Pytanie pielęgniarki do pań w czepkach - ja dodatku nie dostałam. Pielęgniarki w innych szpitalach, będące w tej samej sytuacji co ja, dodatek mają wypłacony. Czy jest to zgodne z prawem?

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Witam, 
piszę do Państwa z zapytaniem o dodatek dla pielęgniarek zgodny z rozporządzeniem ministra zdrowia. Otóż jestem pielęgniarką zatrudnioną, przebywam od września na L4 ciążowym. Otóż ani ja, ani moje koleżanki z oddziału będące na macierzyńskim nie dostałyśmy tego dodatku. Tłumaczone nam jest to w ten sposób, że oczywiście należy nam się, ale z tego względu, że nie ma nas w pracy to jest to odejmowane (jedno drugiemu się wyklucza, gdyż jak możemy być obecne w pracy będąc na zwolnieniu lekarskim lub urlopie macierzyńskim) oraz że takie jest rozporządzenie z NFZ. Dodam tylko, że wszystkie inne moje koleżanki będące na L4 bądź na urlopie macierzyńskim pracujące w innych szpitalach w moim mieście dostały te dodatki. Moje pytanie jest takie, czy dyrekcja szpitala może z nami w ten sposób postąpić i czy jest to zgodne z prawem?

 

 

 

 

Myślę, że odpowiedzi Pani powinny udzielić negocjatorki porozumienia, czyli władze izby i związku pip.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.21 16:34:32 ~prawo

Szanowna NIPiP, WOIPiP - gdzie wasze stanowiska w sprawie. CISZA. Szkoda. Chyba wszyscy już zrozumieli, że nie posiadamy przedstawicielstwa. Stare Izbowe Dinozaury jak zwykle milczą. Płaćmy składki nie na Izby, a na konto Redakcji p. Mielcarka. On będzie potrafił wynająć Kancelarię Prawną, która zadba o Nasze sprawy, a te Relikty w czepeczkach pośle do diabła.

#2  2015.11.21 17:22:32 ~mnie

Mnie interesuje, kiedy Nowy Rząd weźmnie się za te Nasze bezproduktywne Izbówki ( PO- wskie pomioty ). CZEKAMY. Panie Ministrze Radziwił. Nie chcemy ich. Lata temu Nas sprzedały biernie obserwując przekształcanie i komercjalizowanie placówek mających służyć Społeczeństwu. Nie reagowały na narzucanie Nam groszowych Umów cywilno - prawnych. Nie chcemy ich.

#3  2015.11.21 17:51:22 ~zgodne ?

A, co jest zgodne z prawem ! Całokształt wykorzystywania osób wykonujących ten Zawód i wyciszanie wszelkich znamion bezprawia. Czy koleżanki i koledzy słyszeli o samobójstwie naszego kolegi - do którego doszło niedawno w ośrodku szkoleniowo - hotelowym przy Reymonta w Warszawie; pośród tzw. Koleżanek i kolegów - tej samej profesji ? . Nie. Cisza. O takich sprawach nasze Władze Izbowe milczą, a hotel - własnością Izby Warszawskiej. Izby, którą dawno pożarła zgnilizna.

#4  2015.11.21 22:43:14 ~Piotr

Do ~mnie. Droga ~mnie, przeczytaj uważnie wolny głos. Odświeżony albo raczej wiecznie żywy artykuł. Zwróć proszę uwagę, że Twórca tego forum i całe rzesze przyklaskujących Mu, Nowoczesnych Pielęgniarek kpili z jakichkolwiek prób walki o ETAT, widząc w możliwości podpisania "kontraktu" szajse na zwiększenie przychodów i godne zarobki. (Wspaniała wyszła mi literówka, nieprawdaż? )

#5  2015.11.22 08:32:36 ~istota

Sprawą niepodważalną i bezdyskusyjną jest konieczność Zmian i Reformacji pracy pielęgniarki / położnej. Dziś to najbardziej wykorzystywane przez system opieki zdrowotnej Zawody. Samorząd Zawodowy niestety jednak, nie buduje lecz dzieli, nie solidaryzuje - lecz skłóca Środowisko. Na to nie może być zgody.

#6  2015.11.22 09:02:37 ~mm

Zgadzam sie czy ktos pamieta p.Wrone i jej telewizyjne wystepy i tym jak to cudownie zyskaja pielegniarki na kontraktach pracujac po 400 godzin w miesiacu. Pan Mielcarek o to dzielnie walczyl na lamach tego portalu.

#7  2015.11.22 15:52:54 ~On32

I ja też nie dostałem tych ochłapów, a jakby były to chociaż na benzynę na 2 tygodnie by starczyło. Koleżanki i koledzy pamiętajcie, że nasze zarobki to nie są BYŚMY ŻYLI. to są tylko zarobki na dojazd i przyjazd do i z pracy. na więcej nie starczy już. Dziękuję za uwagę! O ironio losu.

#8  2015.11.22 16:25:28 ~margo

Do Piotra i mm - szkoda fatygi na merytoryczne argumenty.Mielcarek ma tak fantastycznych "hejterów" że szkoda czasu na pisanie .Byłam w sejmie protestować w 2011 przeciw kontraktom. i pierwszy Mielcarek na swojej stronie tokował za kontraktami . ZAPOMNIAŁ? Sam pisał że na kontraktach to będziemy zarabiać kokosy.I gdzie te chwalące się kasą kontraktowe? Może Wrona wie ?

#9  2015.11.24 00:16:06 ~śmieszne

To śmieszne. Wypowiedzi Izbowych Dinozaurów cuchną z daleka. Technika, to dla dinozaurów to fata - morgana. Swą niewiedzą i niedouczeniem zawaliły wiele naszych spraw. Pielęgniarstwo w Kraju to dla nich czarna magia. Swą niewiedzą wymusiły na nas dokształcanie, bo z tego czerpią zyski. Tylko na tym się znają. Ekonomi Własnej. Potrafią doić. Do PGR z Nimi. Mõwiąc o pielęgniarstwie jedynie Nas ośmieszają. I to same Naczelne władze. One po prostu nie wiedzą, czym siė na co dzień zajmujemy. Zatrzymały się na Florencji i czepkach. Porażka.

#10  2015.11.24 19:28:20 ~gość

To niebywałe. Takiej arogancji przedstawicieli danej profesji nie posiada żadna grupa zawodowa. Tak traktuje się ludzi kierowanych do dbałości o zdrowie społeczne obywateli. To kuriozum że takie reprezentantki przez lata siedzą na stołkach. Gdzie są wyższe instancje Władz.

#11  2015.11.26 22:33:59 ~anka

Witam ja tez własnie jestem w takiej sytuacji i chciałabym wiedziec czu autorka zapytania otrzymała odpowiedz. prosze o kontakt

#12  2015.12.11 14:51:40 ~L4

Witam, nadal nic mi na ten temat nie wiadomo. Złożyłyśmy pisma do dyrekcji szpitala ale do dnia dzisiejszego nie mamy odp. Oczywiście aneksy do podpisu zostały nam dostarczone, ale ze względu na brak wypłacanego dodatku nie podpisałyśmy ich.

#13  2015.12.14 12:57:50 ~Kkk

Witam. Jestem w podobnej sytuacji. W szpitalu gdzie pracuje na cały etat nie dostalam nic, natomiast tam gdzie pracuje na pół etatu dostalam połowę dodatku. Aktualnie jestem na macierzyńskim 8 miesiąc. Zastanawiam się czy po prostu nie robią z Nas po raz kolejny idiotek.

#14  2015.12.14 12:58:55 ~Kkk

Http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5142 warto poczytać

#15  2015.12.18 17:59:10 ~L4

Myślę, że prawnicy w szpitalach są bardzo sprytni i wykorzystują luki prawne, które ma to rozporządzenie. Dyrekcja podeszła do tego sprytnie ucinając dodatki za "nieobecność". Dlatego część szpitali płaci a część nie bo liczą na to, że nikt nie pójdzie z nimi na wojnę bo to po prostu jest nieopłacalne, to co ewentualnie można wywalczyć pójdzie na prawników. Poza tym sprawy szpitalne nie zamykają się w przeciągu roku, a jak wiemy ten dodatek narazie jest przyznany do czerwca przyszłego roku. Ja sobie odpuściłam, ale aneksu oczywiście nie mam zamiaru podpisać.

#16  2018.10.30 18:22:57 ~Pigula

Czuje się zignorowana,oszukana! Mnie również nie wypłacono dodatku do pensji. Czy Izby coś z tym zrobiłą? Czy powalczą o matki ma macierzyńskim? Dzieje się jak zawsze piekne słowa a czyny żadne. Mamy sukces drogie mamy będące pielęgniarkami- "ukarno nas bo urodziłśmy dzieci"! I PAMIĘTAJCIE PIELĘGNIARSTWO TO SŁIŻBA WIĘC ZA CHWILĘ ZABIORĄ NAM WSZYSTKO