja się pytam komu skoro nikt nie był za mnie na zastępstwie, a koleżanki na kontraktach nie dostały ani grosza więcej. Po powrocie do pracy dostałam ten dodatek. Ale co z pieniędzmi, które mi się należały? Ja nie rozumiem tej polityki. Skoro rozporządzenie mówi jasno komu się ta podwyżka należy, a szpitale i tak robia z nas debili.

#72  2017.10.01 18:01:42 ~Pielegniar

Witam, od połowy sierpnia jestem na L4 z powodu ciąży, jak się okazało nie dostanę dodatku chociaż nikt nie przyjdzie za mnie za zastępstwo. Pracuje w przychodni specjalistycznej. Jak się okazuje podpisałam trochę po znajomych i większość koleżankę które były na zwolnieniu ciążowym i macierzyńskim otrzymały dodatek. I tu jest moje pytanie to po co jest ta ustawa i zapis że należy nam nie dodatek jak i tak go nie otrzymujemy ! Paranoja !

#73  2018.01.09 21:57:56 ~Piel.w prz

Czy ten dodatek należy się też pielęgniarkom które pracują w przedszkolach? Czy ktoś może mi odpowiedzieć, ponieważ szukam, czytam ale nigdzie nie ma wzmianki o nas?

#74  2018.04.03 12:11:52 ~macierzyns

Oczywiście ze dodatek sie należy na macierzyńskim, tylko zdarzają sie Dyrektorzy - cwaniaki co udają debili i sami zgarniają kasę! Ja sobie wywalczyłam Zembalowe. Powodzenia dziewczyny! Walczcie o swoje, pracy nie brakuje!

#75  2018.09.13 15:44:11 ~Motylek

Czyli pracując w niepublicznej przychodni nie należy mi się zębalowe? Nie rozumiem tego.