Ministrze zdrowia! Oczywistą oczywistością jest, że za ponoszenie dodatkowej odpowiedzialności zawodowej i materialnej przez pielęgniarki i położne, w związku z wypisywaniem recept, należą się dodatkowe środki finansowe.

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

 

 


 

 

W przebiegu konsultacji projektu rozporządzenia w sprawie recept pielęgniarek i położnych, przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych podnosili kwestię braku przeznaczenia dodatkowych środków finansowych w związku z nałożeniem na pielęgniarki i położne dodatkowej odpowiedzialności zawodowej. Poniżej publikuję wyciągi z opinii przedstawionych w ramach konsultacji społecznych. 

 

 

Wybrał
 
Mariusz Mielcarek 
 
 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.19 13:14:39 Ellzbieta

No tak,najlepiej zwalić na pielęgniarki i położne wypisywanie recept i to za darmo,no ale lekarz za wypisanie bzdetnego zaświadczenia to każe sobie minimum 50zł.Czy w tym kraju ktoś wreszcie zrozumie,ze pielęgniarki i położne,to nie są służące lekarzy,NFZ,Dyrektorów.Każdy lekarz za dodatkową biurokrację odpowiednio się ceni,tylko pielęgniarka według tego państwa powinna robić to w ramach swojej i tak chorej pensji!

#2  2015.12.19 17:02:39 ~jeje

Tak tak, niedługo lekarz przez telefon będzie mówił pielęgniarce jak zoperować np. wyrostek robaczkowy bo co tam on musi odpoczywać i brać duże pieniądze bo jest lekarzem

#3  2016.06.16 16:46:40 ~Pielęgniar

Panie Radziwiłł pielęgniarki nie palą się do wypisywania recept,tak jak nie chcą wypisywać druk L4. Zwolnienie lekarskie jak sama nazwa wskazuje, powinien wypisywać lekarz,ale na "prośbę" czyli polecenie lekarzy robią to pielęgniarki . Wyręczanie się pielęgniarkami jest nagminne ,tak robią lekarze, chętnie lecz za darmo. Jeśli zaś pielęgniarki upominają się o zapłatę to jest zagrożenie i nie wystarcza 40 godzin! Oczywiście te 40 godzin nie wystarcza,ale te z uprawieniami do recept mają tytuł mgr czyli pięcioletnie studia na Akademii Medycznej .Studia a w nich farmakologię .Może pan o tym zapomniał a może nie wie! . I tak zupełnie na koniec : Ministrem się bywa a człowiekiem jest lub nie.

Dodaj komentarz