Zapraszamy do wypełnienia ankiety - Studentka psychologii podjęła się przeprowadzeniu badania, mającego na celu sprawdzenie "czy istnieją zależności pomiędzy danymi cechami osobowościowymi pielęgniarek, a ich wyborem stylów radzenia sobie ze stresem".

Pielęgniarstwo 2017.

       

 

Zapraszamy do lektury....


Witam serdecznie,
Jestem studentką V roku psychologii, po zwróceniu uwagi na specyfikę zawodu pielęgniarki oraz stresogenny charakter miejsca pracy jakim jest oddział intensywnej terapii, podjęłam się zbadania czy istnieją zależności pomiędzy danymi cechami osobowościowymi pielęgniarek,
a ich wyborem stylów radzenia sobie ze stresem.   
Praca jaką wykonują pielęgniarki wiąże się nie tylko z trudnościami wynikającymi z czynników fizycznych, ale i psychicznych. W obliczu wciąż wzrastających wymagań przy jednoczesnym frustrującym braku rekompensaty przez odpowiednie wynagrodzenie oraz ogromnej odpowiedzialności za realizację większości czynności składających się na odpowiednią opiekę nad pacjentem oraz nieustanne kontrolowanie jego stanu funkcji życiowych, wydaje się ważne aby dokładniej przyjrzeć się czynnikom osobowościowym, które powodują skuteczne obniżenie odczuwanego stresu i efektywnego radzenia w sytuacjach, gdy stres ten osiąga wysoki poziom. 
W związku z tym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie kwestionariusza. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!
 

Zapraszamy na stronę ankiety...