Dyrektorzy szpital i starostowie z województwa świętokrzyskiego, który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

13 kwietnia 2017 - godz. 18.00 

1. W stanowisku, które publikujemy powyżej panowie dyrektorzy i starostowie piszecie, że "nie ma uzasadnienia prawnego i merytorycznego" dla "włączenia dodatku". A na jakiej przesłance opieracie swoje stanowisko, skoro rzeczywistość jest inna? Są przesłanki prawne i merytoryczne skoro... są szpitale, których dyrektorzy włączyli przedmiotowe dodatki brutto brutto do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Ba, nawet sam pan minister Radziwiłł brał udział w negocjacjach w Centrum Zdrowia Dziecka, których efektem było włączenie dodatku do podstawy wynagrodzenia! Czyżby minister zdrowia popierał bezprawne działania i wyrażał satysfakcję z bezprawnego kompromisu? 

To jest wasza pierwsza obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

2. Piszecie o "negatywnym wpływie na działalność szpitala". Czy o "negatywnym wpływie na działalność szpitala" myśleliście także wtedy gdy akceptowaliście takie płace lekarzy w podległych sobie "przedsiębiorstwach leczniczych", że za jedną godzinę pracy lekarza płacicie tyle co za cały dyżur pielęgniarce i położnej? 

To jest wasza druga obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

3. Wspominacie także o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". Nie wierzę! To wy pisaliście do ministra zdrowia apele, aby nie wprowadzać norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, które zabraniałyby jednoosobowych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Argumentowaliście swoje stanowisko w ten sposób, że wasze "przedsiębiorstwa lecznicze" nie będą wstanie ponieś kosztów związanych ze zwiększoną obsadą pielęgniarską. Czy wtedy myśleliście o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". 

To jest wasza trzecia obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

4. W kontekście powyższego obłudą do potęgi było złożenie do prokuratury doniesienia na staszowskie pielęgniarki i położne. W zakresie stworzenia przez ich protest "zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów". Bo na oddziale w czasie protestu pracuje jedna pielęgniarka? Czyżby dyrektor złożył doniesienie do prokuratury na dyrektorów, którzy akceptują jednoosobowe obsady pielęgniarskie oraz na starostów jako organy założycielskie, odpowiedzialnych za nadzór?

To jest wasza czwarta obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

5. Niedługo, bo 12 maja przyjdziecie do szpitali do pielęgniarek i położnych i będziecie opowiadać jak to... Misja... Powołanie...

I to będzie wasza piąta obłuda...

Obłudnicy jedni...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.13 19:00:30 ~jP

To samo można napisać o Lubelskich Pielęgniarkach! System zrobił z Doktorów WIELKICH właścicieli a może udziałowców przychodni specjalistycznych, którzy zamiast realizować założenia Funduszu nie robią nic . oszczędności, na Polaku, a na koniec roku DYWIDENDYYYYYY czyli to co nam zostało z nieleczonych Polaków do podziałuuuuuuuuuuuuuuuuu Jako pielęgniarka przed emeryturą z miesiąca na miesiąc zarabiam coraz mniej! aaaaaaaaaaaaamożna? Można! Kruk krukowi oka nie wykole! Panie ze Staszowa walczcie bo bo już nie wiem jak można UPODLIĆ NASZ ZAWÓDDDDDDDDDDDDDD

#2  2017.04.13 19:02:52 ~niewolnica

Złóżmy wypowiedzenia z pracy. OZZPiP, dalej do roboty! Poprowadźcie polskie pielęgniarki! Wszystkie, jak jedna! Nie widzicie, że nie mają dla nas szacunku?

#3  2017.04.13 19:08:27 ~piel

Sk-syny

#4  2017.04.13 19:55:29 ~piel

Mafie w białych fartuszkach co się tytułują lekarze (a mając poparcie w ministerstwie też lekarz) już organizują swoją silną inteligencje aby dalej łupić pielęgniarki. Ten system nazywa się PASOŻYTNICTWO.

#5  2017.04.13 20:17:31 ~jad

Staszewskie pielęgniarki dalej na przód ,nie dajcie się obłudnikom . Prowadzcie tą drogą wszystkie pielęgniarki. Zasługujemy na szacunek i czasem na bułeczki ,nie tyko suchy chleb dla konia. Nasze koniki starzeją się ,coraz cięższy jest ten wozik. Walczcie ,a my bierzmy przykład i dołączmy.MY POLSKIE KOBIETY umiemy oszczędzać,dobrze gospodarzyć skromnym budżetem domowym , pomożemy Radziwiłowi .

#6  2017.04.13 20:17:32 ~jad

Staszewskie pielęgniarki dalej na przód ,nie dajcie się obłudnikom . Prowadzcie tą drogą wszystkie pielęgniarki. Zasługujemy na szacunek i czasem na bułeczki ,nie tyko suchy chleb dla konia. Nasze koniki starzeją się ,coraz cięższy jest ten wozik. Walczcie ,a my bierzmy przykład i dołączmy.MY POLSKIE KOBIETY umiemy oszczędzać,dobrze gospodarzyć skromnym budżetem domowym , pomożemy Radziwiłowi .

#7  2017.04.13 21:08:32 ~Go

Ta trwająca od wielu lat hipokryzja w pielegniarstwie,szerzej-medycynie,wkrótce odbije się społeczeństwu czkawką. Mam nadzieję, że nastąpi to szybko i nikt już nie będzie pudrował trupa polskiego pielegniarstwa.

#8  2017.04.14 06:53:34 ~MY

CO DALEJ Z PROTESTEM W STASZOWIE ? Z CZEGO WYNIKA TA CISZA ? BOICIE SIĘ ? POMOŻEMY !

#9  2017.04.14 16:24:03 ~motylek

Dlaczego tak mało komentujecie ? czy jesteście sprzątaczkami ?

#10  2017.04.14 22:39:17 ~121

A sprzątaczka to coś gorszego? nie bądź motylu taki do przodu bo ci ktoś skrzydełka podetnie:)

#11  2017.04.14 22:56:08 ~pigułka

Nie boimy się. Nie wystraszylysmy się prokuratora to tym bardziej nie boimy się dyrektora. Strajk generalny zaczynamy w środę

#12  2017.04.15 13:01:23 ~121

I tak trzymać! nie poddawać się teraz czas załatwić wszystko do końca jak należy-wreszcie otworzyłyście oczy kobiety;lepiej późno niż wcale!

#13  2017.04.18 12:42:14 ~PIEL-KI

STRAJK GENERALNY W CAŁEJ POLSCE A STASZOWSKI NAGŁOŚNIĆ - SKANDAL ŻEBY DO TEJ PORY POLSKA O TYM NIE WIEDZIAŁA !

#14  2017.04.18 12:42:14 ~PIEL-KI

STRAJK GENERALNY W CAŁEJ POLSCE A STASZOWSKI NAGŁOŚNIĆ - SKANDAL ŻEBY DO TEJ PORY POLSKA O TYM NIE WIEDZIAŁA !

Dodaj komentarz