Informacja o spotkaniach w sejmie w sprawie pielęgniarek i położnych środowiskowych. W dniu 5 oraz 7 lipca 2016 roku.

Zamach na samodzielne podmioty prowadzone przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

 

Szanowni Państwo

Od kilku miesięcy toczy się intensywna dyskusja w sprawie planowanych zmian w POZ, a bezpośrednio dotyczących pracy pielęgniarek i położnych rodzinnych oraz medycyny szkolnej. Do biur poselskich docierają apele Państwa, które później stają się podstawą pytań i interpelacji poselskich, które niestety nie przynoszą większych skutków. W związku z tą sytuacją Klub Poselski Kukiz'15 pragnie zaprosić reprezentacje regionalne pielęgniarek i położnych rodzinnych na konferencję, która odbędzie dnia 07 lipca 2016 r. (czwartek) w Sali Kolumnowej budynku Sejmu RPo godz. 12:00.

Złożyliśmy szereg licznych uwag i zastrzeżeń do projektów zamierzonych reform, które nie zostały do tej pory uwzględnione przy pracach komisji. W związku z tym prosimy o udział w konferencji i przekazanie zaproszenia wszystkim Oddziałom Kolegiów Pielęgniarek i Położnych rodzinnych oraz reprezentacji pielęgniarek medycyny szkolnej.

Głównym celem konferencji jest przeprowadzenie dialogu pomiędzy przedstawicielami rządu,

a środowiskiem pielęgniarskim. Podczas konferencji dojdzie do prezentacji pracy, jaką na rzecz pacjentów wykonują pielęgniarki i położne, zaprezentowania postulatów środowiska pielęgniarskiego oraz spotkania z przedstawicielami władzy ustawodawczej, jak i przedstawicielami rządu - Premier Beatą Szydło i Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Głęboko wierzymy, że zwołana przez nas konferencja, będzie punktem zwrotnym w negocjacjach na linii rząd - pielęgniarki. Uważamy, że wspólnym działaniem jesteśmy w stanie odwrócić wprowadzanie niekorzystnych reform. Dlatego prosimy o aktywnie włączenie się w przygotowanie konferencji, która może uwidocznić Państwa postulaty.

W celu umożliwienia wejścia na teren Sejmu RP prosimy o przesłanie listy osób pragnących uczestniczyć w konferencji do dnia 06 lipca 2016 r. na adres e-mail: 

posel.jaroslaw.sachajko.gmail.com.

Biuro Poselskie Zamość dn.01.07.2016

Posła RP
Jarosława Sachajko
ul. Akademicka 4
22-400 Zamość

Natomiast w dniu 5 lipca 2016 roku, również w sejmie odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej. Program: Dyskusja nad założeniami do projektu ustawy o POZ.

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.02 19:35:28 ~anna

Pacjent który przyjdzie do przychodni to będzie miał w jednym miejscu ale straci bardzo dużo pacjent który nie ma samochodu lub nie da rady dojechać , straci bardzo dużo matka po porodzie i jej dziecko ,ale tego nikt nie zauważa bo panowie doktorzy wiedzą najlepiej czego wszyscy potrzebują w szczególności oni sami

#2  2016.07.02 20:51:32 ~Anna

Co to za hipokryzja, lekarze doskonale wiedzą że w gminach i na peryferiach zabiorą pacjentom dostęp do ciągłej opieki pielęgniarskiej i położnej. Nigdy lekarz nie zabezpieczy opieki pielęgniarskiej pacjentowi w takiej ilości jak samodzielne podmioty pielęgniarskie

#3  2016.07.03 00:19:09 ~Jolanta Kl

Tak już było, że pacjent miał wszystko w jednym miejscu zmieniono to dlatego że całkowicie się nie sprawdzało. Karetka rano obwiozła pielęgniarkę która wykonała iniekcje. Czy naprawdę Pan Wiceminister myśli że to wystarczy. Proszę zapytać Pana Jarosłaea Kaczyńskiego, którego mama chorowała i była w domu, kto się Nią opiekował? Czy inni nie powinni móc korzystać z fachowej pomocy pielęgniarskiej teraz mają taką możliwość dlaczego chce się to odebrać?

#4  2016.07.05 09:26:36 ~Anna

Od lat mówię o bezwzględnym oddzieleniu usług pielęgniarskich od lekarskich( zresztą to wynika zgodnie z ustawą o samodzielności zawodowej )ale zdaje się ,że dalej nikt nie chce tego słyszeć.Nigdy nie będziemy samodzielne jeśli nie dokonamy tego kroku.

#5  2016.07.08 09:44:48 ~pippa 63

"Szanowny Panie" - pragnę zaznaczyć, że w samorządzie jak i w związkach zawodowych zrzeszone sa nie tylko PiP-e, ale i męska wersja tego określenia! J na przyszłość trochę szacunku w Pańskich wątpliwych przemyśleniach!

Dodaj komentarz