Poseł do wiceministra zdrowia na posiedzeniu Zespołu w sejmie: "Po prostu my nie chcemy być podległe pod decyzyjność lekarza, chcemy być niezależne".

Zamach na samodzielne podmioty prowadzone przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

      

 

 

Posiedzenie Parlamentarnnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej w dniu 5 lipca 2016 roku

Dyskusja nad założeniami do projektu ustawy o POZ.

 

"... tylko niezależności i niepodległości. Po prostu my nie chcemy być podległe pod decyzyjność lekarza, chcemy być niezależne i chciałybyśmy, aby środki, które były przekazywane na POZ były jak gdyby naznaczone, że to jest na prace pielęgniarek i położnych. Tak przynajmniej to sobie wyobrażam, bo w momencie, kiedy lekarz będzie decydował o tym jaką prace ma wykonać ile ma zarobić, więc na pewno nie widzę w tym momencie jakiegoś takiego usatysfakcjonowania w tym środowisku, dlatego rozumiem to wzburzenie, bo masa pielęgniarek i położnych w środowisku pracuje na własną rękę, ma swoje pozakładane spółki, co się wszystko sprawdza. Jakość pracy jest dużo wyższa od tej, gdzie pielęgniarka podlega pod lekarza. Także mam nadzieję, że ta niezależność nasza i niepodległość zostanie utrzymana i o to przede wszystkim pielęgniarki i położne walczą i o to się martwimy wszystkie, że ja jako pielęgniarka nie chciałabym być podległa pod rozporządzenia lekarza, który niekoniecznie zawsze miałaby na myśli dobro pacjenta."

Poseł

Bernadeta Krynicka

 

Zobacz także:

(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale - Pielęgniarka i położna rodzinna

 

Zobacz także:

Interpelacja poselska do ministra zdrowia w sprawie zespołów lekarsko-pielęgniarskich

(2) TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.