Dwa komentarze na Portalu: "Witam Dlaczego Pan tak podsyca atmosferę wzajemnej nienawiści"?

Tzw.podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Pod artykułem Na oddziale szpitalnym pracują trzy pielęgniarki. Jedna pracuje 20 lat, druga 15, trzecia nie ma stażu zawodowego. Zdziwisz się w jakiej wysokości będą miały wypłacany dodatek 4x400 brutto brutto, od 1 września 2016 roku. użytkownicy Portalu zamieścili pozniżej zacytowane komentarze:

1. "Witam Dlaczego Pan tak podsyca atmosferę wzajemnej nienawiści? Lepiej uświadomić pielęgniarki w jakim okresie korzystniej zmieniać pracę, aby nie straciły przysługującego dodatku i tyle. Niestety zawsze są przepisy które powodują niesprawiedliwe podziały, ale tak po prostu już jest. A tak na marginesie każdy z nas powinien choć trochę analizować sytuację, i zanim się podejmie decyzje rozważyć wszystkie za i przeciw. Ma Pan wiele dobrych pomysłów na uzdrowienie patologicznych rozwiązań, to trzeba wyjść za biurka, nie pisać tylko zmieniac zarządy związków, rady pielęgniarek i położnych i działać a nie tylko ciągle wszystkich i wszystko krytykować."

2. "Przyznam, że i mnie denerwuje ten napastliwy ton. Pielęgniarki są wykształconymi, inteligentnymi osobami, Jeżeli ktoś nie radzi sobie w zwykłych sytuacjach, to zawsze będzie miał pretensje do "całego świata". My pielęgniarki umiemy sobie radzić, wspieramy się nawzajem, pomagamy. Proszę więc Panie Mariuszu nie przedstawiać nas w takim świetle, jakbyśmy były niedorozwinięte. Osoba zmieniająca pracę miała i czas i możliwości, aby dowiedzieć się jak działają przepisy. Mamy Izby Pielęgniarskie, radców prawnych i własny rozum. Pozdrawiam i proponuję większą energię skierować na mądre doradztwo, a nie pieniactwo."

Bardzo dziękuję za komentarze.

Ocenę pozostawiam użytkownikom Portalu i Gazety pielegniarki.info.pl

Mariusz Mielcarek 

 

      

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych