Pierwsza w Polsce aplikacja dedykowana pielęgniarkom i położnym jest już dostępna na rynku!

Pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci od połowy marca bieżącego roku mogą korzystać z Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej ich codzienną pracę. Narzędzie to rezultat pracy lubelskiego startupu Nurseum sp. z o.o., czyli zespołu specjalistów i pasjonatów znających branżę medyczną i farmaceutyczną. Pozwala na tworzenie i zarządzanie bazą pacjentów, automatyzuje biurokratyczne obowiązki w zakresie raportowania sprawozdań medycznych, umożliwia planowanie spotkań i wizyt, zawiera przydatne artykuły specjalistyczne, usprawnia raportowanie. Działa na laptopach, tabletach i smartfonach.


Terminarz Medyczny NURSEUM  powstał, by ułatwić pielęgniarkom i położnym realizację codziennych zadań. Pozwala lepiej zorganizować czas. Automatyzuje wykonywanie biurokratycznych obowiązków, między innymi żmudne wypełnianie dokumentacji medycznej. Pozwala na sprawne gromadzenie i przetwarzanie danych o pacjentach, a także o wykonanych oraz planowanych wizytach. Daje dostęp do bogatej, specjalistycznej bazy artykułów o tematyce medycznej i farmaceutycznej. Przypomina o wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Wszystko to bezpłatnie – wystarczy, że zarejestrujecie się w systemie.

 

Jakie bezpłatne funkcjonalności oferuje Terminarz Medyczny NURSEUM?

1) Baza pacjentów

Możecie łatwo importować, gromadzić, uzupełniać i edytować dane o pacjentach. Paroma kliknięciami wprowadzicie do bazy albo wyszukacie konkretną osobę. Przy każdym pacjencie znajduje się historia wykonanych świadczeń. Miejsce na notatki pozwoli zachować informacje o zaleceniach pielęgniarskich. Bezpośredni dostęp do kalendarza (z poziomu karty pacjenta) wyświetli listę zapisanych wizyt i przypomni o przyszłych spotkaniach. Dostęp do bazy pacjentów jest możliwy w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy połączenie z Internetem.


 

2) Wydarzenia branżowe

Tutaj znajdziecie regularnie aktualizowane kalendarium różnorodnych kursów, szkoleń, seminariów, warsztatów, wykładów i konferencji branżowych. Nie musicie przeglądać wielu stron internetowych, gdyż w jednym miejscu znajdziecie bogaty spis najciekawszych wydarzeń wraz z informacjami, takimi jak: lokalizacja, termin wydarzenia, agenda, formularz rejestracji, mapa dojazdu itp.


 

3) Kalendarz

W elektronicznym kalendarzu bez problemu zaplanujecie wizyty i zabiegi, przypisując je do poszczególnych pacjentów. Dodawanie nowych pozycji kalendarza jest bardzo intuicyjne i daje możliwość wpisania przy pacjencie wielu szczegółów, na przykład dokonania klasyfikacji jednostek chorobowych pacjenta zgodnie ze standardem ICD10 oraz zapisania listy wykonanych świadczeń. System powiadomi o każdym zbliżającym się spotkaniu, więc nie musicie się martwić, że o czymś zapomnicie. W zależności od indywidualnych preferencji można zmieniać widok kalendarza na miesięczny, tygodniowy lub dzienny.


 

4) Baza wiedzy

Na bieżąco uzupełniana baza wiedzy zapewni dostęp do bogatego zbioru profesjonalnych artykułów specjalistycznych z zakresu medycyny i farmacji. Przeczytacie w niej między innymi o wyrobach medycznych, pielęgnowaniu pacjenta, dawkowaniu leków, instrukcjach obsługi poszczególnych urządzeń medycznych itp. Można z niej korzystać zarówno na własne potrzeby, jak również dzielić się jej treścią z pacjentami poprzez udostępnianie artykułów bezpośrednio z aplikacji.


 

5) Artykuły blogowe

Będziecie mieć w swoim zasięgu wszystkie artykuły pisane na potrzeby bloga Terminarza Medycznego. W każdym tygodniu pojawia się „Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych” zawierający spis najbardziej istotnych wiadomości z branży. Poza tym regularnie są umieszczane wszystkie istotne informacje na temat samego Terminarza, jego funkcjonalności i planów rozwojowych.

 

Jak rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego?

Jeżeli pracujecie z laptopem,
zarejestrujcie się na stronie, a potem zalogujcie na swoje konto. Natomiast jeśli wolicie używać tabletu lub smartfonu (tylko z systemem Android), pobierzcie aplikację, po czym zarejestrujcie się i zalogujcie w Terminarzu Medycznym. Wszelkie przydatne informacje znajdziecie na stronie.

Autor:
Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM