Sytuacja jest trudna! Związek pip nie może swojego działania sprowadzać do "obrony śmieciowych dodatków jak niepodległości". Stanowisko związku powinno być jasne: poszliśmy na ustępstwa we wrześniu. Teraz czas wrócić do negocjacji - "nie śmieciowe dodatki a realne podwyżki uposażeń pielęgniarek".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

  *kliknij po więcej informacji - 66 KOMENTARZY! Czytano ponad 10 000 RAZY!

 

Związek pip w dniu 29 lutego 2016 roku pisze pismo do ministra, poniżej skan fragmentu:

 

 

P.S. 

Sytuacja jest trudna! Przeciw tzw. podwyżkom pielęgniarek, w obecnym kształcie są związki zawodowe ("Solidarność" i OPZZ - gratulacje wyczucia sytuacji) oraz Pracodawcy RP. Między młotem a kowadłem minister, który wygłasza sprzeczne deklaracje. 
Związek pip nie może swojego działania sprowadzać do "obrony śmieciowych dodatków jak niepodległości". Stanowisko związku powinno być jasne: poszliśmy na ustępstwa we wrześniu. Teraz czas wrócić do negocjacji - "nie śmieciowe dodatki a realne podwyżki uposażeń". 


Mariusz Mielcarek

 

 


 

 

                        *Kliknij po więcej informacji  52 KOMENTARZE!

 

Mariusz Mielcarek 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.03.06 00:04:27 ~iza

Niech się tak dalej kłócą, czas ucieka, a my już niedługo wszystkie pójdziemy na emerytury. Na oddziałach zostanie jedynie wiatr i mgła oraz ewentualnie lekarze, którzy jednak zdecydowali się pozostać w kraju. Nie wiem dlaczego nikt nie rozumie, że tutaj nie chodzi tylko o pieniądze, ale także o koszmarne warunki pracy (często jest mi wstyd wprowadzając na oddział nowego pacjenta, który rozgląda się z niedowierzaniem), beznadziejny socjal, zero pomocy dla młodych matek i kompletny brak szacunku do zawodu pielęgniarki.

#2  2016.03.06 11:45:38 ~Jola

Bezczelni lekarze z ministrem arogantem na czele chcą ZABRAĆ - i to komu - szkolnym pielęgniarkom ich pieniądze. Grupie, która i tak jest najniżej wynagradzana i poniewierana przez wszystkich. Jeszcze takiego ministra nie było. Inni chociaż w minimalnym stopniu robili także coś dla nas, a ten jest po prostu do bólu kościókowy, a jak postępuje? "Modli się za figurą, a diabła ma za skórą". Wszystko z miłości do bliźniego. Jeszcze takiego ministra nie było!

#3  2016.03.06 18:45:31 ~dociekliwa

A co proponują nasz władze izbowe zarabiające jak prezesi banków ? Wymuszajmy na nich jakieś działania!

Dodaj komentarz