Radziwiłł wymyślił obowiązkowe szkolenia. Komentarz na Portalu: "Minister nie ma racji i ma rację - my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy".

Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek.

       

 

28 sierpnia 2016 roku - Radziwiłł nakazuje do końca 2016 roku przeszkolić wszystkie pielęgniarki i położne z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

28 sierpnia 2016 roku - Zobacz wytyczne konsultanta krajowego w zakresie organizacji szkoleń, które Radziwiłł nakazał odbyć wszystkim pielęgniarkom i położnym z "zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy". Powód: "personel pielęgniarski wykonał zlecenia lekarskie przekazane ustnie lub nie prawidłowo zapisane - to doprowadziło do powikłań i zgonów pacjentów"! Kiedy szkolenia lekarzy?

29 sierpnia 2016 - Pielęgniarka napisała komentarz do pomysłu Radziwiłła aby przeszkolić wszystkie polskie pielęgniarki z zasad wykonywania zleceń wydawanych przez lekarzy: "Przepraszam, ale według mnie jest to ewidentne zniesławienie naszej grupy zawodowej...".

 

"Minister nie ma racji i ma rację - my to wszystko wiemy, ale nieustannie "nadstawiamy głowy". Nam jest potrzebne szkolenie z asertywności! My nie chcemy wojny z innymi grupami zawodowymi, jeśli oni tak to będą odbierać – trudno. Proszę wszystkich - pielęgniarki, pielęgniarzy - zacznijmy mówić: nie! Zdobądźmy się na odwagę przestrzegania zasad, a nie - w imię dobra pacjenta i dobrej współpracy z innymi - wciąż narażajmy siebie. Tylko my sami możemy to zmienić. Zacznijmy wszyscy razem - od jutra: mamy wpis - wykonujemy, nie – czekamy; wszystkie opóźnienia, braki reakcji itp. wpisujmy w raporty, zgłaszajmy oddziałowym, naczelnym, kierownikom oddziałów, dyrektorom - aż do skutku. Wpisujmy wszystkie braki kadrowe - jest nas za mało na dyżurze, piszemy: "nie jesteśmy w stanie pracować za trzy osoby i ponosić za to odpowiedzialności"! Kolejna sprawa - szkoły, kursy, szkolenia - opamiętajcie się, nie zgadzajcie się na fikcję, za tym idą ogromne pieniądze. Tak się nie da: wykłady – w połowie fikcja, praktyki - jeszcze gorsza fikcja, szkolący potrafią nie przyjść na wykłady lub spóźnić się 2 godziny - totalny brak szacunku. Ale to my godzimy się na zapłatę za tę fikcję, jednostki organizujące i nadzorujące również. Powiedzmy wreszcie: nie! Płacę – wymagam, wymaga dyrekcja - niech nas oddelegują. A my - robimy to we własnym czasie wolnym, często za własne pieniądze - w imię czego? Sami pozwalamy na takie traktowanie. Proszę - obudźmy się - jest nas dużo - w naszej jedności siła. Od jutra przestrzegajmy zasad! Trzymam kciuki za nas wszystkich".

Komentarz na Portalu pielegniarki.info.pl 

Więcej informacji w sprawie: Radziwiłł nakazuje obowiązkowe szkolenia dla pielęgniarek

 

 
                                              *Kliknij po więcej informacji