Komentarz na pielegniarki.info.pl: Koleżanki, Koledzy,pielęgniarki i pielęgniarze, może napiszmy do wszystkich Senatorów, podpisane przez nas listy. Byłoby pięknie gdyby znowu zostali „zasypani” naszą korespondencją.

Komentarze pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Koleżanki, Koledzy, (przepisuję treść z innego wątku) Pani Kasi udało się to co wydawało się niemożliwe. Dzięki Jej determinacji Izby i Związki jak pisze pan M.M. na portalu „ocknęły się” i próbują się tłumaczyć. Jednak dalej nie uznają wykształcenia na poziomie licencjackim jako wykształcenia wyższego. Wiem, że to malutkie zwycięstwo, ale jednak. Ja z moimi koleżankami wysyłałyśmy już wcześniej pisma do Kancelarii Sejmu, posłów z Komisji Zdrowia, naszej „słynnej” pielęgniarki Pani Józefy Szczurek-Żelazko. Jeśli otrzymałyśmy jakąś odpowiedź, to tylko taką, że prace nad projektem trwają. Do Izb wysłana została nasza opinia dotycząca projektu ustawy jak jeszcze był na etapie opiniowania, w której jasno przedstawione zostały argumenty przeciw proponowanemu podziałowi pracowników medycznych. Jakież było nasze zdziwienie jak zobaczyłyśmy co zrobili NASI PRZEDSTAWICIELE. Wcale nie ujęli naszych postulatów. To co wysłali do Ministra Zdrowia to ICH prywatne zdanie! To jest karygodne. Podobnie zrobiły NASZE ZWIĄZKI. Na szczęście mamy teraz łatwy dostęp do informacji publicznej więc wszystko można znaleźć. Nam nie przyszło nawet na myśl żeby sprawdzać co napisały NASZE IZBY, czy ZWIĄZKI - było to dla nas logiczne, że powinny zawrzeć to co zostało im wysłane. Dobrze, że mamy taki portal i człowieka, który zbiera dla nas te informacje. Właśnie tego nie przewidziały ani IZBY ani ZWIĄZKI. Myśleli, że bezkarnie mogą nas oszukiwać. Uważam, że IZBY i ZWIĄZKI zdradziły NAS. To mocne słowa. Ale czy było inaczej? Gdyby przy opiniowaniu projektu zaprotestowali, a Minister Zdrowia nie wziął ich argumentów pod uwagę to mielibyśmy mniejszy żal. Jednak w uzasadnieniu do projektu ustawy mamy na str. 11 zapis: Przy opracowywaniu podziału pracowników wykonujących zawody medyczne na grupy zawodowe brane były pod uwagę stanowiska prezentowane przez partnerów społecznych reprezentujących poszczególne zawody medyczne (związki zawodowe i samorządy zawodów medycznych)!  28-29 czerwca na 44 posiedzenie Senatu w porządku obrad umieszczona została ta ustawa. Może napiszmy do wszystkich Senatorów, podpisane przez nas listy. Zwłaszcza do Senatorów, których mamy ze swoich okręgów. My tak robiłyśmy, skanowałyśmy pisma z naszymi podpisami i takie wysyłałyśmy, lub podpisywałyśmy się w e-mailu. Nie wiem tylko jak przesłać wzory, ponieważ Pani Kasia jest poza Polską i ma problem z internetem. My z koleżankami wyślemy. Byłoby pięknie gdyby znowu zostali „zasypani” naszą korespondencją.


Zobacz komentowany artykuł: Posłanka (PiS) Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w sejmie: "Ja trochę się dziwę środowiskom pielęgniarek, że nie popierają tego projektu ustawy, ponieważ, jakby nie patrzeć, podnosi wynagrodzenie nawet o 1700 zł i to będą podwyżki wprowadzone w podstawę. O to walczą pielęgniarki. One tego chciały".


Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Oferty pracy dla pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.27 18:20:45 ~służba

Papier wszystko przyjmie! a lasów coraz mniej i rosną powoli:(

Dodaj komentarz