Dobra zmiana nadchodzi! Minister zdrowia powołał zespół ds. poz. Zespół pisze ustawę pod lekarzy poz? Forsuje pomysły niekorzystne dla pielęgniarek rodzinnych, samodzielnych podmiotów leczniczych prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne...

Pielęgniarstwo rodzinne.

 

 

Z doniesień prasowych wynika, że Zespołu do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej  - działający na podstawie zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 stycznia 2016 r. intensywnie pracuje. Oto informacja o pierwszych ustaleniach zespołu:

Zadania i stanowiska pielęgniarki rodzinnej (poz) oraz pielęgniarki praktyki (zabiegowej) powinny być łączone.  

Szczegółowe informacje wkrótce.

Mariusz Mielcarek 

 

Materiał pt:. PIELĘGNIARKI WCIĄŻ BEZ OBIECANYCH PODWYŻEK od 22 minuty poniższego materiału telewizyjnego 

 

 

 

Zobacz także:

19 lutego 2016 roku - Komunikat prasowy w sprawie obecnej sytuacji związanej z tzw. podwyżkami dla pielęgniarek i położnych.

9 lutego 2016 roku - Pielęgniarki gorszego sortu w kontekście tzw. podwyżek dla pielęgniarek - w szpitalach od września, w poz od stycznia. O pielęgniarkach DPS w porozumieniu nawet nie wspomniano.

3 lutego 2016 roku - Notatka z posiedzenia zespołu do opracowań założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej w dniu 26 stycznia 2016 r.

31 stycznia 2016 roku - Panie w czepkach podpisały porozumienie. Pielęgniarki w szpitalach zamiast podwyżek dostały dodatki. Teraz pielęgniarki poz, dowiadują się ile warte jest to porozumienie.

18 stycznia 2016 roku - Zobacz skład "Zespołu (powołanego w dniu 4 stycznia 2016) do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej". W skład zespołu powołano pielęgniarki.