Propaganda w zakresie "sukcesu porozumienia" przypomina czasy komuny. Teraz mz pisze, że "środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych jest zadowolone z zawartych ustaleń." Natomiast realia są takie, że ponad 96% ankietowanych uważa, że negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji!

2 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Propaganda w zakresie "sukcesu porozumienia" przypomina czasy komuny. Teraz mz pisze, że "środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych jest zadowolone z zawartych ustaleń." Natomiast realia są takie, że ponad 96% ankietowanych uważa, że negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji!

 

W związku z depeszą Polskiej Agencji Prasowej (z 22 października) na temat skierowania przez NSZZ „Solidarność” wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rozporządzeń dotyczących m.in. podwyżek dla pielęgniarek i położnych, zapewniamy, że podwyżki dla tych grup zawodowych nie są zagrożone. 

Zarówno przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk, jak i środowisko zawodowe z aprobatą przyjęły ustalenia, które są wynikiem wielomiesięcznych negocjacji prowadzonych w Ministerstwie Zdrowia. Cieszymy się z kompromisu, który został osiągnięty bez akcji strajkowych.  

Wygospodarowanie środków potrzebnych do realizacji tego porozumienia było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom ministra zdrowia, OZZPiP i NRPiP.

Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o działaniach przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy w sprawie porozumienia. Jego postawa jest niezrozumiała – szczególnie mając na uwadze to, że środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych jest zadowolone z zawartych ustaleń.

Komunikat opublikowano w dniu 23 października na stronie mz

 

 

OCENA POROZUMIENIA MINISTRA ZE ZWIĄZKIEM PIP

 

 

 

 

W październiku br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przeprowadziła sondę na temat oceny porozumienia ministra zdrowia ze związkiem pip.

 

W sondzie głosowało ponad 1 744 osób. Respondenci mieli do wyboru następujące odpowiedzi: oceniam bardzo pozytywnie, pozytywnie, nie mam zdania, negatywnie, bardzo negatywnie.

Wynik sondy? 97,93% respondentów porozumienia zawartego o godzinie 1.50 w nocy, w dniu 23 września 2015 roku oceniło negatywnie lub bardzo negatywnie.

 

 

DYMISJA?!

 

 

 

 

W październiku br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przeprowadziła sondę w sprawie ewentualnej dymisji negocjatorek porozumienia.

W sondzie zagłosowało ponad 1000 osób. Pytanie brzmiało: „Czy negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji?” Respondenci mieli do wyboru odpowiedzi: tak lub nie. Wynik sondy? Na 1039 głosujących 1007 osób wybrało odpowiedź „tak”. Odpowiedź „nie” zaznaczyło 32 głosujących. Czyli 96,92 % repondentów jest zdania, że negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji.

 

Zobacz komentarze na facebooku

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9399 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: myślałam, że tylko mnie to dopadło. Niestety wiele osób...

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: mówią, że nie ma co płakać po czasach liceum. "Ale to nasza młodość i historia".

2 min czytania
Wspomnienia czasów LM przez pielęgniarki Jedna z pielęgniarek po Liceum Medycznym napisała: „Liceum Medyczne to była szkoła życia, dobrze nas przygotowała do…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo w zakresie wykonywania zawodów pielęgniarki i położnejPielęgniarki mgr skarża szpitalePraktyka zawodowa

Sąd: pielęgniarki wyżej (a tym samym – lepiej) wykształcone posiadają w istocie wyższe kwalifikacje zawodowe.

2 min czytania
Tezy orzeczenia sądu nijak się mają do praktyki zawodowej pielęgniarek, dlatego nadają się do okrągłego segregatora – kosza. Zobacz dlaczego?  Odpowiedź:  dopiero…
Komentarze