Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 4/2016: Kariera pielęgniarki w Wielkiej Brytanii

Pielęgniarki w Anglii

 

      

 

Kariera pielęgniarki w Wielkiej Brytanii

 

Rekrutując pielęgniarki z krajów europejskich bardzo szybko można spostrzec różnice w sytuacji ekonomicznej każdego z tych krajów oraz poznać motywacje pielęgniarek, które skłaniają je do opuszczenia ojczyzny. W Hiszpanii problemem jest przede wszystkim ogromny brak funduszy na zatrudnienie pielęgniarek, a co za tym idzie - bardzo wysoki poziom bezrobocia w sektorze służby zdrowia; we Włoszech - brak bezpieczeństwa pracy w formie umowy o pracę. W Polsce, pomimo że etaty są dostępne w zasadzie dla wszystkich pielęgniarek, jednym z głównych czynników skłaniających je do emigracji są bardzo niskie zarobki w stosunku do wykonywanych obowiązków oraz brak możliwości rozwoju profesjonalnego i awansu pomimo często wysokich kwalifikacji. Zatem najczęściej pojawiającym się pytaniem ze strony naszych pielęgniarek jest pytanie o możliwości rozwoju, jakie oferuje potencjalny pracodawca. Czytaj dalej...

 

Zobacz także:

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6 - Pielęgniarka pyta pielęgniarkę. Wywiad z polską pielęgniarką pracującą w Irlandii.

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal: zastraszanie pielęgniarek; pielęgniarka „osobą sprowadzającą kłopoty”; pielęgniarki odurzały?

 

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6/2016 - Wielka Brytania: IELTS dla pielęgniarek, no i co teraz?