Panie w czepkach podpisały porozumienie w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Zobacz co osiągnęły w kwestii "norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych"?

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

 

 

Kwestia norm zatrudnienia była poruszana wielokrotnie przez negocjatorki porozumienia. 

Co ostatecznie załatwiono?

Oto fakty! 

W projekcie rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, które ma regulować kwestię "norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych" zapisano... datę 31 grudnia 2017 roku

Czego dotyczy data?

Sprawdźmy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, w którym czytamy:

"Dla świadczeniodawców posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, niespełniających w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia wymagań określonych w załączniku do rozporządzenia, w części dotyczącej wprowadzonych wymagań kwalifikacyjnych i etatowych dla pielęgniarek lub położnych, wprowadzono okres dostosowawczy do dnia 31 grudnia 2017 r." 

Rozporządzenie czeka na podpis ministra. 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.03.23 14:17:06 ~plg

A ja nadal nie wiem co mam powiedzieć pacjentowi jak chce żeby go podciągnąć czy posadzić na wózek, jest nas dwie na dyżurze i pani sprzątająca z trzecią grupą inwalidzką, która mi nie pomoże, rodzina czasami jak normalna to pomoże, ale zazwyczaj słyszę że ono też są chorzy i mają chore kręgosłupy lub tekst no przecież pani za to płacą, a ja po dwudziestu latach pracy nie wiem co powiedzieć pacjentowi który wymaga pomocy fizycznej lub rodzinie, bo ich to nie obchodzi, przecież płacą składki, a ja muszę pracować do 67 lat i kręgosłupa na loterii też nie wygrałam, nas tylko straszą ordynatorem, prezesem, prokuraturą może ktoś mądry mi podpowie jak się zachować w takich sytuacjach ?

#2  2016.03.24 23:48:13 ~śmieszne

Mówię,że nie mam siły dźwigać /mam 60 lat/ to teksty: co ja pani poradzę, taki zawód pani wybrała, aby pani dźwigała, mój syn jest chory na kręgosłup, chory syn ma 30 lat! a Pani może już umrzeć! Pani jest już stara! Ja stara a Pan? No ja mam 89 lat>>? //

Dodaj komentarz