Pierwsza w Polsce aplikacja dedykowana pielęgniarkom i położnym jest już dostępna na rynku!

2 min czytania
Aktualności

Pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci od połowy marca bieżącego roku mogą korzystać z Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej ich codzienną pracę. Narzędzie to rezultat pracy lubelskiego startupu Nurseum sp. z o.o., czyli zespołu specjalistów i pasjonatów znających branżę medyczną i farmaceutyczną. Pozwala na tworzenie i zarządzanie bazą pacjentów, automatyzuje biurokratyczne obowiązki w zakresie raportowania sprawozdań medycznych, umożliwia planowanie spotkań i wizyt, zawiera przydatne artykuły specjalistyczne, usprawnia raportowanie. Działa na laptopach, tabletach i smartfonach.

Terminarz Medyczny NURSEUM  powstał, by ułatwić pielęgniarkom i położnym realizację codziennych zadań. Pozwala lepiej zorganizować czas. Automatyzuje wykonywanie biurokratycznych obowiązków, między innymi żmudne wypełnianie dokumentacji medycznej. Pozwala na sprawne gromadzenie i przetwarzanie danych o pacjentach, a także o wykonanych oraz planowanych wizytach. Daje dostęp do bogatej, specjalistycznej bazy artykułów o tematyce medycznej i farmaceutycznej. Przypomina o wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Wszystko to bezpłatnie – wystarczy, że zarejestrujecie się w systemie.

 

Jakie bezpłatne funkcjonalności oferuje Terminarz Medyczny NURSEUM?

1) Baza pacjentów
Możecie łatwo importować, gromadzić, uzupełniać i edytować dane o pacjentach. Paroma kliknięciami wprowadzicie do bazy albo wyszukacie konkretną osobę. Przy każdym pacjencie znajduje się historia wykonanych świadczeń. Miejsce na notatki pozwoli zachować informacje o zaleceniach pielęgniarskich. Bezpośredni dostęp do kalendarza (z poziomu karty pacjenta) wyświetli listę zapisanych wizyt i przypomni o przyszłych spotkaniach. Dostęp do bazy pacjentów jest możliwy w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy połączenie z Internetem.


 

2) Wydarzenia branżowe

Tutaj znajdziecie regularnie aktualizowane kalendarium różnorodnych kursów, szkoleń, seminariów, warsztatów, wykładów i konferencji branżowych. Nie musicie przeglądać wielu stron internetowych, gdyż w jednym miejscu znajdziecie bogaty spis najciekawszych wydarzeń wraz z informacjami, takimi jak: lokalizacja, termin wydarzenia, agenda, formularz rejestracji, mapa dojazdu itp.


 

3) Kalendarz

W elektronicznym kalendarzu bez problemu zaplanujecie wizyty i zabiegi, przypisując je do poszczególnych pacjentów. Dodawanie nowych pozycji kalendarza jest bardzo intuicyjne i daje możliwość wpisania przy pacjencie wielu szczegółów, na przykład dokonania klasyfikacji jednostek chorobowych pacjenta zgodnie ze standardem ICD10 oraz zapisania listy wykonanych świadczeń. System powiadomi o każdym zbliżającym się spotkaniu, więc nie musicie się martwić, że o czymś zapomnicie. W zależności od indywidualnych preferencji można zmieniać widok kalendarza na miesięczny, tygodniowy lub dzienny.


 

4) Baza wiedzy

Na bieżąco uzupełniana baza wiedzy zapewni dostęp do bogatego zbioru profesjonalnych artykułów specjalistycznych z zakresu medycyny i farmacji. Przeczytacie w niej między innymi o wyrobach medycznych, pielęgnowaniu pacjenta, dawkowaniu leków, instrukcjach obsługi poszczególnych urządzeń medycznych itp. Można z niej korzystać zarówno na własne potrzeby, jak również dzielić się jej treścią z pacjentami poprzez udostępnianie artykułów bezpośrednio z aplikacji.


 

5) Artykuły blogowe

Będziecie mieć w swoim zasięgu wszystkie artykuły pisane na potrzeby bloga Terminarza Medycznego. W każdym tygodniu pojawia się „Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych” zawierający spis najbardziej istotnych wiadomości z branży. Poza tym regularnie są umieszczane wszystkie istotne informacje na temat samego Terminarza, jego funkcjonalności i planów rozwojowych.

 

Jak rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego?

Jeżeli pracujecie z laptopem, zarejestrujcie się na stronie, a potem zalogujcie na swoje konto. Natomiast jeśli wolicie używać tabletu lub smartfonu (tylko z systemem Android), pobierzcie aplikację, po czym zarejestrujcie się i zalogujcie w Terminarzu Medycznym. Wszelkie przydatne informacje znajdziecie na stronie.

Autor:
Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze