Poseł (pielęgniarka) na sejmowej komisji zdrowia o pielęgniarkach w Polsce: "Zdegradowaliście ten zawód i wynagrodzenia. Te osoby stały się białymi niewolnikami".

Pielęgniarstwo 2016.

 

 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 5 stycznia 2016 roku:

 

Poseł Bernadeta Krynicka (PiS):

[...]
Nie sposób nie odnieść się do pewnych 
wypowiedzi, między innymi pani poseł Kopacz i pani poseł Radziszewskiej, które zarzucają nam oszustwo wyborcze.

Drogie panie posłanki, dokładnie pamiętam, jak osiem lat temu ówczesny kandydat na premiera, Donald Tusk, obiecał pielęgniarkom i położnym, że będą godnie zarabiać. Przez osiem lat państwo nic nie zrobili dla tej grupy zawodowej. Nic!

Dobrze. Ja dokładnie pamiętam spot wyborczy i niech pani mi nie przeszkadza, pani Kopacz, bo ja pani też nie przeszkadzałam. Mówią państwo…

 

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):

 

Pani poseł, bardzo przepraszam. Mamy zwyczaj zwracania się do siebie na posiedzeniach komisji: „pani poseł”, ewentualnie – „panie pośle”.

 

Poseł Bernadeta Krynicka (PiS):


Dobrze, przepraszam, pani poseł Kopacz.
Mówią państwo o oszustwie wyborczym. My, 
pielęgniarki i położne, czekałyśmy ponad osiem lat. Nic nie zrobiliście. Zdegradowaliście ten zawód i wynagrodzenia. Te osoby stały się białymi niewolnikami.

Dajcie temu rządowi chociaż kilka tygodni, bo my czekaliśmy na wasze obietnice ponad osiem lat. Dajcie nam kilka tygodni – i będziecie oceniać. Macie taką skłonność, że jeszcze nic nie zrobiono a już oceniacie. Dziękuję.

Ze stenogramu wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

W sejmie miał powstać Parlamentarny Zespół ds. pielęgniarek i położnych.. a powstał Zespół ds... Znów wyszło jak zawsze!

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.