Burza na FB - cytat miesiąca: minister zdrowia, lekarz Radziwiłł: Dobro pacjenta jest ważniejsze od zarabiania...

Działalność ministra zdrowia

 

 

 
 
 
 
Zobacz reakcję na powyższe słowa pielęgniarek i położnych na fanpage Portalu Pielęgniarek i Połoznych 
 
 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.03.04 11:52:58 ~ola

JAK DOBRO PACJENTA JEST NAJWAZNIEJSZE TO DLACZEGO NIE MA PRYWATNYW WIZYT LEKARSKICH DARMOWYCI I W APTECE ZA LEKI TRZEBA PŁACIC itp.wszystko kręci się wokół pieniędzy od niepamiętnych czasów i po kres dni.pracownik musi uzyskac zapłatę godną swojej pracy więc o czym mowa!

#2  2016.03.04 13:00:22 ~paola

"DOBRO PACJENTA JEST NAJWAZNIEJSZE OD ZARABIANIA "tak jest,jestem tego samego zdania.DRODZY PACJENCI ! OD DZIŚ KAŻDA WIZYTA U LEKARZA JEST.D A R M O W A ! no wreszcie minister,co dla ludu zrobi dobrze.P.S. niestety drogie ludzie.u pielęgniarek za prywatne zlecenia nadal trzeba będzie płacić,ale wszystko idzie w dobrym kierunku,bo jak po latach dostaną już po te 1600 złociszków na rękę,to kto wie.może też zrzekną się zarabiania.

#3  2016.03.04 13:01:12 ~Iga

Dobro klienta jest ważniejsze od zarabiania. Po co zakazywać handlu w niedziele? Po co płacić za nadgodziny, po co w ogóle komukolwiek płacić? Pielęgniarstwo to zawód a nie hobby! Za pracę należy się zapłata. Nie ważne czy obsługujemy klienta czy pacjenta - każdy z nich jest odbiorcą naszej usługi. Niech Pan Minister zwróci się do lekarzy rezydentów ze swoim przesłaniem, zobaczymy jaką otrzyma odpowiedź :)

#4  2016.03.04 13:03:49 ~PAOLA

PANIE WASZA WYSOKOŚĆ MINISTRZE.PROSZĘ SWÓJ STAN SKONSULTOWAĆ Z JAKIMŚ KOLEGĄ O SPECJALIZACJI PSYCHIATRYCZNEJ.

#5  2016.03.04 13:53:03 ~piel

Podążając tokiem myślenia ministra: leki,dobre odżywianie,prywatne gabinety lekarskie,bo w państwowych śmiertelnie długie kolejki.to równięż dobro pacjenta,więc dlaczego do jasnej cholery pacjent ma za to płacić? Dotychczas na biednym pacjencie wszyscy dobrze zarabiają oprócz pielęgniarek,więc PANIE MINISTRZE! DO ROBOTY! Słowa zamienić w czyn i ukrócić proceder zarabiania na pacjencie!

#6  2016.03.04 14:05:40 ~do#1,2,3,4

Ale są również prywatne dyżury pielęgniarskie w publicznych szpitalach, za które płaci pacjent z własnej kieszeni, a opieka przecież teoretycznie powinna być zapewniona. I powiem więcej monopol na takie dyżury posiadają pielęgniarki zatrudnione na danym oddziale. Może warto głośno o tym mówić.

#7  2016.03.04 14:10:16 ~do 6

Zgadzam się,same pielegniarki tym zachowaniem powoduja ,ze nikt ich nie szanuje,po za 5 zeta na godzine pozaklejaja braki w personelu !

#8  2016.03.04 14:22:02 ~do#7

Jakie 5 zł. za prywatny dyżur pielęgniarski pacjent płaci od ręki (lub jego rodzina) ok. 450 zł. za 10 godzin nocnych!

#9  2016.03.04 15:07:18 ~do 6 i 8

Garstka pielęgniarek dorobi na prywatnych dyżurach od rodzin dobrowolnie za to płacących,bo chcą mieć luksus,a nie opiekę podstawową,więc nie podnoście kretynki larum.Po cholerę o tym mówić,za luksus ktoś chce to niech płaci,tak jak płaci za prywatne wizyty u lekarza lub operację plastyczną.To są sprawy marginalne i większości nie dotyczą.

#10  2016.03.04 15:13:15 ~do 8

Nigdy u mnie w szpitalu nie było prywatnych dyżurów ,bo dyrekcja nie pozwalała na to i dobrze-szpital nie jest prywatny w związku z czym chory nie powinien płacić.Być może gdzieś w Polsce to jest praktykowane ,ale ja na ten temat wiedzy nie mam .Takie praktyki powinny być piętnowane i zaprzestane-od czego są OIOM-y?

#11  2016.03.04 15:14:49 ~do #9

Wypowiedź miesiąca. luksus, dobrowolnie. obudź się człowieku. no tak po co o tym mówić, to przecież kasa bez podatku i uprawianie prywaty u pracodawcy. DOBRZE KUMASZ. po co to nagłaśniać

#12  2016.03.04 16:30:47 ~gość

Wszystkim po równo było za komuny,wiadomo z jakimi skutkami, a obecnie ostatnim bastionem takiego myślenia jest ciemnogród pielęgniarski

#13  2016.03.04 19:09:57 ~rudy gośC4

Jak za darmo to niech lekarzą zabiorą te kolosalne stawki dobro chorego najważniejsze ,czy tylko pielęgniarki maja za darmo pracować bo i tak mają głodowe pensje: do życia za mało do umarcia za dużo.

#14  2016.03.04 19:33:37 ~do ,,6\'\'

Prywatne dyżury nie są dla pacjentów OBOWIĄZKOWE! Nie chcesz nie płacisz! Nie rozumiem o czym w ogóle dyskusja. Poza tym na dyżur taki pielęgniarka przychodzi w swoim czasie wolnym , kiedy mogłaby odpocząć. Zazdrość?

#15  2016.03.04 19:36:10 ~ola

MOI DRODZY ZATRACILIĄCIE SENS DYSKUSKI! WIADOMO,ŻE DOBRO PACJENTA JEST WAŻNE BO I MY JESZCZE JESTEŚMY W CIELE I CZEKA NAS STAROŚC I CHOROBY ! ALE JAK MINISTER KIERUJE ALUZJE POD NASZYM ADRESEM TO NIE W POŻĄDKU! LEKARZE ZARABIAJĄ KOLOSALNE PIENIĄDZE I NOSZĄ GŁOWY WYSOKO! NASZ ZAWÓD UWAŻAJĄ ZA NIŻSZEJ KATEGORII! NIEJEDNOKROTNIE MIAŁAM MOŻLIWOSC TO ODCZUC! WAŻNE BY W KOŃCU TEN ZAWÓD BYŁ SZANOWANY ,ALE TRZEBA ZACZĄC OD ŻRÓDŁA! NIKT NIE BĘDZIE PRACOWAŁ W CELACH SPOŁECZNYCH.MYSLE ,ZE JAK DALEJ BEDZIE TYLE ZAMIESZANIA WOKÓŁ PODWYZEK TO PIEL. POKAZĄ KLASĘ!

#16  2016.03.04 19:42:32 ~Do ,,11\'\

To może zgłosisz się na ochotnika i będziesz ściągał te podatki z tej OGROMNEJ kasy - doc ? A nie zapomnij pościągać podatki ze wszystkich lewizn Twoich kolegów :)

#17  2016.03.04 19:48:13 ~Do ,,12\'\

Jaśnie oświecony dureń :)

#18  2016.03.04 19:57:27 ~ola

do "11-wiesz ty chyba coś nie rozumiesz! ja sama zarabiam niewiele ,a wiele lat uczyłam się mego zawodu! chciałabym mieć godną pensje i przestać ,kilka miesięcy zbierać na coś np. ostatnio odkładałam pół roku na lodówkę ,bo mi się zepsuła ! więc odczep się ! lekarze nie musza składać!

#19  2016.03.04 20:10:18 ~do#18

A pomyślałaś chociaż przez chwilę ile na taką lodówkę musi odkładać salowa, która pracuje ramię w ramię z tobą, ale wasze środowisko ma to w d.

#20  2016.03.04 20:25:49 ~do #14

Nie są obowiązkowe, pielęgniarki wolny czas, zgadza się, ale tylko to i nic więcej się nie zgadza.Co się nie zgadza? publiczny szpital, teoretycznie bezpłatna opieka, miejsce i sprzęt do wykonywania prywaty nie są prywatne. Proszę nie udawać, że nie widzicie tego problemu. TO JEST PATOLOGIA!

#21  2016.03.04 20:32:51 ~do 20

Człowieku to sami pacjenci proszą a niekiedy wręcz wymuszają takie dyżury ! Odczep się trollu lekarski i spadaj na swoje fora!

#22  2016.03.04 20:37:49 ~ola

Tu gdzie miszkam jet trudni o prace i długo szłam ramie w ramie i miałam płace minimalną a potem minimalnie wieksza od salowej! a uczyłam się długo! i jak trzeba biore mopa i pomagam ! nie jestem z tych z głowa w chmurach!

#23  2016.03.04 20:41:42 ~gaga

Do nr 19 Jaka salowa? Jakie ramię w ramię! Jesteś trochę nie zorientowany(a)Od 2002 chyba roku NIE MA salowych na oddziałach - są FIRMY sprzątające, w których personel (przeważnie osoby z tzw,grupą''- każdy wie o co chodzi) nie ma prawa pracować przy pacjencie- jest tylko od mopa.Zanim napiszesz jakiś farmazon zorientuj się! A co mamy może dołożyć im do tych lodówek :))

#24  2016.03.04 20:48:35 ~do gaga

Urwałaś się z choinki? to wracaj tam! No i wyszło szydło z worka.CIEMNOGRÓD.

#25  2016.03.04 20:52:17 ~kk

Pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach tez na ale tez NA ZOL ,ZPO ,DPS ITP A TAM SA SALOWE!

#26  2016.03.04 22:13:35 ~gość

Poziom rozmowy nie zaskakuje.

#27  2016.03.04 22:40:23 ~PIGULA

A JA ZAPYTAM CZY ZAPOMNIAŁ WÓŁ JA CIELĘCIEM BYŁ I WALCZYŁ W RAMACH ZWIĄZKÓW JAK JE ZWAŁ TAK ZWAŁ. WALCZYŁA O KASĘ DLA POZ AOS REH I INNYCH UMÓW Z NFZ. SŁABA PAMIĘĆ A TYLKO 3 MIESIĄCE MINĘŁY. PANIE RADZIWIŁŁ WIDZISZ JAK SIEDZISZ!

#28  2016.03.04 23:25:46 ~Edgaj

"Dobro pacjenta jest ważniejsze od zarabiania pieniędzy" Tak, to prawda, lecz prawdą jest również to, że wspomniane "dobro pacjenta" jest właśnie zabezpieczone poprzez "zarabianie (godziwych) pieniędzy", a nie głodowych - szanowny panie ministrze!

#29  2016.03.05 08:58:35 ~ANNA

SUPER POMYSŁ! TYLKO PROSZĘ ZACZĄĆ OD LEKARZY KTÓRZY ZARABIAJĄ PO KILKANAŚCIE I KILKADZIESIĄT TYSIĘCY. ZOBACZYMY JAK BĘDZIE ICH REAKCJA - NIE MIELI SKRUPUŁÓW POZAMYKAĆ PORADNIE WIĘC I SZPITALE NIECH TEŻ POZAMYKAJĄ I WRESZCIE BĘDZIE SPOKÓJ! CZAS NAJWYŻSZY SKOŃCZYĆ Z WYKORZYSTYWANIEM GŁUPICH PIELĘGNIAREK DZIĘKI KTÓRYM ISTNIEJĄ SZPITALE. ODEJDŹCIE WRESZCIE OD ŁÓŻEK I PRZESTAŃCIE SIĘ TŁUMACZYĆ DOBREM PACJENTA, LEKARZE MAJĄ TO GDZIEŚ, A WY JAK SŁUŻEBNICE DAJECIE SIĘ WYKORZYSTYWAĆ!

#30  2016.03.05 09:48:46 ~piel

Wszystkim rozdali tylko jak zwykle dla pielęgniarek zbrakło ! policjanci, wojsko, administracja, górnicy, nauczyciele- nadal przywileje i to jakie ! , na kulturę, na fundusz kościelny, 500 plus (pielęgniarki ze średnią blisko 50-tki marne szanse-duże dzieci)A lekarzom trzeba dać dużo ? a pielęgniarka co ? to coś gorszego ? Dla lekarzy dobro nie koniecznie ? Ej książę obudż się bo będzie za póżno ! UWAGA : NIE KŁÓCIMY SIĘ MIĘDZY SOBĄ TO NA RĘKĘ RZĄDOWI, MERYTORYCZNA I ODWAŻNA WALKA O SWOJE NIE TYLKO O PODWYŻKĘ ALE I WARUNKI PRACY - P.W. NORMY ZATRUDNIENIA !

#31  2016.03.05 09:52:17 ~znawca

Do 30 zgadzam się w pełni,a te pracujące za 5 zł/h uważajcie na prokuratora ! no i męża możecie stracić służebnice harujące non stop tracą męża, dzieci , zdrowie no i błędy medyczne i prokurator w zasięgu !

#32  2016.03.05 09:58:30 ~piel

Koleżanki i Koledzy bojkotujmy pracę tych koleżanek z tzw. śmieciówek, kiedy przychodzą do pracy do nas z 3-5 pracy ! NIE POZWÓLMY BY TAKA OSOBA NIEWYSPANA PRZYCHODZIŁA DO PRACY I OBNIŻAŁA JAKOŚĆ NASZEJ PLACÓWKI, TAK SIĘ DZIEJE np. W SZPITALU ONKOLOGICZNYM W WIELISZEWIE !

#33  2016.03.05 18:07:44 ~ola

trzymajmy się razem i nie kłóćmy się! siła tkwi w opanowaniu i wspólnym dążeniu o to co nam się nalezy!

#34  2016.03.05 18:41:30 ~do 32

Nie tylko w Wieliszewie! Grubo ponad połowa warszawskich szpitali też tak ma.Ale bojkotowanie koleżanek ze śmieciówek będzie trudne, bo bardzo mało jest pielęgniarek pracujących u jednego pracodawcy.

#35  2016.03.05 19:06:08 ~obserwator

W Lublinie dwuetatowe ze zmęczenia chodzą jak nieprzytomne,nogami powłóczą i co? i nic, oddziałowe chyba ślepe,albo udają ,że nie widzą.

#36  2016.03.05 21:15:59 ~ABC

W Warszawie to samo.i ciągłe spory o spanie na nocy, bo nie rozumie jedna z drugą, że spać to pójdzie do domu, ale nie ona do drugiej roboty musi.Pracodawca nie płaci za spanie!

#37  2016.03.06 15:50:20 ~Ma-Nick

Dlatego nie pracuję już jako pielęgniarka.

#38  2016.03.06 21:47:08 ~Ola

Do Ma-Nick. Zazdroszczę bardzo (oczywiście bez zawiści), też zmierzam w tym "kierunku". Powodzenia

#39  2016.03.08 15:33:59 ~Ewa

Ja też chyba zrezygnuję z zawodu.bardzo żałuję ale już dłużej nie zniosę tej całej sytuacji mimo, że naprawdę uważam pielęgniarstwo za piękną profesję.