Komunikat w sprawie realizacji wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek gabinetów zabiegowych i punktów szczepień w podstawowej opiece zdrowotnej

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

        

 

W wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika nr 7:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
Komunikat w sprawie realizacji wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek gabinetów zabiegowych i punktów szczepień w podstawowej opiece zdrowotnej
 

W związku z opublikowanym 27 czerwca br. zarządzeniem Nr 50/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, Narodowy Fundusz Zdrowia informuję, co następuje.

Z dniem 1 lipca 2016 r. uległa zwiększeniu z 1,12 na 1,18, a począwszy od września 2016 r. na 1,2, wartość współczynnika korygującego bazową stawkę kapitacyjną przypisaną w warunkach rozliczania świadczeń lekarza POZ, do grupy świadczeniobiorców w wieku od 40 do 65 roku życia.

Celem wzrostu jest między innymi zapewnienie środków na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych ,,praktyk lekarskich”, uczestniczących w realizacji umów o udzielanie świadczeń lekarza POZ, w szczególności jako personel prowadzonych gabinetów zabiegowych i punktów szczepień.

Dokonana zmiana zgodna jest z treścią Porozumień zawartych z Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie oraz Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia i stanowi realizację postulatów przedstawicieli ww. organizacji świadczeniodawców, a także środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych, o zapewnienie przez Fundusz cyklicznego wzrostu wartości ww. współczynnika korygującego stawkę kapitacyjną w finansowaniu świadczeń lekarza POZ, do poziomu gwarantującego realizację wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych ,,praktyk lekarskich”, odpowiednio do przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów, dotyczących wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w innych rodzajach świadczeń.

Informuje jednocześnie, że wykorzystanie wskazanych wyżej środków przez świadczeniodawców zgodnie z celem, na jaki zostały przekazane będzie przedmiotem zainteresowania Funduszu.

 

źródło - Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej Centrali NFZ

 

Zobacz także:

(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale - Pielęgniarka i położna rodzinna

Zobacz także:

Interpelacja poselska do ministra zdrowia w sprawie zespołów lekarsko-pielęgniarskich

(2) TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 
 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.08.17 20:30:38 ~ola

Czyli ile wychodzi na reke, teraz mam 120 zł .

#2  2016.08.20 15:33:47 ~Aga

Mój pracodaeca gdy pokazałm zarządzanie mało ze złości nie pękł. Nie zamierzał mi dać podwyżki, bo pielęgniakom zawsze mało,a oni tacy biedni ,zabraknie na kolejny dom.bo jak da pielęgniarce 100 zł to popadnie w długi

#3  2016.09.10 01:00:53 ~mOnia

Pielęgniarstwo w Polsce to głupota

#4  2016.09.21 22:37:09 ~Karolina-p

Czy te podwyżki obejmuja pielegniarki praktyki? Mnie powiedziano,że lekarz dostal pieniadze ale nie musi dawac podwyżek,nikt nie bedzie go rozliczal.Taka odpowiedz otrzymalam w NFZ,ja już z tego nic nie rozumiem.

#5  2017.01.05 21:36:48 ~zuza

Podwyżki w gabinecie zabiegowym w którym pracuję mnie nie objęły .Odpowiedź prosta pani się nie należy a przepisy mają wiadomo gdzie a pracodawca ma przy najmiej więcej pieniędzy bo taki biedny

#6  2017.02.13 17:34:35 ~mala

I co z tej podwyżki stawki kapitacyjnej ,niby podwyżki dla pielegniarek praktyki ,tylko ktora z nas to dostala .Fundusz na papierze napisal ,że bedzie to ich zainteresowaniem na jaki cel zostaly przeznaczone . Do tej pory nikt tym sie nie zainteresował, a lekarze biedaki sie ciesza ,że dzieki pielegniarką znowu skorzystali ,maja na raty kredytu tak jak wyzej kolezanka napisala i to jest prawda ,zawsze nas rąbia w d.

Dodaj komentarz