Kilka słów od strajkujących pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych z Rybnika.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 
                                         *Kliknij po więcej informacji
 
 
 
 
Pracujemy w dużym wielospecjalistycznym szpitalu wojewódzkim z 19 oddziałami (w tym 9 oddziałów zabiegowych), w którym jest 10 sal operacyjnych.
 
W roku szpital przyjmuje ok. 40 tyś. pacjentów, u których zespół anestezjologiczny wykonuje ok. 10 tyś. procedur oraz wykonuje się ok. 7 tyś. operacji. 
 
Zespoły anestezjologiczne i operacyjne zabezpieczają SOR, citowe cięcia cesarskie oraz uczestniczą w reanimacjach na terenie całego szpitala ( również zabezpieczenie pracowni hemodynamiki kardiologicznej).
 
Szpital od godziny 15 do 7 następnego dnia oraz w soboty, niedziele i święta pracuje w systemie zespołów ostrodyżurowych, w skład których wchodzi między innymi 4 pielęgniarki instrumentariuszki i 3 pielęgniarki anestezjologiczne. 
 
Obecnie obsada pielęgniarska składa się z 2 instrumentariuszek i 2 pielęgniarek anestezjologicznych.
 
W naszej ocenie taka sytuacja już jest zagrożeniem dla pacjentów, a planowane potencjalne zwolnienia wykwalifikowanych i wdrożonych w pracę pielęgniarek grozi całkowitym paraliżem placówki.
 
Po 2 tygodniach rozmów dyrekcja stoi na jednym stanowisku: "jak da nam to będzie musiała dać całej biednej załodze". Zdaniem  Dyrekcji każdy  dzień przestoju bloku operacyjnego wiąże się ze stratą ok. 40 tyś. zł.
 
Nasze żądania  to 27 000 dla 100 osób w skali miesiąca. Zwolnienie pielęgniarki,  która ma ok. 15 zł za godzinę i zatrudnienie firmy zewnętrznej,  która płaci ok. 20-30 zł za godzinę pracy to ma być zdaniem Dyrekcji oszczędność?
 
Pielęgniarki z Rybnika
 
 
 
Jesteś zainteresowany wsparciem finansowym pielęgniarek z Rybnika? Zobacz szczegóły w sprawie zbiórki środków finansowych. 
 
 
 
 

 
 
 

Pielęgniarko udostępnij tą informację. Potrzeba Twojego wsparcia!!!


STRAJK PIELĘGNIAREK W RYBNIKU NIE ZOSTAŁ PRZERWANY!!! Trwa nadal!


Pielęgniarki są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szuka pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych. 


Więcej o tej sytuacji na: 


https://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5251

oraz na facebooku. Na facebooku w imię zawodowej solidarności udostępniajcie informacje o proteście pielęgniarek w Rybniku. Wejdź na facebook.


Krajowa izba i związek pip milczą. Dlaczego?


Proszę o głosy wsparcia dla pielęgniarek z Rybnika poprzez udostępnianie tej informacji i komentarz, wobec ewentualnych łamistrajków!


Mariusz Mielcarek

 


 

 

Zobacz także: Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ... 

Zakładowe władze ozzpip w szpitalu w Rybniku: "nie będę się wypowiadać, czy popieram protest czy też nie"

Zobacz co napisał do dyrekcji: Związek Zawodowy Anestezjologów i Ogólnopolski Związek Lekarzy.

Zobacz jak się zachowały zakładowe władze związku pip 

Oświadczenie Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Rybniku.

 

 

 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.01 17:42:16 ~Marek

Lamistrajki, wstydzcie sie! , dyrekcja do zwolnienia!

#2  2015.11.01 18:53:46 ~justyśka

Łamistrajków trzeba napiętnować, żeby na przyszłość wiedziały, co to jest solidarność zawodowa

#3  2015.11.01 19:24:23 ~piel

Na takie tępe strzały najlepiej działają środki o prostym przekazie, dlatego trzeba przed wejściem do szpitala postawić beczkę ze smoła i worki z pierzem

#4  2015.11.01 19:29:08 ~piel

Gdyby pielęgniarki z pozostałych oddziałów przestały ujadać i trochę ruszyły mózgiem, to zrozumiałyby, że te strajkujące walczą również dla nich. Gdyby wywalczyły podwyżkę dla siebie, to automatycznie wszystkie pozostałe miałyby łatwiej w dążeniu do poprawy własnych warunków pracy i płacy.

#5  2015.11.01 22:41:33 ~piel

Przecież wystarczy jutro przysiąść na korytarzu na ławce i obraz sytuacji będziemy mieć jak na dłoni :)

#6  2015.11.01 22:48:27 ~piel

Nie jestem przeciw temu strajkowi,ale nie piszcie ,że poprawi to zarobki na innych oddz. na których również brakuje personelu

#7  2015.11.01 22:52:48 ~do 6

A niby dlaczego ma nie poprawić sytuacji negocjacyjnej pozostałych?

#8  2015.11.01 22:55:55 ~do 6

Przecież to są słowa dyrekcji: "jak da strajkującym to i będzie musiała dać pozostałym"

#9  2015.11.01 23:25:39 ~piel

Może macie dziewczyny racje,ale obecnie jest taki kanał, że nawet nie widać światełka w tunelu.

#10  2015.11.01 23:52:49 ~piel

Mnie zastanawia jedna rzecz. Co mają do stracenia pozostałe pielęgniarki, że nie popierają strajkujących? Przecież chyba widzą, że na terenie województwa śląskiego praca pielęgniarki jest z pocałowaniem w rączkę.

#11  2015.11.02 10:31:25 ~piel

Wszystkie/ wszyscy powinnysmy walczyc o godne podstawy by pracowac w jednym zakladzie pracy ze wzgledu na ogromna odpowiedzialnosc za zycie i zdrowie czlowieka i to powinien byc nasz glowny Postulat. Zycze pielegniarkom z Rybnika by wywalczyly swoje , a reszta pielegniarek/rzy jesli nie bedzie glupia zrobi to samo i nie mowie tylko o pracownikach owego szpitala w Rybniku, mowie o wszystkich pielegniarkach/rzach w Polsce. Tylko wysoka podstawa sprawi by ten zawod wybierali mlodzi ludzie, bysmy my juz w tym zawodzie pracujacy mieli godne zycie , do niczego nie prowadzi praca w kilku miejscach za smieciowe pensje , niedlugo wam braknie doby i dni by zarobic na dom i zycie a to akurat z gumy nie jest i nie wydluzsz liczby godzin kiedy doba ma 24 godziny. Do wszystkich pielegniarek pracujacych dodatkowo cd.

#12  2015.11.02 10:32:41 ~c d do 11

Czy wy naprawde tego nie rozumiecie i nie chcecie dobrze zarabiac i pracowac na jednym etacie , by moc pozostale godziny wykorzystac na odpoczynek , spedzenie go w gronie rodziny , czy moze na wykorzystanie go na swoje pacje osobiste , czy tylko na pracy niewolniczej konczy sie wasze zycie ?

Dodaj komentarz