Ciąg dalszy demontowania tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Minister Zdrowia gościem służby zdrowia NSZZ "Solidarność"

 

22 lutego br w warszawskiej siedzibie NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie struktur związkowych służby zdrowia – Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia, Sekretariatu Ochrony Zdrowia oraz Konwentu Przewodniczących.

W spotkaniu uczestniczył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wraz z delegacją.

Obecni byli m.in. wiceminister zdrowia Piotr Warczyński oraz zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Chudzik.

Głównymi tematami spotkania były sprawy związane ze wzrostem wynagrodzeń pracowników służby zdrowia – nie objętych podwyżkami wynikającymi z tzw rozporządzenia Zembali.

Zebrani poinformowali ministra o niepokojach w szpitalach, podziale środowiska i oczekiwaniu konkretnych działań resortu.

Pytano również o likwidację NFZ, pakiet onkologiczny, powrót Państwowej Inspekcji Sanitarnej w struktury i podległość Ministra Zdrowia, a także finansowanie ratownictwa medycznego oraz opieki medycznej w DPS-ach.

Minister podkreślił znaczenie prac, które rozpoczną się już 29 lutego w Zespole Trójstronnym. Przypomnijmy że głównym tematem ma być przygotowanie i wdrożenie rozwiązań płacowych, które obejmą całe środowisko medyczne.

Minister Radziwiłł omawiając propozycje przyznał, że przychylałby się do rozwiązania ustawowego.

W trakcie spotkania zadano ministrowi kilkadziesiąt pytań – co do intencji nie było rozbieżności. Niestety, co do terminów ich realizacji zabrakło konkretów.

 

źródło: www.solidarnosc.org.pl - 22.02.2016 r.

 

Zobacz także:

 

 

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek w praktyce. Dyrektor przyznał je w wysokości 231,95 zł. Natomiast odebrał pielęgniarkom regulaminową premię, którą podzielił na resztę personelu.

 

Wiceminister zdrowia, któremu podlega Departament Pielęgniarek i Położnych: tzw. podwyżki dla pielęgniarek "będą kontynuowane w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu..."

 

Kto zarabia najmniej? GUS podał wysokość zarobków pracowników zaliczonych do grupy "specjaliści": architekci, geodeci, projektanci, nauczyciele, programiści, bibliotekoznawcy, archiwiści, muzealnicy, lekarze, specjaliści z dziedziny prawa oraz pielęgniarki i położne.

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych