Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pielęgniarka nie chce zarabiać tyle co lekarz. Pielęgniarka chce zarabiać adekwatnie do wykonywanej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy. Pielęgniarka chce spokojnie żyć, wiedząc że jutro będzie kolejny normalny dzień, a nie czekać i liczyć że może jutro się coś zmieni, że w końcu ktoś zauważy jak niesprawiedliwie jest traktowana.

Komentarze pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:
Pielęgniarka nie chce zarabiać tyle co lekarz. Pielęgniarka chce zarabiać adekwatnie do wykonywanej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy. Chce żeby była doceniona jej wiedza, zaangażowanie, odpowiedzialność empatia. Pielęgniarki chcą też szacunku dla swojego zawodu, którego w obecnej chwili brak w społeczeństwie jak i w każdej ekipie rządzącej, oraz bezpośrednich przełożonych. Pielęgniarka chce też żeby traktować ją w pracy jak człowieka a nie jak robota, chce mieć czas dla pacjenta, jak i na chwilę relaksu dla siebie, bo co z tego że kodeks pracy gwarantuje jej przerwę skoro z braku lub okrojonej obsady dyżuru nie ma na nią czasu. Pielęgniarka chce spokojnie żyć, wiedząc że jutro będzie kolejny normalny dzień, a nie czekać i liczyć że może jutro się coś zmieni, że w końcu ktoś zauważy jak niesprawiedliwie jest traktowana. Pielęgniarka chce godnie żyć i zarabiać we własnym kraju, a nie podejmować decyzję o emigracji. Pielęgniarka chce.ale czy doczeka się zmian? . Niech nikt nas nie porównuje do innych profesji i sami tego nie róbmy. JESTEŚMY OSOBNYM ZAWODEM, dajcie nam to czego oczekujemy, to nie są rzeczy nie możliwe.


Zobacz komentowany artykuł: Wiceminister zdrowia (pielęgniarka): "Ustawa zniweluje nierówności między poszczególnymi zawodami medycznymi i pielęgniarka z wyższym wykształceniem ze specjalizacją będzie mogła zarabiać porównywalne kwoty co lekarz".


Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Recepty pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.24 11:15:44 ~służba

NIHIL NOVI!

#2  2017.06.24 13:39:42 ~piel

Pielęgniarka nie chce być mobbingowana celem uzyskania jeszcze lepszej wydajności pracy.

#3  2017.06.24 15:23:11 ~do #2

TO weź się jedna z drugą w garść i nie pozwól na to w końcu po coś zdobywałyście tą wiedzę:)

#4  2017.06.25 10:08:56 ~Aqua

Moja pensja powinna wynosić 70 % wynagrodzenia lekarza z 30 letnim stażem pracy.

#5  2017.06.25 11:00:52 ~Do #4

Podejrzewam,że lekarz po 30 latach pracy będzie specjalistą drugiego stopnia ze wsp. 1,27 - gr. 1. Podejrzewam, że jesteś mgr ze specjalizacją wsp. 1,05 - gr.7 . Twoje wynagrodzenie zasadnicze stanowić będzie zatem 82,7 % wynagrodzenia lekarza. Oczywiście to nie pensja - do Twojej doliczą się tylko dodatki za pracę w nocy i w święta , lekarz dostanie "parę złotych" za dyżury, co spowoduje to, że zasadnicza stanowić będzie dla niego tylko drobną część pensji.

#6  2017.06.25 11:12:39 ~Aqua

:)

Dodaj komentarz