Radziwiłł wymyślił obowiązkowe szkolenia. Komentarz na Portalu: "Minister nie ma racji i ma rację - my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy".

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

       

 

28 sierpnia 2016 roku - Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku - Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

29 sierpnia 2016 - Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej...".

 

"Minister nie ma racji i ma rację - my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy". Nam jest potrzebne szkolenie z asertywności! My nie chcemy wojny z innymi grupami zawodowymi, jeśli oni tak to będą odbierać – trudno. Proszę wszystkich - pielęgniarki, pielęgniarzy - zacznijmy mówić: nie! Zdobądźmy się na odwagę przestrzegania zasad, a nie - w imię dobra pacjenta i dobrej współpracy z innymi - wciąż narażajmy siebie. Tylko my sami możemy to zmienić. Zacznijmy wszyscy razem - od jutra: mamy wpis - wykonujemy, nie – czekamy; wszystkie opóźnienia, braki reakcji itp. wpisujmy w raporty, zgłaszajmy oddziałowym, naczelnym, kierownikom oddziałów, dyrektorom - aż do skutku. Wpisujmy wszystkie braki kadrowe - jest nas za mało na dyżurze, piszemy: "nie jesteśmy w stanie pracować za trzy osoby i ponosić za to odpowiedzialności"! Kolejna sprawa - szkoły, kursy, szkolenia - opamiętajcie się, nie zgadzajcie się na fikcję, za tym idą ogromne pieniądze. Tak się nie da: wykłady – w połowie fikcja, praktyki - jeszcze gorsza fikcja, szkolący potrafią nie przyjść na wykłady lub spóźnić się 2 godziny - totalny brak szacunku. Ale to my godzimy się na zapłatę za tę fikcję, jednostki organizujące i nadzorujące również. Powiedzmy wreszcie: nie! Płacę – wymagam, wymaga dyrekcja - niech nas oddelegują. A my - robimy to we własnym czasie wolnym, często za własne pieniądze - w imię czego? Sami pozwalamy na takie traktowanie. Proszę - obudźmy się - jest nas dużo - w naszej jedności siła. Od jutra przestrzegajmy zasad! Trzymam kciuki za nas wszystkich".

Komentarz na Portalu pielegniarki.info.pl 

Więcej informacji w sprawie: Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek

 

 
                                              *Kliknij po więcej informacji 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.09.12 12:17:16 ~Misia Ela

Ksieciunio niech dobierze się do lekarzy.Gdyby nie pielegniarki to dawno ustałyby szpitale w Polsce.Za niedługo okaże się -nie masz tych bzdurnych kursików to nie masz pracy.Dziwię się że zarówno izbianki jak i związki dały się wciagnąc w ten bezsensowny obłedny taniec z obecną ekipą rzadzącą.W historii Polski wielu było Radzwilłów:mądrych ,mężów stanu ,byli i zdrajcy -niestety nie pamiętam gł.w.

#2  2016.09.12 13:39:39 ~IRENA

Tak, to prawda , bardzo rozsądny komentarz. Szkolenie - owszem , ale dla dwóch grup zawodowych - lekarzy i pielęgniarek jednocześnie. Ministrze! co daje przeszkolenie tylko jednej grupy - czyli pielęgniarek. Zlecenia dedykowane pacjentowi to ,nierozerwalny duet lekarza i pielęgniarki'', to typowa implikacja, reakcja przyczynowo- skutkowa: ,Jeżeli . to.''. Drogi Ministrze , prosimy te kwestie przeanalizować dokładnie !

#3  2016.09.12 16:57:43 ~sprawiedli

Piguły należy wysłać na kurs dobrych manier! Te ich przerośnięte ego zaczyna mnie przerażać!

#4  2016.09.12 17:32:18 ~DOROTA B.

Mam całą teczkę kursów i uważam, że było mi to potrzebne, Wszystkie pielęgniarki powinny przechodzić szkolenia wewnątrz oddziałowe oraz kursy zewnętrzne. Mamy zapisane to w ustawie o pielęgniarkach i położnych, dlatego uważam że powinnyśmy brać odpowiedzialność za własne decyzje i najlepiej niech wszystkie zapiszą się na kursy, specjalizacje oraz ukończą studia na uniwersytetach medycznych z magistrem włącznie. Naprawdę nie rozumiem pielęgniarek które wypisują komentarze w języku którego nie rozumiem. Strasznym językiem tutaj operujecie aczkolwiek pewnie jest to podyktowane nieodpowiednim przeszkoleniem , zła organizacją lub po prostu złym wychowaniem.

#5  2016.09.12 17:48:24 ~piel anest

Dzisiaj znieczulałam pacjentkę do cięcia cesarskiego,konsultacja neurologa cyt Pacjentka od liceum przyjmuje leki na padaczkę. Ta pani miała 34 lata kiedy kończyła liceum .a może zaocznie w zeszłym roku? I kogo należy szkolić ?

#6  2016.09.12 17:56:07 ~do Doroty

Ogarnij się dziewczyno,to chyba TY masz jakiś problem.W kACZYSTANIE KAZDY MINISTER SKACZE TAK JAK KWACZE KACZOR,KTO NIE SKACZE W KACIE PŁCZE:)

#7  2016.09.12 18:14:17 ~do DOROTY

Od nadmiaru dziwnych szkoleń i kursów z niektórych porobiły się pseudonaukowe dziwolągi,które zagubiły istotę pielęgniarstwa.Jeżeli czujesz się sfrustrowana i niedowartościowana to przejdź na działalność naukową i nie zatruwaj środowiska oderwanymi od rzeczywistości poradami.

#8  2016.09.12 19:32:30 ~zuzia

Hej sprajedlii, do ciebie mówię, TE twoje zdanie mnie przeraża, dobrze że nie napisałeś ich więcej. Radzę powrót do podstawówki i naukę gramatyki języka polskiego od podstaw.

#9  2016.09.12 20:50:30 ~xxxmm

Tych kometarzy nie pisza z pewnoscia pielegniarki!

#10  2016.09.13 07:33:59 ~hej

A kto?

#11  2016.09.13 08:14:18 ~inka

Wiecie co wywołuje skandal - pielęgniarki za powyższy kurs- szkolenie muszą sobie zapłacić same . A doktory .mają potężny ubaw. Wyjeżdżam z tego kraju, tam gdzie podejmę pracę nie muszę się prosić o szacunek, Cywilizacja nie toleruje dyskryminacji!

#12  2016.09.14 15:48:06 ~Maria

Żaden z powyższych komentarzy nie odniósł się do artykułu wyżej napisanego.stosujecie panie wzajemną pyskówkę.artykuł jak najbardziej trafiony i aktualny.popieram autorkę i proszę zacznijmy mówić jednym głosem! Nie!

#13  2016.09.14 20:01:06 ~motyl

Powiedzcie NIE na początek - TYM Z IZB - ,Bo ryba psuje się od głowy " - pewnie znane jest Paniom te przysłowie . A same to zbierajcie się - NA ZADYMĘ aby dać wyraz niechęci wobec waszych izb i ministra ( BO SIŁA JEST W SOLIDARNOŚCI ) a w innym przypadku - NIEWOLNICTWO. Powiedzcie NIE - składkom obligatoryjnym na izby ( od tego trzeba zacząć ) .Nieżyjący już rzecznik praw obywatelskich - MÓWIŁ ŻE PRZYMUSOWE SKŁADKI SĄ NIEZGODNE Z PRAWEM ! Nie dajcie się dalej robić ,w konia" .

Dodaj komentarz