Staszów nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała strajkującym włączenie dodatku brutto brutto do wynagrodzenia zasadniczego ale nie w całości. Zobacz szczegóły. Powinny się na to zgodzić czy dalej protestować?

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

Dalsze informacje w ciągu dnia...

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.10 08:38:26 ~zuza

Nawet nie bierzcie takiej opcji pod uwagę, jak ustąpicie to po pozamiatane na najbliższe kilka lat .Walczcie o cały dodatek bo od września następna okrojona transza.

#2  2017.04.10 08:56:39 ~wewe

Tak, tylko caly dodatek do pensji.

#3  2017.04.10 09:02:23 ~irena

W większości szpitali w całej Polsce nie ma nikt tego dodatku w podstawie - jedynie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - to wiemy oficjalnie. Nie wiem skąd p. Szczurek -Żelazko ma takie informacje, może jest to jej celem pracy ale póki co średnio owocnej. W pewnym kraju Europy śmieją się z nas - jak można godzić się na takie ,pseudopodwyzki'' i to jeszcze wynegocjowane przez władze naczelne Pielęgniarskie w Polsce. Mówią: cytuję , jak ten kraj Was traktuje , przecież Wy oddajecie to co Wam się należy i to honorowo, dlaczego innym grupom zawodowym nie mówi się- stawka na godzinę - owszem - ale brutto brutto, nie chcemy tego nazywać, ale same się domyślacie jak wygląda współpraca Waszych władz z zarządzającymi krajem, a Wy opłacacie swoich przedstawicieli i to nie mała składką, to jest nieprawdopodobne jak Wasz trud idzie na marne, to się nie mieści w głowie, przykre. - nie to mało powiedziane'' '

#4  2017.04.10 09:32:53 ~C

Czemu ciagle pisza ze dodatek 800 zl? przeciez to 800 zl brutto brutto. a na reke okolo 460 zl netto.

#5  2017.04.10 11:12:32 ~Piel.

A co takiego zrobiła Szczurek że jej praca jest średnio owocna ? Gdzie obiecywane normy zatrudnienia ? Dlaczego mamy podwyżki w dodatkach ? 7 kwietnia było święto pracownika służby zdrowia zero życzeń od niej, premier, ministra.skandal - no żeby to byli nauczyciele albo inni mundurowi !

#6  2017.04.10 11:15:56 ~szanujcie

Skończcie z pazerstwem na 5 etatach - skandal przez to zarabiamy mniej od tych z sieciówek - im zbrakło pracowników to szybko podnieśli pensje - no bo taka ciężka praca a wasza śmierdząca i odpwiedzialna nie ? Nawet 13-tek nie mamy !

#7  2017.04.10 11:15:58 ~szanujcie

Skończcie z pazerstwem na 5 etatach - skandal przez to zarabiamy mniej od tych z sieciówek - im zbrakło pracowników to szybko podnieśli pensje - no bo taka ciężka praca a wasza śmierdząca i odpwiedzialna nie ? Nawet 13-tek nie mamy !

#8  2017.04.10 14:20:17 ~piel.

Święta racja,kłócić się na forum i opluwać każdego to potraficie a same doprowadziłyście do tej sytuacji pracując na kilku etatach, nie szanujecie się to i Was nikt szanować nie będzie BŁĘDNE KOŁO. Można mówić, prosić apelować a większość nadal z pracy do pracy. I tak pracujcie nadal do emeryturki- POWODZENIA !

#9  2017.04.10 14:56:20 ~piel

Do tej pory koleżanki drogie w Naszej grupie zawodowej kompromisy i ustępstwa oznaczały jedno- WIĘCEJ KASY DLA LEKARZY.

#10  2017.04.10 18:22:57 ~Elżbieta

Nie wiem, dlaczego chcecie mieć "Zębalowe "w grupie? Te pieniądze gdzieś się rozmyją i zobaczycie część tej kwoty. U nas Prezes proponuje 150 zł do grupy a resztę obok. Nie wyrażamy zgody. Całą kwotę obok pensji przynajmniej widać i nikt nas nie oszuka. A praw nabytych nie można ot tak sobie zabrać . Więc nie dajmy się zastraszyć, że możemy stracić dodatek "Zębalowy". I nie kłóćmy się na forum, bo to źle świadczy o naszym środowisku. Wszystkie ciężko pracujemy więc szanujmy się nawzajem .

#11  2017.04.10 20:05:33 ~śmierć

I na emeryturce też ledwo poszła na emeryturę i z powrotem do pracy ją przyjęli na zlecenie w POZ i tak do usranej śmierci !

#12  2017.04.10 21:01:31 ~piel

I to jest święta prawda, że tylko i wyłącznie My jesteśmy winne za to że tak mało zarabiamy. Nie ma żadnego argumentu, że istnieje jakakolwiek inna przyczyna.

#13  2017.04.11 11:28:28 ~ja

Do 12 wielka prawda !

Dodaj komentarz