Poseł zadaje ministrowi zdrowia 7 pytań w sprawie inwigilacji pielęgniarek na portalu społecznościowym.

Inwigilacja pielęgniarek.


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 

 


Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie inwigilacji pielęgniarek

Szanowny Panie Ministrze,

jak podaje tygodnik Wprost, węgierski analityk danych na zlecenie Ministerstwa Zdrowia analizował powiązania i zamknięte grupy na platformie mediów społecznościowych Facebook protestujących pielęgniarek podczas protestu w zeszłym roku.

Na prośbę polskiego resortu Pan Szócska przygotował ekspresową analizę. „Wprost” dotarł do wyników tej pracy. Graficzna chmura pełna strzałek i odnóg pokazuje internautów zaangażowanych w protest pielęgniarek, w tym imiona i nazwiska najbardziej aktywnych i zaangażowanych użytkowników, deklarujących udział w protestach. Analiza miała dotyczyć najczęściej "lajkowanych" postów i interakcji.

W związku z tym zwracamy się z pytaniami do Pana Ministra:

1. Czy Ministerstwo zleciło wyżej opisane analizy?

2. Czy zamówione prace były w pełni zgodne z prawem? Czy są analizy prawne oceniające to zamówienie?

3. Czy zlecenie zostało poprzedzone przetargiem lub konkursem ofert? Czy też zostało zlecone z wolnej ręki?

4. Jaki był koszt przygotowania analizy?

5. W jakim okresie prace te były przeprowadzane?

6. Jak zostały wykorzystane wyniki zawarte w raporcie?

7. Czy zamówienie i raport miały jakąś klasyfikację tajności?

Z wyrazami szacunku,

Paweł Pudłowski

Poseł na sejm PR 

30 czerwca 2017 r. 

wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów - Inwigilacja pielęgniarek.


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.25 10:45:07 ~Anna

No to kiedy wybory do parlamentu i naszych Izb?

#2  2017.07.25 12:41:24 ~Margo

Jeden kandydat już jest. A przynajmniej chciałby. Ale z czym do ludzi ! Brak programu i pomysłów, następny do bicia piany. Żenua

#3  2017.07.25 14:05:25 ~piel

W jakich my czasach żyjemy i w jakim kraju? Biedne, polskie kobiety inwigilować! To gorzej niż w Rosji!

#4  2017.07.26 13:21:48 ~Chory kraj

Żenada poprostu, ta tabelę wymyślił i zaakceptował ktoś kto nie ma mózgu. aptekarka ma mieć więcej niż pielegniarka.niech też mają dużo Ale co jest z tym krajem, co tak żałują tym pielęgniarką ku.wa, co za debilizm w tym kraju

#5  2017.07.27 08:44:06 ~piel.

Raport Najwyższej Izby Kontroli z wykonania budżetu państwa za 2016 rok podaje, że podwyżki otrzymali urzędnicy wszystkich najważniejszych instytucji państwowych.Rekordowy skok wynagrodzeń nastąpił w Krajowym Biurze Wyborczym. Tam płace wzrosły średnio o 1037 zł. Spore podwyżki dostali też pracownicy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (średnio 797 zł), Sądu Najwyższego (700 zł), kancelarii Senatu (545 zł) czy Trybunału Konstytucyjnego (456 zł). I wiele, wiele innych. Dla nas zabrakło. DOJNA ZMIANA.

Dodaj komentarz