Pielęgniarki zespołów ratownictwa medycznego (podwykonawcy), których nie objęły dodatki brutto brutto, od 1 lipca będą miały wypłacany dodatek brutto brutto w kwocie 400 zł. Od 1 lipca 2018 kolejne 400 zł.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

       


Przedmiotową problematyką zajmujemy się na Portalu od 2015 roku. 

Poseł Gabriela Lenartowicz na posiedzeniu sejmowej komisji w dniu 15 stycznia 2016 roku:

"Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Dyskutujemy tu o milionach, dziesiątkach, setkach milionów, ba, czasem ponad miliardzie, a moje pytanie wiąże się z wnioskiem mniejszości dotyczącym niewielkiej wartości 446 tys. zł. Mówiono tu już o tym, że pielęgniarki – to jest najgorzej, można powiedzieć, uposażona grupa zawodowa w sferze publicznej – dostały podwyżki. Otóż nie wszystkie. 68 pielęgniarek w województwie śląskim tych podwyżek nie dostało.
Mimo że pracują w publicznych zakładach opieki zdrowotnej i ich koleżanki na innych oddziałach te podwyżki dostały, one nie dostały, bo zgodnie z prawem tenże publiczny szpital jest podwykonawcą (Dzwonek) wojewódzkiego pogotowia ratunkowego".

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza

[...] Kolejne pytanie, pani poseł Gabrieli Lenartowicz, dotyczące tych pielęgniarek. To rzeczywiście jest sprawa szczególnie drażliwa, ponieważ to są panie pielęgniarki zatrudnione u podwykonawcy, no i na tym polega problem.
(Poseł Gabriela Lenartowicz: To jest w publicznym szpitalu.)
Na tym polega problem, pan minister tego po prostu, że tak powiem, nie przewidział. Bo nie wszystko… My zastanawiamy się na tym, ponieważ pewien taki element funkcjonuje też w POZ. A więc zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem, ale w tej chwili, mówiąc szczerze, nie bardzo widzę możliwości rozwiązania tego problemu. Tak że nie jest to na razie taka odpowiedź, jakiej by się pani mogła spodziewać, pomimo chęci i zrozumienia, że to jest niesprawiedliwe.

Zobacz także:

W sejmie głosowana jest poprawka, przyznająca podwyżki dla grupy pielęgniarek. Jak głosuje posłanka - pielęgniarka, przewodnicząca zespołu parlamentarnego ds. pielęgniarek i położnych?

Po co pielęgniarka w randze wiceministra zdrowia sokoro powtarza opinie znane od miesięcy. Nowa wiceminister zdrowia powinna rozwiązywać zgłaszane problemy (a dotyczące jawnej NIESPRAWIEDLIWOŚCI), a nie powoływać się na obowiązujące prawo. Dobra zmiana przecież mówi "człowiek jest ważniejszy od prawa". Ba, nawet "prawo może działać wstecz". A tutaj taka niemoc pani wiceminister?

13 maja 2017 

Na stronie internetowej ministerstwa zdrowia w dniu 10 maja zamieszczono komunikat, którego fragment zamieszczam poniżej:

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.13 13:33:04 ~gg

Czyli mam rozumieć ze wszyscy pracujący u podwykonawcy dostaną ten dodatek? czy tylko w ratownictwie czy oni muszą to tak interpretować ze nie rozumie przekazu

#2  2017.05.13 14:34:29 ~Pielęgniar

My dostajemy w pogotowiu.

#3  2017.05.13 16:16:05 ~piel.

Jak to jednym zabiorą brutto, brutto żeby podnieść zasadniczą wg ustawy a innym będą dodawać?

#4  2018.05.23 12:26:14 ~piele.

A co z pielęgniarkami praktyki czy my jesteśmy od macochy ,że o nas się nie mówi, kiedy my zostaniemy w końcu zauważone ,że też pracujemy w POZ-tach.miało nie być podziału na gorsze i lepszei CO?

Dodaj komentarz