Zobacz skład "Zespołu (powołanego w dniu 4 stycznia 2016) do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej". W skład zespołu powołano pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinna
Zobacz skład "Zespołu (powołanego w dniu 4 stycznia 2016) do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej". W skład zespołu powołano pielęgniarki.

 

 

 

W uzasadnieniu do zarządzenia powołującego zespół czytamy "zarządzenie ma na celu powołanie Zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Przygotowanie projektu przyczyni się do poprawy w zakresie organizacji, funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej. Pozwoli na zdefiniowanie jej roli w opiece nad pacjentem, a także miejsca w systemie służby zdrowia. Wpłynie to na poprawę dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. W skład Zespołu wejdą przedstawiciele, zgłoszeni, na prośbę Ministra Zdrowia, przez Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce (4 osoby: Tomasz Tomasik, Adam Windak, Maciej Godycki-Ćwirko, Witold Lukas), Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej (2 osoby: Agnieszka Mastalerz-Migas, Jarosław Drobnik), Federację Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie (2 osoby: Jacek Krajewski, Marek Twardowski), Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (2 osoby: Bożena Janicka, Andrzej Masiakowski), Naczelną Izbę Lekarską (Jarosław Wanecki), Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych (Maria Matusiak) oraz Konsultanci Krajowi: w dziedzinie medycyny rodzinnej (Agnieszka Jankowska-Zduńczyk) i w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego (Beata Ostrzycka) oraz ekspert ochrony zdrowia Adam Kozierkiewicz. W wyniku uzgodnień wewnętrznych do Zespołu dołączyli przedstawiciele Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce (2 osoby: Maria Stachowska, Olga WawrzynkiewiczJabłońska). Koszty funkcjonowania Zespołu będą pokrywane z budżetu państwa z części 46 – Zdrowie, działu 851 – Ochrona zdrowia, rozdziału 85195 – Pozostała działalność. Wynagrodzenie Zespołu ustalone zostało na poziomie zbliżonym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Wynagrodzenie członków Zespołu, w wysokości 4 tysięcy złotych, zostanie opodatkowane podatkiem dochodowym dochodów osób fizycznych zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.)."

Zobacz treść zarządzenia

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – dodatek Doskonalenie Zawodowe: jak się dostać na dofinansowaną specjalizację; bezpłatne szkolenia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – Jedyna taka wyszukiwarka dla pielęgniarek i położnych w internecie!

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal – nowe zasady uznawania kwalifikacji pielęgniarki w Anglii

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7391 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pensja podstawowa pielęgniarek według związków zawodowych.

3 min czytania
Tabela zaszeregowania pielęgniarek i położnych według protestujących medyków Protestujący medycy w dniu 9 września 2021 roku przekazali ministrowi zdrowia projekt siatki płac…
AktualnościNowa siatka płac

Podział pielęgniarek na grupy według protestujących medyków.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych według protestujących medyków – projekt z dnia 13 października 2021 roku Można przyjąć z ogromnym zdumieniem informacje,…
Komentarze